Witaj na stronie startowej
NARODOWE CZYTANIE 2019 r. W ELEKTRYKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 października 2019 05:49

Kolejny raz w naszej szkole, w dwa październikowe dni, wysłuchaliśmy wybranych fragmentów dzieł polskich twórców ze zbioru zatytułowanego Nowele polskie. Już po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie para prezydencka wskazała wybitne utwory, należące do kanonu naszej literatury. Ich wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem, a są to dzieła: Marii Konopnickiej Dym, Elizy Orzeszkowej Dobra pani, Bolesława Prusa Katarynka, Władysława Reymonta Orka, Henryka Rzewuskiego Pamiątki Soplicy, Brunona Schulza Mój ojciec wstępuje do strażaków, Henryka Sienkiewicza Sachem i Stefana Żeromskiego Rozdziobią nas kruki, wrony…. ,,Towarzyszyły one naszym rodakom, kiedy pod zaborami walczyli o suwerenność naszej ojczyzny i szukali odpowiedzi na wyzwania swoich czasów. Uczyły i uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii. Znajdziemy w nich udane portrety psychologiczne, mistrzowskie opisy i celne diagnozy społeczne, a nade wszystko znakomicie zbudowane fabuły i wyrazistych bohaterów. To dzieła niepowtarzalne i – mimo niewielkich rozmiarów – doniosłe.”

Takimi słowami wstępu zachęcał Pan Prezydent Andrzej Duda do wzięcia udziału w akcji czytelniczej. Podjęła się tego zadania nasza kadra nauczycielska na czele z panem dyrektorem Stanisławem Jodko oraz paniami Sylwią Chudy, Marzanną Cendrowską, Lucyną Janicką oraz panami Pawłem Kowalskim, Bolesławem Palką, Grzegorzem Remiszewskim. Niezastąpieni w przekazie czytanych utworów byli członkowie szkolnego radiowęzła: Michalina Nowak i Kamil Nikolak, którym bardzo dziękujemy.

mgr Marzanna Cendrowska


 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 października 2019 09:12

14 października w naszej szkole Grono Pedagogiczne i pracownicy obsługi i administracji świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Święto obchodzone jest tradycyjnie w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 roku. Z okazji tego wyjątkowego dnia wszystkim dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom szkół i placówek oświatowych życzymy pasji i entuzjazmu w realizowaniu zadań oraz pomyślności i spełnienia marzeń.

Na ręce Dyrekcji Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim została złożona moc życzeń,  płynących m. in. od Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła S. A. , Pana Wojciecha Dąbrowskiego. To dla nas zaszczyt i duże wyróżnienie. Składamy serdeczne podziękowania za pamięć i dobre słowo. Dzięki współpracy ramach Projektu Energetyczna Kariera z radością obserwujemy wzrost motywacji uczniów do nauki, zwłaszcza w klasach energetyków i automatyków, objętych patronatem. Dziękując za wkład w przygotowanie nowoczesnych kadr dla polskiej energetyki poprzez fundowanie stypendiów, życzymy wiele satysfakcji oraz nieustającego zaangażowania we współpracę ze szkołami kształcącymi zawodowców w branży energetycznej.

Dzielimy się radością z dnia wolnego od zajęć opiekuńczo-dydaktycznych, w którym jednak spotkaliśmy się przy pracy podczas Rady Pedagogicznej oraz szkolenia. Szkolna uroczystość była wyjątkowa,  nie zabrakło wyrazów wdzięczności i słów uznania dla niełatwej pracy pedagogów i pracowników. Świąteczny nastrój wydarzenia zaakcentowała część artystyczna, przygotowana przez uczniowski zespół muzyczny Pod Napięciem. Był to czas życzeń, serdeczności i uśmiechów.

 
Integracja klasy 1ET5 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 października 2019 07:31

Dnia 8 października uczniowie klasy 1ET5 wraz z wychowawcą wzieli udział w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się na kręgielni "Słowianka". Uczniowie wykazali się niezwykłą sprawnością gry. Pojawiła się też chęć rywalizacji. Mistrzowskim torem okazał się tor 4, który w 1 serii wygrał. Cała gra wymagała umiejętności pracy w grupie, koncentracji, precyzji w rzutach oraz końcowo poczucia humoru. 

Po kilku godzinach spędzonych razem, wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do lokalu Sofra aby skosztować dobrego jedzenia i porozmawiać wspólnie na różne tematy.Po grze w kręgle uczniowie pokazali sporą wiedzę na temat spraw kulturalnych oraz sportowych podczas gry zespołowej.

mgr inż. Marek Genge

mgr Karol Dębski

 
SPOŁECZNOŚĆ ELEKTRYKA DLA AFRYKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 października 2019 06:36

30 września zakończyła się zbiórka używanych okularów dla Afryki, w którą aktywnie włączyła się nasza szkoła. Zebraliśmy 43 pary okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Paczka z okularami przesłana została do punktu w Jaworznie, skąd wraz z Mobilną Kliniką uda się w misję do Afryki. Za każdy dar serca DZIĘKUJEMY!!! Informacje na temat tej i innych Akcji na Czarnym Lądzie można znaleźć na stronie Fundacji http://okuliscidlaafryki.pl/

Alina Kędziora
Andrzej Bożko


30 września zakończyła się zbiórka używanych okularów dla Afryki, w którą aktywnie włączyła się nasza szkoła. Zebraliśmy 43 pary okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Paczka z okularami przesłana została do punktu w Jaworznie, skąd wraz z Mobilną Kliniką uda się w misję do Afryki. Za każdy dar serca DZIĘKUJEMY!!! Informacje na temat tej i innych Akcji na Czarnym Lądzie można znaleźć na stronie Fundacji http://okuliscidlaafryki.pl/ .

 
Lekcja na morzu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 04 października 2019 05:47

2 października 2019 w kołobrzeskim porcie handlowym odbyła się nietypowa lekcja. Brali w niej udział uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. mjra Henryka Sucharskiego z Gorzowa Wlkp., którzy wykładu wysłuchali na morzu.

 Organizatorem zajęć był Związek Żołnierzy Wojska Polskiego zrzeszający żołnierzy byłego 12 Kołobrzeskiego Pułku oraz późniejszej 4 Gorzowskiej Brygady Zmechanizowanej z Gorzowa Wlkp. Zwiedzanie rozpoczęła wizyta w punkcie bazowania Marynarki Wojennej.

Uczniowie zwiedzili również holownik ratunkowy, a o swoich jednostkach opowiadali kapitanowie oraz byli marynarze. W lekcji wzięło udział 15 uczniów.

W rejs po Bałtyku uczniowie wypłynęli kutrem torpedowym do zwalczania okrętów podwodnych, a po powrocie z morza, odwiedzili także Skansen Morski, gdzie zwiedzali znajdujące się tam zabytkowe okręty wojenne.

Warto dodać, że żołnierze 12 Pułku z Gorzowa Wlkp. walczyli w ramach 4 Dywizji Piechoty o wyzwolenie miasta Kołobrzeg, za co dostali po wojnie nazwę wyróżniającą „Kołobrzeski”.


Link do pełnego artykułu:

https://zzwp-gorzow.pl/index.php/aktualnosci/229-w-obronie-polskiego-morza

 Ryszard Patalas


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 151
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.