Witaj na stronie startowej
Stypendia PGE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 września 2019 14:08

26 września o godzinie 12:15 zostały wręczone stypendia ufundowane przez PGE Energia Ciepła Oddział Elektrociepłownia Gorzów. Patronat Stypendystami w klasie drugiej technik automatyk są: Dawid Hajduk, Sebastian Nachowiak, Kacper Snopek , w klasie technik energetyk Piotr Owsik i Dawid Pawlak.

Patronatem objęte zostały dwa kierunki kształcenia: technik energetyk [311307] funkcjonujący od 4 lat i technik automatyk [311909] utworzony w ubiegłym roku. Kierunki te powstały na konkretne zapotrzebowanie lokalnych zakładów pracy z Gorzowa i okolic miasta. Uczniowie tych klas odbywają zajęcia z przedmiotów zawodowych na terenie elektrociepłowni - przez co bezpośrednio związani są z najnowszymi osiągnięciami rozwiązań techniki, automatyki i sterowania stosowanymi w bloku energetycznym, oraz szeroko pojętym osprzęcie elektro- i energetycznym. Już od roku trzech najlepszych uczniów z klasy technika automatyka otrzymuje stypendia ufundowane przez PGE Energii Ciepła. Obecnie wysokość stypendium wynosi 500 zł miesięcznie. Aby otrzymać wsparcie finansowe, uczeń musi spełniać następujące kryteria: a) średnia ocen z przedmiotów zawodowych co najmniej 4,5; b) zdane wszystkie egzaminy potwierdzające kwalifikacyjne w zawodzie; c) co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania.


W uroczystości wzięli udział m. in. : Prezes PGE Energii Ciepła Elektrociepłowni Oddział Gorzów Mirosław Rawa,  Kierownik Wydziału Organizacji i Administracji PGE Katarzyna Lisiecka, Specjalista ds. szkolenia PGE Jerzy Brąglewicz, Lubuska Kurator Oświaty Ewa Rawa, dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gorzowa Renata Pliżga, wiceprzewodniczący Rady Miasta Sebastian Pieńkowski, poseł Elżbieta Płonka, Radna Rady Miasta Alicja Burdzińska.

Szanownym gościom dziękujemy za przybycie, a naszym stypendystom serdecznie gratulujemy!


Poprawiony: czwartek, 26 września 2019 14:11
 
Klasy pierwsze zintegrowane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 września 2019 14:04

Z początkiem jesieni 25 września klasy 1bT4 i 1cT5 wzięły udział w wyjeździe integracyjnym nad jezioro Długie. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Uczestnicy wycieczki mogli spróbować swoich możliwości podczas takich aktywności jak spływ kajakowy, gra terenowa oraz ścianka wspinaczkowa.  Opiekunami klas w czasie integracji były Krystyna Leśko, Monika Piechowiak, Dominika Kuligowska i Danuta Lipińska.


Poprawiony: czwartek, 26 września 2019 14:06
 
Pierwszaki się integrują! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 września 2019 14:02

24 września dwie klasy pierwsze 1TC4 i 1TD5 wybrały się wraz z wychowawczyniami na wycieczkę integracyjną do miejscowości Długie do ośrodka Kadet. Ośrodek położony jest na skraju lasu nad przepięknym jeziorem Lipie. Choć nastała już jesień, pogoda dopisała. Wśród atrakcji, które zapewnili organizatorzy były gry i zabawy integracyjne, bieg na orientację, ścianka wspinaczkowa i wycieczka rowerami wodnymi po jeziorze Lipie.

Po kilku godzinach zabawy na świeżym powietrzu i obiedzie, wszyscy zmęczeni, ale cali i zdrowi wrócili do domów.

Magdalena Ludwiczak

Katarzyna Tomicka

Poprawiony: czwartek, 26 września 2019 14:04
 
Poligon energetyczny w Łagowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 września 2019 08:30

W piątek 13 września 2019 r. klasa 2 TA (technik elektryk) wraz z opiekunami wzięła udział w zajęciach pod chmurką. W niedalekim Łagowie uczniowie zapoznali się z ofertą sprzętu elektroizolacyjnego, stosowanego podczas prac pod napięciem na liniach napowietrznych niskiego i średniego napięcia. Uczestnicy poligonu chętnie wyjaśniali uczniom zastosowanie i właściwości poszczególnych elementów wyposażenia. Po jego demonstracji ekipy energetyków i elektryków zaprezentowały sposoby wymiany osprzętu sieciowego przy podanym napięciu na liniach nn i SN, ze ścisłym zachowaniem przepisów BHP. Uczniowie mogli się przekonać, w jaki sposób przebiega przygotowanie stanowiska pracy i poszczególnych elementów sprzętu oraz dopuszczenie do wykonywania prac. Poznali obowiązki spoczywające na poszczególnych członkach zespołów, wykonujących zlecone zadania. Dodatkowo uczniowie zaznajomili się z budową, właściwościami i przeznaczeniem słupów energetycznych, znajdujących się na terenie poligonu. Było to owocne spotkanie oko w oko z przyszłymi wyzwaniami w zawodzie, więc wszyscy uczestnicy, którzy przyjechali z różnych szkół województwa lubuskiego, wrócili zadowoleni.

Gospodarzem poligonu jest firma Enea, z którą współpracuje nasza szkoła.

Marzanna Cendrowska

Krzysztof Ląd


Poprawiony: piątek, 20 września 2019 11:18
 
Pamiętamy 17 września PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 września 2019 10:16

17 września 2019 r. uczniowie ZSE pod opieką mgr R. Patalasa wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę napaści Rosji Radzieckiej na Polskę. W ramach obchodów uroczystą mszę świętą odprawił biskup Paweł Socha, następnie apel pamięci, salwa honorowa i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu na Cmentarzu Komunalnym. Asystę pocztu stanowili: Marcel Łebek, Jarosław Marcinkowski i Jakub Markowski z klasy 4Tb.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 151
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.