Witaj na stronie startowej
Zwiedziliśmy Politechnikę Poznańską! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 maja 2018 06:05

Poznański Dzień Elektryka to wyjątkowe wydarzenie skierowane do uczniów szkół średnich, czyli przyszłych kandydatów na studia. W tym wydarzeniu, 24 maja uczestniczył również „Elektryk” z klasą 1TA!

 

W programie dnia było przewidziane między innymi: zwiedzanie stoisk kół naukowych i organizacji studenckich działających przy Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej oraz konkursy organizowane przez studentów.

 

Oficjalne rozpoczęcie imprezy przez Dziekana Wydziału Elektrycznego prof. dr. hab. inż. Zbigniewa Nadolnego odbyło się o godzinie 15. Mieliśmy okazję wysłuchać wykładu „Kim jest elektryk?” wygłoszonego przez absolwenta Zespołu Szkół Elektrycznych – Jakuba Głuchowskiego. Następnie została zaprezentowana szeroka oferta edukacyjna (Automatyka i Robotyka, Elektrotechnika, Energetyka, Informatyka oraz Matematyka w  technice) Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej. Uczniowie mogli również zapoznać się z wyposażeniem laboratoriów: Techniki Świetlnej, Wysokich Napięć, Robotów, Wytwarzania Energii Elektrycznej.

 

Organizatorem imprezy byli: Akademickie Koło SEP i Wydział Elektryczny Politechniki Poznańskiej.

Krzysztof Ląd

Marta Kudelska


 
Umowa patronacka podpisana! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 22 maja 2018 06:35

Lubuski Kurator Oświaty we współpracy z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną zorganizowali konferencję poświęconą budowaniu efektywnego partnerstwa w kształceniu zawodowym. Konferencja odbyła się 21 maja 2018 r. w godzinach 10.00 – 13.30 w Gorzowie Wielkopolskim, w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

Jednym z punktów konferencji i powodów przybycia do naszego regionu Pani Wiceminister Edukacji Marzeny Machałek było podpisanie umowy patronackiej pomiędzy pomiędzy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna a Zespołem Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim.

W Zespole Szkół Elektrycznych na mocy podpisanego porozumienia utworzone zostaną klasy patronackie PGE. Obejmują one klasy kształcące w zawodach właściwych dla branży elektroenergetycznej, co znacząco ułatwi uczniom rozpoczęcie kariery zawodowej.

Programem, którego inicjatywę wykazała Lubuska Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa, objęte zostaną wybrane klasy, w których uczniowie będą kształcić się w zawodach technik energetyk oraz technik automatyk. Porozumienie w tej sprawie podpisali 21 maja przedstawiciele władz PGE, dyrektor placówki oraz przedstawiciele organu prowadzącego szkoły w obecności Marzeny Machałek, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Elżbiety Rafalskiej, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Program rozpocznie się z początkiem roku szkolnego 2018/2019 i potrwa 10 lat. Porozumienie przewiduje m.in. organizację zajęć praktycznych i praktyk zawodowych na terenie Elektrociepłowni Gorzów, a także ufundowanie stypendiów dla wyróżniających się uczniów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Odnośnik - artykuł GORZOW.PL

Odnośnik - reportaż TVP3

 
III Przerwa na czytanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 maja 2018 05:45

11 maja 2018 roku Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Elektrycznych wzięła udział w III Przerwie na czytanie, czyli lubuskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. W zespole Szkół Elektrycznych rekord biło 85 osób. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa. W bibliotece szkolnej książki czytały klasy: 1Tg, 1Td, 3Tb, 2Td, 2Zem. Akcję przeprowadziły: p. Marta Kudelska i p. Dominika Kuligowska.


 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniu 24.04. odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego.

Miło nam ogłosić, że nowym Przewodniczącym SU zostaje Paweł Wysoczański z kl. 2TB, z ilością głosów 183.

Funkcję zastępców Przewodniczącego pełnić będą Angelika Protosawicka z kl. 1TD (130 głosów) oraz Piotr Gos z kl. 2TD (134 głosy).

 

Ponadto w skład Samorządu wchodzą:

- Michalina Nowak (1TF)

- Michał Suchocki (1TD)

- Julia Krzyżaniak (3TD)

- Jeremiasz Lubimow (2TD)

 

oraz zespół ElektroGitary w składzie:

 

- Adam Matykiewicz (3TC)

- Michał Telesiński (3TC)

- Ksawery Grzechowiak (3ZEM)

- Szymon Kulczyński (3TC)

- Łukasz Madej (3TB)

- Rafał Boniek (1TB)

- Alina Marciniak (3TE)

- Marta Łusiarczyk (3TE)

- Marcelina Wiśniewska (3TE)

- Tomasz Sudzik (4TA)

- Kasper Iwaszko (1TB)

- Stanisław Klat (3TB)

- Agata Gonciarz (3TG)

- Iwona Janas (3TD)

- Grzegorz Musztyfaga (1TB)

 

Serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły dla odchodzącej z funkcji Przewodniczącej SU Aleksandry Miszkiel (4TD) i jej zastępcy Piotra Nowaka (4TF).

Opiekunki SU

Oksana Bednarz

Ewa Pańczyk

Joanna Kril

 

 
Finał XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 maja 2018 06:32

W dniach 6 – 8 kwietnia 2018 roku w Gdańsku odbyły się zawody finałowe XLIV OWT. Zawody podzielone były na dwie grupy tematyczne: mechaniczno-budowlaną i elektryczno-elektroniczną.  Do pierwszej grupy zmagań (zawodów III stopnia) z okręgu lubuskiego dostały się dwie osoby, a wśród nich uczeń naszej szkoły Adrian Matusiak z klasy 4 TB. Zawody obejmowały dwa dni wytężonej pracy – rozwiązywanie dwóch  złożonych zadań i problemu technicznego. Nasz reprezentant znakomicie poradził sobie z wyzwaniem i uzyskał tytuł laureata Olimpiady Wiedzy Technicznej. Drugi z zawodników naszego okręgu z I LO w Zielonej Górze uzyskał tytuł finalisty w tej samej grupie tematycznej. Serdecznie gratulujemy naszemu uczestnikowi i życzymy dalszych sukcesów w życiu zawodowym już jako absolwent Zespołu Szkół Elektrycznych.

mgr inż. Marcin Stankowski

szkolny opiekun OWT


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 129
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.