progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
OGŁOSZENIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Zgodnie z Zarządzeniem nr 448/2022 Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego dnia 23 listopada 2022 roku w godzinach od 9.00 do 15.00 w Zespole Szkół Elektrycznych odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.

Poniżej garść informacji dla zainteresowanych.

Młodzieżowa Rada Miasta liczy 34 radnych wybieranych w demokratycznych wyborach.

Wybory do Młodzieżowej Rady odbywają się w głosowaniu tajnym i są bezpośrednie, równe i większościowe.

Wybory przeprowadzają Szkolne Komisje Wyborcze.

Do Rady może kandydować uczeń, który uczęszcza do publicznej i niepublicznej szkoły ponadpodstawowej w Gorzowie Wielkopolskim i który nie został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne oraz wobec którego nie orzeczono prawomocnie środka poprawczego.

Każda szkoła ponadpodstawowa publiczna i niepubliczna na terenie miasta stanowi okręg wyborczy, w którym wybiera się 2 radnych.

Celami działania Młodzieżowej Rady są między innymi:

a) promowanie idei samorządności wśród młodzieży

b) reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji publicznych oraz pozarządowych

c) działanie na rzecz ochrony praw i godności ucznia

d) integracja i współpraca środowisk młodzieżowych na terenie miasta

e) zapewnienie czynnego udziału młodzieży w życiu miasta

 

Osoby chcące zgłosić swoją kandydaturę, zobowiązane są do wypełnienia zgłoszenia  i podpisania oświadczenia – zgody na kandydowanie w wyborach.

Zgłoszenia i oświadczenia można odebrać u Pani Anny Inman – opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Wypełnione zgłoszenia i oświadczenia będą przyjmowane do dnia 16 listopada 2022 roku.

Prosimy o przemyślane decyzje :)


 
By młodość była bezpieczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Mateusz Leśnicki z I Komisariatu Policji w Gorzowie spotkał się 8 listopada br. z uczniami klas pierwszych i przybliżył im wszystkie aspekty prawne związane z bezpieczną młodością.

W ramach programu prewencyjnego "Bezpieczna młodość"  uczniowie poznali definicje: nieletni, małoletni, młodociany, demoralizacja, czyn karalny czy zabroniony. M. Leśnicki wytłumaczył także jakie środki wychowawcze mogą być zastosowane przez policję, bo nie każda sprawa trafia do Sądu Rodzinnego. Policjant podał także przykłady wykroczeń oraz sytuacji, w których nieletni odpowiadają jak dorośli. Omówił procedury związane z zatrzymaniem, przesłuchaniem i przeszukaniem, odpowiedział także na pytania.

Z przedstawicielem policji spotkają się także starsze klasy. Uczniowie klas drugich będą rozmawiać o uzależnieniach i ceberprzemocy, klasy trzecie o zapobieganiu handlowi ludźmi i bezpieczeństwie w ruchu drogowym, a klasy czwarte poznają tajniki pracy policjanta, w ramach promocji tego zawodu.

mgr Anna Zaleska


 
ODROBINA NOSTALGII W TEATRALNYCH MURACH…. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

25 października uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych tłumnie przybyli do Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie, który  sezon artystyczny 2022/23 rozpoczął premierą spektaklu "Papusza znaczy lalka". Spektakl oparty na tekście Katarzyny Knychalskiej,
a wyreżyserowany przez Jacka Głomba.
To metaforyczna opowieść o życiu cygańskiej poetki Papuszy, której spora część życia związana była z Gorzowem Wielkopolskim. Twórcy  spektaklu skupili się przede wszystkim na  języku i emocjach Papuszy, pokazali ją jako utalentowaną i wrażliwą kobietę, poddaną opresji swoich czasów i okoliczności życia.
„Papusza znaczy lalka”, bo lalka to przedmiot piękny, kruchy, ale też podatny
na manipulację czy zabawę jej kosztem. W tej opowieści Papusza została zaprezentowana przez sześć aktorek , które symbolizują kobiety  zmagające się
ze światem, w którym przychodzi im żyć, często te zmagania przegrywając. Wszystkie one to  wrażliwe poetki, które obserwują rzeczywistość oczami dziecka i potrafią zapisywać jej piękno poetycką frazą.
Twórcy spektaklu  postarali się , by „cygańskość” poddana została autorskiej interpretacji, a nie zatrzymała się na poziomie cepelii czy prostych wyobrażeniach
o „wozach kolorowych”.  W tym wszystkim pomogła metaforyczna scenografia Małgorzaty Bulandy.

„Papusza znaczy lalka” to także spektakl z muzyką na żywo, skomponowaną przez Bartosza Straburzyńskiego wzbogacony przez piosenki inspirowane wierszami poetki,
a przez to klimatyczny i w dobrym tego słowa znaczeniu – nostalgiczny.

Ewa Fudała

-=Galeria=-


 
Wicemistrz świata chodzi do Elektryka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   


Na zdjęciu są 2 medale:

• srebrny  z Mistrzostw Świata Juniorów U16 w Grupie Srebrnej w Piłce Wodnej

• brązowy z Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych U15

 

Oba te medale jak i wiele innych medali i dyplomów należą do Oliwiera Bańkowskiego z klasy 2TC czyli prawdą jest że Mistrzowie chodzą wśród nas. Oliwer zapytany o przepis na takie sukcesy odpowiedział, ze wystarczy mieć dużo chęci aby przez klika lat trenować 4-5 razy w tygodniu, zostać powołanym do Reprezentacji Polski w kategorii U16, a potem to już z górki – dalej trzeba trenować.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za całą drużynę Piłki Wodnej w której gra Oliwier.

 
KARIERA- WSZYSTKO W WASZYCH RĘKACH ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

20 października uczniowie klasy 4 B wzięli udział w konferencji zorganizowanej
w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który jest działaniem Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczpospolitej Polskiej.
Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: „ ZŁAP ZA STER DO SWOJEJ KARIERY”.

Spotkanie odbyło się  w auli im. Prof. Stanisława Kirkora Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

Celem przedsięwzięcia było zainspirowanie młodych ludzi oraz dostarczenie im praktycznej wiedzy na temat świadomego poruszania się po rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem:

- procesów rekrutacyjnych (przygotowanie się do rozmów rekrutacyjnych, projektowanie cv, onboarding),

-własnego wizerunku w mediach społecznościowych (etykieta),

-kompetencji liderskich (jak je odkrywać i rozwijać).

W imieniu organizatora zgromadzonych przywitała pani Ewelina Wikońska, która swoje wystąpienie zakończyła prezentacją uczelni, z uwzględnieniem: obiektów, wydziałów, struktury oraz znanych absolwentów.

Wartością dodaną spotkania były prelekcje przedsiębiorczych kobiet z naszego regionu. Głos zabrały:

Wiola Reszkowska (coach),temat prelekcji: „ Możesz być liderem, możesz przewodzić, jeśli chcesz się tego uczyć”,

Joanna Owczarek- Romaniszyn (tłumacz przysięgły j. angielskiego), temat prelekcji: „ Savoir- vivre w mediach społecznościowych, czyli co wypada, a co nie wypada on- Line”,

Aneta Strzelczyk (HR & Administration Manager) i Renata Gabarkiewicz ( prokurent generalny SILCARE), temat prelekcji: „ Vademecum- jak poradzić sobie w procesie rekrutacji”,

Beata Lutostańska- Wróbel i Anna Olszowy ( doradcy zawodowi), temat prelekcji: „ Powiatowy Urząd Pracy- Twoje wsparcie zawodowe”.

 

Jesteśmy przekonani, że każdy ze słuchaczy został czymś zainteresowany i bez wątpienia będzie to pomocne w rozwoju, który bez wątpienia opiera się na właściwym sterowaniu swoim życiem i karierą.

Krystyna Leśko
Ewa Fudała


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 192
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.