Witaj na stronie startowej
Co najczęściej robi maturzysta? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 stycznia 2018 12:12

Maturzysta najczęściej robi nic, a dokładniej, chce się zacząć uczyć. Tymi słowami wykład motywacyjny dla uczniów klas maturalnych rozpoczął autor książek, zbiorów zadań i nauczyciel matematyki pan Dariusz Kulma. Tytuł wykładu to: „Jak zdać maturę z matematyki?”

18 stycznia uczniowie wszystkich klas maturalnych wybrali się na spotkanie z Dariuszem Kulmą. Wykład, który wygłosił to swoisty przewodnik dla uczniów o tym, jak się uczyć, jak powtarzać, co pomaga w nauce, a co przeszkadza, jak wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji. Treści przekazane były w sposób przystępny i z dużą dawką poczucia humoru. Miejmy nadzieję, że maturzyści cenne wskazówki wezmą sobie do serca, co zaowocuje zdaniem matury na wysokim poziomie.

mgr Magdalena Ludwiczak

mgr Hanna Szmyt


 
Informacje z Olimpiady Statystycznej w Zielonej Górze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 stycznia 2018 11:15

9 styczna 2018r. w Zielonej Górze odbyła się druga edycja Olimpiady Statystycznej. W tym roku w etapie okręgowym naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych: Adraian Matusiak, Rafał Zalewski i Mateusz Asimowicz.  Wśród najlepszych uczestników, którzy wezmą udział w etapie centralnym znalazł się Adrian Matusiak. Adrian zajął drugie miejsce i 28 lutego 2018r. będzie reprezentował Zespół Szkół Elektrycznych w Warszawie.

Anna Raczewska-Franklin


Poprawiony: poniedziałek, 15 stycznia 2018 13:40
 
Wynik kiermaszu w ramach 26. Finału WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 stycznia 2018 06:47

 
Kolejny etap „Euroelektry” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 stycznia 2018 07:43

Uczniowie zakwalifikowani do udziału w II etapie XX edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej udali się 8 stycznia do Szczecina, aby zmierzyć się z kolejnymi zadaniami.

16 osób z „Elektryka” zostało przypisanych do poszczególnych grup: elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej. Wyniki swojej pracy uczestnicy etapu okręgowego poznają pod koniec miesiąca, czekamy na nie z niecierpliwością i nadzieją!

Celem Olimpiady jest podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań technicznych uczniów, upowszechnianie wzorców etyki zawodowej, kultury technicznej i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej, współzawodnictwo uczniów z różnych szkół oraz nawiązywanie współpracy między szkołami i wyższymi uczelniami.

lic. Marta Kudelska

mgr inż. Krzysztof Ląd


Poprawiony: poniedziałek, 15 stycznia 2018 07:47
 
Perspektywy 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 stycznia 2018 11:32

Z dumą zawiadamiamy, że Zespół Szkół Elektrycznych nadal utrzymuje się na wysokiej pozycji w rankingu szkół technicznych.

59 miejsce w Polsce w rankingu ogólnym techników, 4 miejsce w rankingu wojewódzkim oraz 49 miejsce w Polsce w rankingu maturalnym!

Od kilku lat nieustannie nasza szkoła zajmuje wysokie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół, który przygotowywany jest przez „Perspektywy”. Ranking tworzony jest osobno dla szkół ogólnokształcących i techników. Jako kryterium oceny szkół w rankingu jest wskaźnik rankingowy, na który składają się sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki egzaminów  zawodowych i opinia akademicka.

Aktualnie Technikum Nr 7 Zespołu Szkół Elektrycznych uplasowało się na 59 miejscu w kraju. Z kolei w województwie lubuskim szkoła zajęła 4 miejsce wśród szkół technicznych. W ogólnopolskim rankingu szkół tworzony jest również ranking maturalny,
w którym brany jest pod uwagę wynik egzaminów maturalnych zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak i  dodatkowych, zdawanych na poziomie rozszerzonym. Tu wypadliśmy dużo lepiej, bo w kraju jesteśmy na 49 miejscu.

Warto dodać, że organizatorzy rankingu szkół przyznają najlepszym szkołom odznaki: złote, srebrne i brązowe. Zespół Szkół Elektrycznych ponownie zdobył Złotą  Odznakę.

Podkreślamy, że ogromnym sukcesem Zespołu Szkół Elektrycznych nie jest miejsce jakie zajęła szkoła w danym roku, lecz to, że w rankingu tym utrzymuje się na wysokim miejscu od wielu lat.

Wysokie miejsce w rankingu zawdzięczamy wytężonej nauce naszych uczniów oraz ciężkiej pracy wszystkich nauczycieli. Ranking ma pomóc gimnazjalistom w wyborze najlepszej szkoły, która umożliwi im dostanie się na dobre studia i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Wysoki poziom nauczania i sukcesy naszej szkoły potwierdza wysoki wskaźnik EWD (Edukacyjna Wartość Dodana), który pozwala oszacować efektywność nauczania na podstawie wkładu szkoły w końcowy poziom wiedzy uczniów na danym etapie kształcenia.

Gratulujemy wszystkim uczniom i ich nauczycielom oraz życzymy dalszych sukcesów.

mgr Dominika Kuligowska

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 124
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.