Witaj na stronie startowej
III miejsce w piłce ręcznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 15 czerwca 2018 11:18


 
Nie samą nauką człowiek żyje! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 czerwca 2018 08:57

Społeczność szkolna Elektryka wzięła czynny udział w Nocnym Szlaku Kulturalnym 2018. Artyści związani z Galerią 4 Piętro zaprezentowali swoje prace w X edycji Galerii Bezbronnej. W tym roku zajęliśmy czwartą kondygnację w budynku po byłej "Przemysłówce". Wystawę można zwiedzać również w trakcie Dni Gorzowa: 7 i 8 czerwca w godzinach 16-20 oraz 9 i 10 czerwca w godzinach 14-20.

Galeria Bezbronna to inicjatywa, która na stałe wpisała się w harmonogram wydarzeń miejskich. W blisko 60 pomieszczeniach zgromadzone są prace twórców z Gorzowa Wlkp. i okolic, którzy samodzielnie zainstalowali swoje prace. To jedyne takie miejsce, gdzie prace nie są selekcjonowane pod względem tematycznych i merytorycznym. Każdy może zaprezentować swoją twórczość, jednocześnie spotykając się z grupą odbiorców.

Młodzież z Elektryka pod opieką Joanny Józwy-Jelincic, Dominiki Kuligowskiej i Marty Kudelskiej zaprezentowała fotografię, grafikę, rysunek, malarstwo, street art, rękodzieło, poezję i prozę. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w tworzenie wydarzenia.


 
Udana wycieczka do Wrocławia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 czerwca 2018 10:47

29 maja wyruszyła szkolna wycieczka, zorganizowana przez Panią Lucynę Janicką, do stolicy województwa dolnośląskiego. Grupa blisko 40-osobowa została ciepło przyjęta w Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie mieli okazję zwiedzić tamtejsze laboratoria pod przewodnictwem pracowników naukowych. Dr hab. inż. Przemysław Śliwiński z Katedry Automatyki, Mechatroniki i Systemów Sterowania specjalnie dla nas wygłosił wykład przybliżający tematy i problemy, którymi zajmuje się w swojej pracy. Na koniec została złożona wizyta dziekanowi Wydziału Elektroniki – prof. dr. hab. inż. Czesławowi Smutnickiemu, dzięki któremu uczniowie mogli zapoznać się z Politechniką Wrocławską. W godzinach popołudniowych wycieczka przeniosła się na Ostrów Tumski i podążyła w kierunku Starego Rynku, a miejscowy przewodnik w trakcie spaceru opowiadał o historii Wrocławia i jego zabytkach.

mgr Lucyna Janicka

lic. Marta Kudelska

mgr Aleksandra Smutnicka


 
Kolejny sukces uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 czerwca 2018 06:35

W dniach 25 – 27 maja 2018r. odbyły się zawody finałowe XLIV edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – „Blok B” w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku (woj. Podkarpackie). Okręg lubuskie północ reprezentowali uczniowie naszej szkoły – Paweł Marcinkowski i Adrian Matusiak z klasy 4 TB oraz uczennica I LO w Gorzowie Wlkp. Katarzyna Kostrubiec. Zawody składały się z trzech etapów – dwóch pisemnych i jednego ustnego. Paweł i Kasia, dotarli do 2 etapu zdobywając tytuły finalistów, natomiast znakomicie wypadł Adrian Matusiak, który dotarł do etapu nr 3 zdobywając tytuł laureata tejże olimpiady. Dzięki indywidualnej pracy własnej, ogromnemu zaangażowaniu i wytrwałości reprezentanci naszego okręgu uzyskali rewelacyjne wyniki, a ponadto zespołowo wywalczyli 5 miejsce w kraju na 28 startujących drużyn. Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych w kolejnym etapie edukacji i życiu zawodowym.

Marcin Stankowski


 
Z wizytą u zachodnich sąsiadów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 maja 2018 06:39

Zespół Szkół Elektrycznych gościł z występem w Poczdamie – stolicy Brandenburgii. Z pomocą naszego przewodnika Pana Leona dowiedzieliśmy się, na czym polegało królewskie „życie bez trosk”, przechadzaliśmy się po urzekającym zespole pałacowo-parkowym Sanssauci, posłuchaliśmy anegdot o Fryderyku Wielkim, jego psach, koniach i ziemniakach. Lekcja historii o Konferencji Poczdamskiej niestety została odwołana z uwagi na prace remontowe pałacu Cecilienhof. Przejeżdżalismy przez dzielnicę Holenderską i Aleksandrówkę ale naszą niemałą uwagę przykuło muzeum Luftwaffe. Pogoda dopisała...aż nadto i jak to w piątki bywa odstalismy w drodze powrotnej 1,5h w korku na autostradzie. Wytrwałych i chcących podszlifować język niemiecki zapraszamy za rok!

Bolesław Palka

Iwona Ziemba


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 129
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.