Witaj na stronie startowej
Mamy tytuł Mistrza Gorzowa! PDF Drukuj Email
Wpisany przez biblioteka   
piątek, 06 marca 2020 13:03

W dniach od 17 lutego do 5 marca odbyły się w Gorzowie Mistrzostwa Szkół Średnich w koszykówce. Zespół z naszej szkoły spisał się bardzo dobrze pokonując kolejno zespoły: Gastronomika, Mechanika, 2LO, 1LO, Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych. W finale spotkaliśmy się z Zespołem Szkół Chemicznych, z którym po wyrównanym meczu wygraliśmy jednym punktem. Tym samym zdobyliśmy tytuł Mistrza Gorzowa. Zespół Elektryka wystąpił w składzie: Maciej Mazurek kl. 3Tc, Jakub Czapski kl.3Tc, Marcin Mróz kl.4Tf, Kamil Kotarski kl. 2Te, Grzegorz Kaczmarek kl. 1Tf4, Dawid Bury kl.1Tf4, Jakub Kęsik kl. 1Tg4, Paweł Wróbel kl. 1Tg5, Michał Olszowy kl. 4Tb, Michał Kakowski kl. 4Tf, Bartłomiej Wojciechowski kl. 3Ta, Jan Ancuta kl. 2Te, Maciej Jastrzębski kl. 1Tf4

Podopiecznym Pana Jacka Gołębiowskiego dziękujemy, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 
Lekcja w Wojewódzkiej Bibliotece. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 marca 2020 08:56

Klasy 1BT4, 1ET5 i 1PT5 w ramach lekcji udały się do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na wystawę zatytułowaną „Historia Biblii – Księga, która przetrwała wieki”. Uczniowie wraz z pomysłodawcą wystawy; panem Dariuszem Czyszczoniem prześledzili ponad trzy i pół tysiąca lat historii Biblii. Wnikliwie obejrzeli repliki kamiennych tablic z dekalogiem, zwoje z Qumran oraz kopię Tory. Poznali dzieje pierwszych wydań Pisma Świętego oraz jego tłumaczeń. Mieli także okazję zapoznać się z ofertą biblioteki oraz zwiedzić jej siedzibę. Poznali również dzieje Willi Lehmanna. Ciekawostki, które usłyszeli na pewno pozostaną z nimi na długo.

mgr Danuta Lipińska


 
Wręczenie stypendiów dla uczniów klas patronackich od PGE Energia Ciepła SA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 28 lutego 2020 11:33 
Z wizytą w teatrze PDF Drukuj Email
piątek, 28 lutego 2020 10:02

27 lutego uczniowie młodszych klas technikum zasiedli na widowni teatru. Na scenie zespół aktorów Teatru im. J. Osterwy wystawił uwspółcześnioną sztukę Williama Szekspira „Hamlet”. Wybrzmiało słynne „być, albo nie być…” – w rozważaniach duńskiego księcia, mierzącego się ze światem, własnym szaleństwem oraz miłością. Ta najbardziej zagadkowa spośród tragedii Szekspira daje pole do wielu, często rozbieżnych, interpretacji. Przez ostatnie 400 lat realizacje sceniczne „Hamleta” modelowano na obraz i podobieństwo kolejnych pokoleń. Wyłuskiwano z tego arcydramatu najbardziej palące współczesnych widzów problemy.

William Szekspir

reżyseria: Błażej Peszek

scenografia: Natalia Kołodziej

muzyka: Wojciech Kiwer


reżyseria światła: Monika Sidor

ruch sceniczny: Bartosz Bandura

as. reżysera: Bartosz Bandura


Utwór „Ophelia” do spektaklu stworzyła Maria Peszek


występują:

Beata Chorążykiewicz, Teresa Gałła, Joanna Ginda, Bogumiła Jędrzejczyk, Marta Karmowska, Edyta Milczarek, Karolina Miłkowska-Prorok, Bożena Perłowska, Bożena Pomykała-Kukorowska, Joanna Rossa, Marzena Wieczorek, Michał Anioł, Bartosz Bandura, Przemysław Kapsa, Mikołaj Kwiatkowski, Jan Mierzyński, Artur Nełkowski, Leszek Perłowski, Krzysztof Tuchalski, Darian Wiesner, Cezary Żołyński.Dominika Kuligowska


 
Wyniki I etapu konkursu „Przedsiębiorczość” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 lutego 2020 13:23

20 stycznia odbył się I etap  X edycji konkursu „ Przedsiębiorczość”, którego organizatorem jest Akademia Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Do II etapu zakwalifikowali się: Wojciechowski Bartłomiej i  Kruszyński Remigiusz z klasy IIITA  oraz  Bartosz Zawłocki  z klasy IBT4. Gratulujemy i „trzymamy kciuki” za finał konkursu.

Alina Kędziora

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 161
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.