Witaj na stronie startowej
Wyniki I etapu konkursu „Przedsiębiorczość” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 lutego 2020 13:23

20 stycznia odbył się I etap  X edycji konkursu „ Przedsiębiorczość”, którego organizatorem jest Akademia Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Do II etapu zakwalifikowali się: Wojciechowski Bartłomiej i  Kruszyński Remigiusz z klasy IIITA  oraz  Bartosz Zawłocki  z klasy IBT4. Gratulujemy i „trzymamy kciuki” za finał konkursu.

Alina Kędziora

 
Elektryk wśród zawodowców wciąż na podium - Gala Zawodowców za nami PDF Drukuj Email
Wpisany przez biblioteka   
środa, 26 lutego 2020 14:53

We wtorek 25 lutego 2020 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy odbyła się III Gala Zawodowców w Gorzowie. To okazja do prezentacji efektów oraz do wyróżnienia najlepszych uczestników projektu Zawodowcy 2.0.
Wręczono statuetki i nagrody laureatom XIII edycji ogólnopolskiego konkursu o dyplom i nagrodę Prezesa SIMP dla absolwentów średnich szkół technicznych "Technik-Absolwent – rok szkolny 2018/2019", który odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Na scenie zaprezentował się nasz absolwent Stanisław Klat, najlepszy technik mechatronik.

Podczas III Gali Zawodowców w Gorzowie. Uczniowie, którzy w głównej mierze przyczynili się do sukcesu to: Tomasz Banasik, Jacek Majchrowski, Batosz Lewko, Gerard Bako, Marcin Lasocki, Oskar Pasikowski, Hubert Żłobiński, Szymon Woźniak, Piotr Szczęsny, Bartłomiej Skrobacki, Dawid Bendowski, Maciej Lipa, którzy zaprezentowali efekty nauki w trzech zawodach: elektryk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i elektronik. Uczniowski pokaz umiejętności zawodowych oceniali przedstawiciele pracodawców i partnerów projektu, a następnie w specjalnym głosowaniu docenili te, które zostały najlepiej przygotowane. Zwycięzcami w tej konkurencji okazał się Zespół Szkół Ekonomicznych, drugie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych, trzeci na podium byli uczniowie „Gastronomika”.  Jako szkoła jesteśmy dumni, że można łączyć naukę i pasję. Puchar i projektor dla szkoły ufundowali sponsorzy: Lubuskie Kuratorium Oświaty Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa, INNEKO, Oddziału HOLDING-ZREMB w Gorzowie, IMAGE - profesjonalne systemy audiowizualne oraz gorzowski oddział PGE - Energia Ciepła, K-SSSE i Festo Didactic.

Galę uświetnił występ zespołu muzycznego z Zespołu Szkół Elektrycznych. Nowopowstały Zespół „Pod Napięciem” w składzie: Dawid Gigoła, Jakub Studencki, Aleksander Matykiewicz, Wiktor Malewicz, Bartłomiej Słomiński, Patryk Zapadka i Dominik Pietrzakowski przygotowali oprawę muzyczną.

III galę „Zawodowców 2.0” w Gorzowie patronatem merytorycznym objęła Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlowa, Lubuska Organizacja Pracodawców, Lubuski Klaster Metalowy oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich, a honorowym patronatem wydarzenie objęła marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak oraz lubuski kurator oświaty Ewa Rawa.

Foto: Bartłomiej Nowosielski
Tekst: Dominika Kuligowska
 
III Gala Zawodowców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 24 lutego 2020 08:08

Już jutro "Elektryk" weźmie udział w III Gali Zawodowców, która odbędzie się w Teatrze im. Juliusza Osterwy
o godz. 10:00.

 
Zaprojektuj plakat PDF Drukuj Email
Wpisany przez biblioteka   
wtorek, 18 lutego 2020 13:13

W związku ze zbliżającymi się drzwiami otwartymi Zespołu Szkół Elektrycznych zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w konkursie na plakat reklamujący to wydarzenie.

W konkursie może wziąć udział każdy uczeń naszej Szkoły, wystarczy dobry pomysł i podstawowe umiejętności obsługi programów graficznych.

Zgłoszenia konkursowe należy składać w formie elektronicznej na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  do dnia 31.03.2020 r.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu.


REGULAMIN konkursu na plakat promujący szkołę  w czasie drzwi otwartych


Cele konkursu:

  • promocja uczniów kreatywnych,
  • wyłonienie najciekawszych prac graficznych, które w sposób merytoryczny, ale i kreatywny odwołują się do wartości uczenia się w Zespole Szkół Elektrycznych, a jednocześnie odznaczają się poprawnością techniczną oraz kompozycyjną plakatu,
  • zachęcenie młodszych roczników do wyboru kształcenia w odpowiednim zawodzie.


Regulamin konkursu

1. Konkurs kierowany jest do uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych.

2. Uczestnik konkursu samodzielnie wykonuje projekt plakatu w dowolnym darmowym programie graficznym (którego jedna z krawędzi wynosi 42x29,7 cm - format A3 lub 59,4x84,1 cm – format A2).

3. Dopuszcza się wykonanie zestawu plakatów (do 3 sztuk) – te będą jednak traktowane jako jedna praca i muszą być ze sobą spójne graficznie.

4. Uczeń może zgłosić jeden projekt plakatu (lub jeden zestaw) na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

5. Organizatorem konkursu jest zespół nauczycieli Zespołu Szkół Elektrycznych.

7. Konkurs trwa od 18 lutego 2020 do 31 marca 2020 roku.Kryteria oceny:


Przy ocenie prac jury będzie brać pod uwagę m.in.: wartość estetyczną i merytoryczną plakatu, kolorystykę, zastosowanie obiektów identyfikujących markę szkoły, oryginalną kompozycję oraz tekst zawierający informacje o kierunkach kształcenia i dane teleadresowe, a także informację o drzwiach otwartych szkoły.


Nagrody:


Organizator konkursu planuje przyznanie indywidualnych nagród oraz wyróżnień. Wygrane
w konkursie prace będą wydrukowane i użyte w działaniach promocyjnych szkoły.

Poprawiony: środa, 19 lutego 2020 07:06
 
Energetyczna Kariera PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 lutego 2020 11:20


Energetyczna Kariera to projekt firmy PGE Energia Ciepła zachęcający do podejmowania pracy w ciepłownictwie, jako atrakcyjnej i przyszłościowej branży, która ciągle się rozwija, inwestuje w pracowników i wprowadza nowoczesne technologie.

Projekt Energetyczna Kariera umożliwia uczniom naukę zawodu w rzeczywistych warunkach pracy, poznanie elektrociepłowni oraz zaznajomienie się z konkretnymi stanowiskami poprzez praktyki i staże. Ścisła współpraca ze szkołami pozwala dopasować programy kształcenia do rynkowych potrzeb polskiego ciepłownictwa. Ucząc się w Zespole Szkół Elektrycznych możesz dołączyć do zespołu PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie Wielkopolskim, który rozwija się razem z Twoim miastem i regionem.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 161
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.