Witaj na stronie startowej
Dzień Sportu w "Elektryku" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 09 czerwca 2018 10:29

Dnia 9 czerwca 2018 roku odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Zorganizowany został turniej piłki nożnej, czyli Mini Mundial, w których udział brały klasy 1, 2 i 3. W Wielkim Finale klasa 2 ZEM ( Chorwacja ) wygrała 1-0 z klasą 1 TC ( Francja ). W meczu kończącym zawody nauczyciele zmierzyli się ze zwycięzcami i to młodzież okazała się tym razem lepsza. Na drugim boisku odbył się również mecz piłki siatkowej dziewcząt. Zespołu Szkół Mechanicznych kontra Zespół Szkół Elektrycznych, warto dodać że w naszym zespole zagrały panie Ewa Malinowska oraz Katarzyna Przysiecka.

Nauczyciele wychowania fizycznego.


 
Konferencja Młodzieży – Wakacje bez zagrożeń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 08 czerwca 2018 11:48

VI Konferencja Młodzieży odbyła się 7 czerwca 2018 r. w Filharmonii Gorzowskiej. Mottem tegorocznego spotkania były słowa Goethego: Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się. Wydarzenie rozpoczęto od prezentacji sprzętu służb mundurowych i medycznych. W symulowanym pokazie akcji ratowniczej wzięli udział uczniowie „Elektryka”.  Podczas prelekcji specjalistów zostały poruszone tematy dotyczące cyberprzemocy, trudności w życiu młodego człowieka, uzależenienia. Na widowni zasiadła klasa 1 TC, która miała okazję wysłuchać wszystkich wystąpień. Dla uczestników konferencji były również przewidziane ćwiczenia praktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizacja tego typu przedsięwzięć pozwala na świadome unikanie zagrożeń oraz przyczynia się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa młodzieży w czasie wolnym od zajęć oraz podczas wakacji.

Szczególne podziękowania kierujemy dla wolontariuszy Zespołu Szkół Elektrycznych, którzy pomagali przy organizacji wydarzenia.

Odnośnik do pełnej galerii :

https://drive.google.com/drive/folders/1515LRNl6bBAC5ItdPxzM9MoIKLUhZy0U

Fot. Zbigniew Wójcik

 
Wycieczka do Trójmiasta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 07 czerwca 2018 11:34

W dniach 21-23 maja uczniowie klasy 2TB i 2TG pod naszym dowództwem zwiedzali  Trójmiasto. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przejazdu przez malowniczy terenu Kaszub. W Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku zobaczyliśmy unikalne w skali świata obiekty, m. in.: najdłuższą deskę świata, Dom Sybiraka, bunkier  TOW „Gryf Pomorski", dom Kaszubów z Kanady czy „dom ustawiony do góry nogami. Z wieży widokowej na szczycie Wieżycy podziwialiśmy niesamowitą panoramę.

Następnie zwiedzaliśmy stadion Energa Gdańsk – kompleks wybudowany na Euro 2012. Na szczęście nikt z nas nie nadepnął na murawę… Kolejny punkt wycieczki  był dla nas szczególny, udaliśmy się na Westerplatte. To tam na cmentarzu żołnierzy polskich poległych w 1939 roku pochowany jest major piechoty Wojska Polskiego Henryk Sucharski – dowódca obrony Westerplatte, którego imieniem została nazwana nasza szkoła. Pamięć poległych obrońców Wybrzeża uczciliśmy równie przy ich pomniku.

W wakacyjny klimat wprowadził nas Sopot – słynny kurort nadmorski. To właśnie tam odpoczywaliśmy na deptaku i na najdłuższym drewnianym molo w Europie. W Gdańsku odwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności, w którym poznaliśmy bliżej historię wydarzeń sierpniowych z 1980 roku. Mieliśmy okazję zobaczyć legendarną drewnianą tablicę z postulatami strajkujących oraz długopis z wizerunkiem Jana Pawła II, którym Wałęsa podpisał porozumienia sierpniowe. Widzieliśmy także Pomnik Poległych Stoczniowców. Następnie przeszliśmy przez gdańską starówkę, której nieodłącznym elementem jest fontanna Neptuna, Kościół Mariacki czy Dwór Artusa.

Nasza majowa wycieczka była bardzo udana, mieliśmy okazję do integracji klasowej, wspólnej zabawy a także poznania jakże pięknych regionów Polski.

Opiekunowie

Monika Araszczuk

Marcin Stankowski

Karolina Szpiganowicz


 
Pierwsze warsztaty w ramach projektu Job Starter 2018 już za nami! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 07 czerwca 2018 11:33

Uczniowie klasy 2 TB wzięli udział w kolejnej trzeciej edycji projektu „JOB Starter 2018 – łączymy z rynkiem pracy”. To wspólne przedsięwzięcie firmy Idea HR Doradztwo Personalne, Zespołu Szkół Elektrycznych, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, gorzowskiej Akademii im. Jakuba z Paradyża, Zachodniej Izby Przemysłowo-Handlowej oraz kilku poważnych lubuskich firm. Inicjatywa ma pomóc młodym ludziom w wejściu na lokalny rynek pracy. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z warsztatów rozwoju osobistego. Odkrywali swój potencjał zawodowy, poznawali zasady autoprezentacji, pisali CV . Dodatkowo dowiedzieli się,  jak kształtuje się i rozwija lubuski rynek pracy oraz jakie są oczekiwania pracodawców. Kolejny etap projektu to wizyty studyjne -  bezpośrednie spotkania z przedsiębiorcami i poznanie różnych firm. Te działania zaplanowane są na nowy rok szkolny.

Monika Araszczuk


 
Sukces trójki siatkarskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 czerwca 2018 10:44

5 czerwca 2018 w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się 11 Turniej Trójek Siatkarskich chłopców. Po wyjściu z I miejsca z grupy B reprezentanci naszej szkoły ulegli jedynie ZSBudowlanych zajmując ostatecznie II miejsce .

W turnieju brały udział reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z Gorzowa Wlkp.

Elektryk reprezentowali:

Maciej Olejniczak 3Te

Patryk Bobowski 2Ta

Kamil Witkowski 1Ta

Emil Bogdanowicz 2Td - rezerwowy

Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.Opiekun Katarzyna Przysiecka


Poprawiony: środa, 06 czerwca 2018 10:49
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 129
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.