Witaj na stronie startowej
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 14 października 2019 09:12

14 października w naszej szkole Grono Pedagogiczne i pracownicy obsługi i administracji świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Święto obchodzone jest tradycyjnie w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 roku. Z okazji tego wyjątkowego dnia wszystkim dyrektorom, nauczycielom oraz pracownikom szkół i placówek oświatowych życzymy pasji i entuzjazmu w realizowaniu zadań oraz pomyślności i spełnienia marzeń.

Na ręce Dyrekcji Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim została złożona moc życzeń,  płynących m. in. od Prezesa Zarządu PGE Energia Ciepła S. A. , Pana Wojciecha Dąbrowskiego. To dla nas zaszczyt i duże wyróżnienie. Składamy serdeczne podziękowania za pamięć i dobre słowo. Dzięki współpracy ramach Projektu Energetyczna Kariera z radością obserwujemy wzrost motywacji uczniów do nauki, zwłaszcza w klasach energetyków i automatyków, objętych patronatem. Dziękując za wkład w przygotowanie nowoczesnych kadr dla polskiej energetyki poprzez fundowanie stypendiów, życzymy wiele satysfakcji oraz nieustającego zaangażowania we współpracę ze szkołami kształcącymi zawodowców w branży energetycznej.

Dzielimy się radością z dnia wolnego od zajęć opiekuńczo-dydaktycznych, w którym jednak spotkaliśmy się przy pracy podczas Rady Pedagogicznej oraz szkolenia. Szkolna uroczystość była wyjątkowa,  nie zabrakło wyrazów wdzięczności i słów uznania dla niełatwej pracy pedagogów i pracowników. Świąteczny nastrój wydarzenia zaakcentowała część artystyczna, przygotowana przez uczniowski zespół muzyczny Pod Napięciem. Był to czas życzeń, serdeczności i uśmiechów.

 
Integracja klasy 1ET5 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 października 2019 07:31

Dnia 8 października uczniowie klasy 1ET5 wraz z wychowawcą wzieli udział w spotkaniu integracyjnym, które odbyło się na kręgielni "Słowianka". Uczniowie wykazali się niezwykłą sprawnością gry. Pojawiła się też chęć rywalizacji. Mistrzowskim torem okazał się tor 4, który w 1 serii wygrał. Cała gra wymagała umiejętności pracy w grupie, koncentracji, precyzji w rzutach oraz końcowo poczucia humoru. 

Po kilku godzinach spędzonych razem, wszyscy szczęśliwie dotarliśmy do lokalu Sofra aby skosztować dobrego jedzenia i porozmawiać wspólnie na różne tematy.Po grze w kręgle uczniowie pokazali sporą wiedzę na temat spraw kulturalnych oraz sportowych podczas gry zespołowej.

mgr inż. Marek Genge

mgr Karol Dębski

 
SPOŁECZNOŚĆ ELEKTRYKA DLA AFRYKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 października 2019 06:36

30 września zakończyła się zbiórka używanych okularów dla Afryki, w którą aktywnie włączyła się nasza szkoła. Zebraliśmy 43 pary okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Paczka z okularami przesłana została do punktu w Jaworznie, skąd wraz z Mobilną Kliniką uda się w misję do Afryki. Za każdy dar serca DZIĘKUJEMY!!! Informacje na temat tej i innych Akcji na Czarnym Lądzie można znaleźć na stronie Fundacji http://okuliscidlaafryki.pl/

Alina Kędziora
Andrzej Bożko


30 września zakończyła się zbiórka używanych okularów dla Afryki, w którą aktywnie włączyła się nasza szkoła. Zebraliśmy 43 pary okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Paczka z okularami przesłana została do punktu w Jaworznie, skąd wraz z Mobilną Kliniką uda się w misję do Afryki. Za każdy dar serca DZIĘKUJEMY!!! Informacje na temat tej i innych Akcji na Czarnym Lądzie można znaleźć na stronie Fundacji http://okuliscidlaafryki.pl/ .

 
Lekcja na morzu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 04 października 2019 05:47

2 października 2019 w kołobrzeskim porcie handlowym odbyła się nietypowa lekcja. Brali w niej udział uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. mjra Henryka Sucharskiego z Gorzowa Wlkp., którzy wykładu wysłuchali na morzu.

 Organizatorem zajęć był Związek Żołnierzy Wojska Polskiego zrzeszający żołnierzy byłego 12 Kołobrzeskiego Pułku oraz późniejszej 4 Gorzowskiej Brygady Zmechanizowanej z Gorzowa Wlkp. Zwiedzanie rozpoczęła wizyta w punkcie bazowania Marynarki Wojennej.

Uczniowie zwiedzili również holownik ratunkowy, a o swoich jednostkach opowiadali kapitanowie oraz byli marynarze. W lekcji wzięło udział 15 uczniów.

W rejs po Bałtyku uczniowie wypłynęli kutrem torpedowym do zwalczania okrętów podwodnych, a po powrocie z morza, odwiedzili także Skansen Morski, gdzie zwiedzali znajdujące się tam zabytkowe okręty wojenne.

Warto dodać, że żołnierze 12 Pułku z Gorzowa Wlkp. walczyli w ramach 4 Dywizji Piechoty o wyzwolenie miasta Kołobrzeg, za co dostali po wojnie nazwę wyróżniającą „Kołobrzeski”.


Link do pełnego artykułu:

https://zzwp-gorzow.pl/index.php/aktualnosci/229-w-obronie-polskiego-morza

 Ryszard Patalas


 
Uczniowie z Elektryka znowu najlepsi! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 03 października 2019 10:55

27 września został rozstrzygnięty hakaton dla programistów i designerów. Pierwsze dwa miejsca zajęły drużyny z Zespołu Szkół Elektrycznych.

Tematem konkursu były rozwiązania Smart Cities w obszarze transportu publicznego oraz miejskiego dla miasta Gorzowa. Zadanie uczestników polegało na stworzeniu koncepcji oraz prototypu aplikacji w zakresie transportu w przestrzeni publicznej, której przedmiotem są inteligentne miasta przyszłości – Smart Cities,

Młodzi uczestnicy próbowali znaleźć rozwiązanie problemów wyspecyfikowanych w ostatnim z punktów realizowanego w mieście projektu pod nazwą „Rozwój elektronicznych usług świadczonych przez Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. oraz udostępniania danych publicznych”.

Dwa zespoły pochodzące z naszej szkoły to Elektryczne Lemingi i Fox.

Zespół zwycięzki reprezentowali uczniowie z klasy 2TD: Adrian Goral, Michał Piekutowski, Kamil Troczewski, Damian Wagiła pod opieką pana Grzegorza Petri.

Drugie miejsce na podium zajęli: Jakub Lis, Michalina Nowak, Szymon Walczak zespołu  z klasy 3TF pod opieką pana Grzegorza Remiszewskiego.

Trzecie zajął zespół z ZSTiO Sokoły Kazimierza. Do rąk zwycięzców trafiły nagrody rzeczowe w postaci bonów podarunkowych.

W konkursie wzięło udział dziewięć zespołów. Cieszymy się, że dwa pierwsze miejsca zajęli uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych. Organizatorzy planują kolejne edycje, więc przy niesłabnącym zaangażowaniu widzimy na horyzoncie prawdopodobne kolejne trofea dla Elektryka!  możliwości rozwoju w warunkach zdrowej rywalizacji.


Grzegorz Petri

Grzegorz Remiszewski


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 154
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.