progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
ZIMA ZWIERZAKOM NIESTRASZNA PDF Drukuj Email

Uczniowie kl. 1Tb żyją nie tylko nauką, ale włączają się też w pomoc potrzebującym. Tym razem były to bezpańskie zwierzęta ze schroniska w Młodolinie pod Dobiegniewem. Inicjatorem akcji był Marcel Ozimek. Uczniowie wraz z wychowawczynią Lidią Szczerbiak zbierali dla zwierzaków karmę, odżywki, koce, poduszki i ręczniki. Dzięki akcji w kojcach będzie ciepło, a miski będą pełne.


Poprawiony: piątek, 17 grudnia 2021 11:40
 
Znamię! Znam je? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Nasza szkoła przystąpiła do kampanii Znamię! Znam je? W  klasach pierwszych, drugich i trzecich T5  na lekcjach biologii odbyły się zajęcia na temat czerniaka. Uczniowie dowiedzieli się co to jest czerniak, kto jest w grupie ryzyka, A B C D E czerniaka i dlaczego wczesne wykrycie czerniaka jest bardzo ważne.


 
Maraton pisania listów 2021 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

MOŻEMY BYĆ Z SIEBIE DUMNI !!!!!!!

W czwartek 9 grudnia w szkolnej bibliotece odbył się  MARATON PISANIA LISTÓW. Pierwszy raz, jako szkoła, wzięliśmy udział w ogólnoświatowej akcji. Za względu na zainteresowanie naszych uczniów, przeżyliśmy istny ARMAGEDON. Ogromnie się cieszymy, że nie jesteście bierni na krzywdę ludzką!!

Piszą i mówią o NAS w mediach:

https://www.radiogorzow.pl/158100/mlodziez-listy-pisze-w-waznej-sprawie/

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ!!!!

Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka. Na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz
i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane.

W tym roku walczymy o:

Bernardo Caal Xol - POZBAWIONY WOLNOŚCI ZA OBRONĘ ŚWIĘTEJ RZEKI 17 listów
Zhang Zhan - OŚMIELIŁA SIĘ UJAWNIĆ PRAWDĘ O COVID-19 W CHINACH 24 listy
Mohamed Baker - PRZETRZYMYWANY ZA OBRONĘ WOLNOŚCI 21 listów
Wendy Galarza – POSTRZELONA PODCZAS PROTESTÓW PRZECIWKO PRZEMOCY WOBEC KOBIET 41 listów
Sphere NGO – DOŚWIADCZYŁ ATAKU, BO BRONIŁ PRAW KOBIET I LGBT 12 listów
Janna Jihad - GROZI JEJ ŚMIERĆ ZA UJAWNIANIE RASIZMU 32 listy
Imoleayo Michael – ZAMKNIĘTY W PODZIEMNEJ CELI ZA SPRZECIW WOBEC BRUTALNOSCI POLICJI 43 listy
Rung Panusaya – GROZI JEJ DOŻYWOCIE ZA POKOJOWE PROTESTY 53 listy
Mikita Zalatarou – NASTOLATEK POBITY, RAŻONY PRĄDEM I UWIĘZIONY 95 listów
Ciham Al – POJMANA W WIEKU 15 LAT, OD TAMTEJ PORY ZAGINIONA 23 listy.


Razem napisaliśmy 361 listów!!!!!

Szczególne podziękowania dla uczniów z klas 1 TA i 1 TK za przygotowanie wystroju
i przepysznego poczęstunku.

Karolina Waszak- Stasiulewicz

Ewa Fudała


 
Pomoc dla Amelii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


"Amelia ma 13 lat. W grudniu 2020 r, tuż przed świętami Bożego Narodzenia zdiagnozowano u niej białaczkę. Dowiedzieliśmy się, że czeka ją wielomiesięczne leczenie i że konieczny będzie przeszczep szpiku. Ta diagnoza była dla nas szokiem, kompletnie zmieniła życie naszego dziecka i nasze, lecz mimo wszystko byliśmy dobrej myśli. Jednak wkrótce dostaliśmy kolejną, szokującą informację: ani w rodzinie, ani wśród 39 mln osób już zarejestrowanych w ogólnoświatowej bazie potencjalnych dawców, nie ma NIKOGO zgodnego z Amelią.

Szansą Amelii jest więc każda kolejna nowa osoba, która dziś zdecyduje się zarejestrować. Może to właśnie Ty okażesz się być jej bliźniakiem genetycznym, na którego czeka!" - Rodzice Amelii

Moim zdaniem, nikt nie zasługuje na taki los, a w szczególności 13 letnia dziewczynka, która swoje urodziny, święta oraz każdy kolejny dzień spędza w szpitalu.

Dlatego Samorząd Uczniowski uznał, że możemy spróbować znaleźć dawcę! Już dziś w naszej szkole będą wisieć plakaty, które poinformują was o tym, kto może być dawcą oraz jak przebiega taki proces.

A już od poniedziałku, w bibliotece szkolnej ZSE będą stacjonowali wolontariusze, którzy pomogą zarejestrować się i ew. pomóc pobrać wymaz! Zapraszam wszystkie osoby pełnoletnie, które jeszcze nie są potencjalnymi dawcami szpiku do udziału w akcji!


Na oddawaniu krwi zebrało się nas ponad 30 osób, które oddało krew, a wiem, że spokojnie, gdyby czas pozwolił, byłoby nas więcej, dlatego wierzę, że tutaj też zmobilizujemy się do tego, aby pomóc!

 
Z dumą zawiadamiamy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


Z dumą zawiadamiamy, że nauczyciel Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp., pan Marek Sitko został Finalistą XVII edycji konkursu Popularyzator Nauki w kategorii Animator. Już 3 grudnia będzie uczestniczył w Gali Finałowej, podczas której wyłonieni zostaną zwycięzcy.

Mgr inż. Marek Sitko w Zespole Szkół Elektrycznych uczy przedmiotów zawodowych związanych z elektroniką i elektrotechniką. Uczniowie doceniają zwłaszcza jego tablicowe notatki, bo trzeba wiedzieć, że oprócz związków z nauką pan Marek uprawia sztukę, w której się realizuje wykazując łączliwości obu dziedzin swojej aktywności. Z wykształcenia jest inżynierem po Politechnice Gdańskiej, a także artystą po Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Fascynują go zwłaszcza fizyka, biologia, technika i sztuka.

Działalność popularyzatorska pana Marka przejawia się głównie podczas wykładów naukowych połączonych z prezentacją twórczości artystycznej, inspirowanej nauką. Należy mieć na uwadze, że sztuka jest komunikatem na dowolny dla artysty temat. Naukowcy w swej metodologii są dość mocno skrępowani w opisywaniu świata na konkretnych, z góry ustalonych zasadach. Artysta zyskuje twórczą swobodę, może więc wyrażać się otwarcie, poszukując różnych środków wyrazu. Interesującą dziedziną sztuki według pana Marka jest nawiązująca do biologii i biotechnologii dziedzina sztuki zwana bioartem. Jako artyście najbliższą mu formą wizualnej twórczości artystycznej jest rzeźba, a raczej bliższa współczesności multimedialna instalacja interaktywna. Jest autorem „Strefy osobistej”, czyli maszyny, a raczej robota, który jest tak zaprogramowany, aby unikać kontaktu fizycznego z człowiekiem. Mamy więc do czynienia z rzeźbą unikającą fizyczności widza. Nasuwa się tu pytanie, czy w dobie parków technologicznych maszyny będą miały swoją przestrzeń osobistą? Czy będą jej potrzebowały oraz czy my, ludzie im na to przyzwolimy? W Roku Lema to dość interesujące rozważanie, chociaż wspomniana instalacja powstała nieco wcześniej. Autor nawiązuje do cybernetyki – nauki, w której podobnie jak w sztuce następuje sprzężenie zwrotne.

W wywiadzie Beaty Jewiarz dla Radia dla Ciebie pan Marek Sitko zapewnia, że „Zarówno w przypadku nauki jak i sztuki kluczowa jest prawda” (https://www.rdc.pl/podcast/popoludnie-rdc-marek-sitko-finalista-17-edycji-konkursu-popularyzator-nauki/). Zapytany o największe marzenie z obszaru nauki i sztuki odpowiada: „Żebyśmy nie dzielili dziedzin wiedzy i sztuki. Wtedy świat jest spójny, gdy łączymy różne elementy. Patrzmy na świat holistycznie”.

Naukowcy i artyści są podobni – muszą być kreatywni i mieć pasję odkrywania prawdy o świecie – twierdzi Marek Sitko i trudno nie przyznać mu racji. Jest jednym z 23 kandydatów nominowanych do nagrody Popularyzator Nauki 2021. Serdecznie gratulujemy tytułu Animatora w finale XVII edycji konkursu Popularyzator Nauki oraz z wypiekami na twarzach czekamy na wieści z Warszawy. Konkurs organizowany jest przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki osobom niezwiązanym ze środowiskiem akademickim.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 179
Copyright © 2022 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.