progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
Umowa patronacka między ZSE a Politechniką Morską w Szczecinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
W dniu 28 listopada doszło do podpisania listu intencyjnego pomiędzy Politechniką Morską w Szczecinie i Zespołem Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim, na mocy którego nasza szkoła, jako jedna z 22 w Polsce, została objęta patronatem uczelni.
Sygnatariuszami listu byli: Rektor Politechniki Morskiej w Szczecinie dr hab. kpt. ż. w. Wojciech Ślączka, profesor PM, i Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim mgr inż. Stanisław Jodko.

Dodatkowo uczniowie z klas 4CT4,4ET5,  3TE5, o profilu teleinformatyka wraz z Panem Dyrektorem Stanisławem Jodko oraz nauczycielami opiekunami udali się do Szczecina.
Władze uczelni zadbały, aby nasz pobyt obfitował w wiele wydarzeń. W ramach podpisania listu intencyjnego pomiędzy Zespołem Szkół Elektrycznych, a Politechniką Morską w Szczecinie, uczniowie kierunku teleinformatyka, mieli możliwość zapoznania się z pracowniami z kierunków: teleinformatyka, informatyka, mechatronika i elektrotechnika przemysłowa. Uczelnia przygotowała dla uczniów również pokaz VR i szkolenie ze spawania światłowodów.

Piotr Winiarski

-= Galeria zdjęć =-


 
Borne Furniture PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniu 16 listopada klasa 1 TB wzięła udział w wycieczce do podgorzowskiej fabryki mebli biurowych - Borne Furniture. Jest to firma, która już od ponad 60 lat produkuje meble, a w Polsce posiada dwa zakłady.
Klasa zwiedzała wraz z przewodnikami poszczególne etapy powstawania mebli z płyty komórkowej. Zrobotyzowane centra rozkrojowe, wielkoformatowe prasy wielopółkowe, pracujące w technice bezramowej okleiniarki krawędzi wąskich, specjalistyczne centra obróbcze, wielowrzecionowe wiertarki przelotowe oraz szybkie linie lakiernicze z możliwością wykonywania dowolnych kolorów i nadruków, to tylko niektóre z zaawansowanych maszyn, które uczniowie widzieli podczas obchodu. Fabryka posiada również zrobotyzowaną linię pakunkową. 


Danuta Piechowicz


 
MŁODA KREW RATUJE ŻYCIE! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym, ale nie ostatni, została zorganizowana akcja zbiórki krwi w ramach ogólnopolskiego turnieju Młoda Krew Ratuje Życie. Do akcji zgłosiło się 50 osób, z czego dokonaliśmy 100% donacji.

Podziękowania dla Wszystkich Dawców, dla Samorządu Uczniowskiego: Gracjana Antonowicza, Wiktorii Polowczyk, Mai Kryszak, Natalii Krakowskiej, Nikoli Kostrzewy oraz Opiekuna SU Pani Anny Inman.

Do zobaczenia na następnej zbiórce!

Organizator Akcji

Ryszard Patalas


 
Podziękowania za udział w akcji Pola Nadziei PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


 
EDUKUJEMY SIĘ NA CAŁEGO!!!!!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Na wiedzy technicznej świat się nie kończy, w związku z tym w piątek, tj. 18 listopada, uczniowie klasy 4 bt5 kolejny raz wzięli udział w lekcji filmowej zorganizowanej w ramach INTERDYSCYPLINARNEJ AKADEMII AUDIOWIZUALNEJ.  Tym razem zobaczyli film pt. : „ Ostatni komers”, którego reżyserem i scenarzystą jest Dawid Nickiel. To polski dramat obyczajowy, który światową premierę miał 10 grudnia 2020 r. Po seansie odbyły się warsztaty, podczas których każdy miał szanse powiedzieć o swoich odczuciach, zwrócić uwagę na przedstawione problemy młodzieży, jak również zauważyć odmienne spojrzenie na rzeczywistość. Rozmowom nie było końca. To wzbogacające dla wszystkich uczestników spotkania.

Interdyscyplinarna Akademia Audiowizualna prowadzona jest przez Kino 60 krzeseł w Miejskim Ośrodku Sztuki.  To kompleksowy program edukacji filmowej oraz medialnej. Stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych lekcji szkolnych oraz uzupełnienie podstaw programowych z nauczania wielu przedmiotów humanistycznych. Poprzez zajęcia teoretyczne i praktyczne kształtuje przyszłych uczestników życia kulturalnego oraz wspomaga nauczycieli w procesie edukacji i wychowania.

Ewa Fudała


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 192
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.