progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
Olimpiada wiedzy o prawie pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”

Paulo Coelho

Takie działanie podjęli w grudniu 2022r. uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w szkolnym etapie olimpiady „Wiedzy o prawie pracy”. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się uczniowie klasy 3 TD: Gracjan Antonowicz i Jakub Cisowski. 23.02.2023r. reprezentowali naszą szkołę w Zielonej Górze w II etapie Olimpiady, gdzie zmierzyli się z pytaniami z zakresu prawa pracy i osiągnęli bardzo dobre wyniki potwierdzające zdobytą wiedzę o prawach pracowników i pracodawców, bezpieczeństwie w pracy, ochronie pracy młodocianych, uprawnieniach pracowników związanych z rodzicielstwem. Pierwszy raz wystartowaliśmy w Olimpiadzie organizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy ale mimo, że uczniowie nie zajęli pierwszych miejsc to zdobyli doświadczenie i motywację do udziału w kolejnej edycji Olimpiady w roku szkolnym 2023-2024.

Uczestnikom serdecznie gratuluję udziału i życzę wytrwałości w przygotowaniach do kolejnej edycji.

Anna Raczewska


 
Poszukiwany, poszukiwana PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W czwartek 23 lutego w auli Zespołu Szkół Elektrycznych odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z przedstawicielką Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Panią Joanną Wiese – st. chor. szt., która zachęcała do wstępowania w szeregi służb mundurowych.

Zebrani mogli dowiedzieć się o specyfice pracy na granicach państwa, wyznaczonych zadaniach oraz wymaganiach, jakie kandydaci powinni spełnić, myśląc o zatrudnieniu w szeregach straży. Sprawność fizyczna, wiedza ogólna oraz znajomość języków obcych, to klucze do sukcesu i zdobycia pracy, która jest wymagająca, odpowiedzialna, ale pasjonująca. Obrona granicy zachodniej, a obecnie zwłaszcza wschodniej, jest priorytetem.

Służba w Straży Granicznej daje możliwości rozwoju zawodowego i cechuje ją szeroka specyfika zadań realizowanych w pionie: granicznym, operacyjno- śledczym, cudzoziemskim, informatycznym itp. W związku z tym funkcjonariusze realizują się w wielu dziedzinach i do ich obowiązków należą np.: patrole, kontrola legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców, interwencje pirotechniczne, badania autentyczności dokumentów. Atrakcyjne może być również wynagrodzenie i liczne dodatki oraz stabilność zatrudnienia. Ciekawostką jest badanie kandydatów do służby wariografem, czyli wykrywaczem kłamstw, więc prawdomówność w cenie. Komu do twarzy w zielonym mundurze, temu będzie też po drodze wstąpić do SG.

mgr Marzanna Cendrowska


 
Zawody RC PDF Drukuj Email


Poprawiony: piątek, 17 lutego 2023 13:32
 
ELEKTRYCZNY AUDIOBOOK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Jak to jest stworzyć coś z niczego? Dowiedzieli się uczniowie naszej szkoły zaangażowani w tworzenie słuchowiska. W tym roku na warsztat trafił Charles Dickens. Nieśmiertelna "Opowieść wigilijna" została ożywiona przez uczniów klas czwartych. W główną rolę Scrooge’a wcielił się Julian Cieśla z 4 TB4. W pozostałych rolach wystąpili uczniowie klasy 4 TC5 Małgorzata Jastrzębska, Paweł Kuna, Konrad Nowak, Jacek Kowalik. W roli Marleya wystąpił Gracjan Antonowicz. Słuchowisko współtworzyła również Laura Mokosa z klasy 4 TD5. Całość nagrał i opracował Mikołaj Kapciak z klasy 4 TA5. Scenariusz opracowała Karolina Horyszko. Słuchowisko jest sztuką, która jest warta kontynuacji. Wszyscy słuchamy audiobooków, podcastów utrzymanych w formule monologu lub dialogu. Słuchowisko ożywiają dźwięki towarzyszące akcji. Z resztą posłuchajcie sami i podzielcie się swoimi opiniami z naszym zespołem.

Link do AUDIOBUKA


 
HAPPY VALENTINE'S DAY W ELEKTRYKU! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Tegoroczne Walentynki w naszej szkole były niezwykle udane.
Członkowie Samorządu Uczniowskiego - Gracjan, Natalia i Maja - odwiedzili liczne klasy, składając serdeczne walentynkowe życzenia nauczycielom, uczniom i pracownikom administracji. Towarzystwa dotrzymywał im istny wirtuoz akordeonu - Jakub - wygrywając z charakterystyczną dla siebie werwą szlagierowe piosenki dla zakochanych. Dla wszystkich samorząd uczniowski przygotował słodkie podarunki w postaci cukierków i bilecików z cytatami.
Dodatkowo Aleksander, Jakub i Maciej ułożyli muzyczny quiz. Biorąc w nim udział, nasi uczniowie mieli możliwość wykazania się znajomością utworów o mniej lub bardziej spełnionej miłości ;)
Wśród poprawnych odpowiedzi zostanie wylosowanych 3 zwycięzców, którzy otrzymają słodkie upominki.
Całość dopełniły walentynkowe dekoracje przygotowane przez Panią Joannę Kril. Niemały udział w ich tworzeniu miała klasa 4 TP5, która ochoczo użyczyła objętości swoich płuc do dmuchania balonów.

Dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie, wsparcie i entuzjastyczny odbiór naszych działań!


Anna Inman - opiekun SU
Gracjan Antonowicz - przewodniczący SU


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 192
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.