Witaj na stronie startowej
Politechnika godna poznania PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 maja 2017 08:53

W dniu 25 kwietnia 2017 klasy 4TE oraz 3TC wyruszyły do Poznania, by zapoznać się z ofertą Politechniki Poznańskiej Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji. Na miejscu czekali na nas bardzo gościnni gospodarze, którzy zaopiekowali się grupami, pokazując swoje laboratoria. Godne uwagi były prezentowane nowoczesne układy elektroniczne o różnych zastosowaniach, cyfrowe systemy radiokomunikacyjne czy wytwory pracy studentów. Pan dziekan przygotował również prezentację zachęcającą do studiów inżynierskich i magisterskich na obu kierunkach. Ciekawy był również program studiów oferowany w języku angielskim, cechujący się dużym stopniem dobieralności przedmiotów wybieranych ze wszystkich specjalności. Mieliśmy także okazję spotkać naszych wcześniejszych absolwentów, którzy wybrali właśnie ten kierunek i z radością zapraszali kolejny rocznik do studiowania na zapewniającej dobrą pracę uczelni.

Wrażenia dopełnił pobyt w ZOO, w którym mieliśmy okazję zobaczyć ciekawe zwierzęta, jak np. orłosępa, z którym to ptakiem związana jest legenda o śmierci tragika greckiego Ajschylosa. Według niej orłosęp brodaty zrzucił na jego łysą głowę żółwia sądząc, że to kamień, na którym można rozłupać skorupę i tak spełniła się przepowiednia, że umrze zabity przez spadający przedmiot. Wędrowaliśmy alejkami, oglądając na wybiegach niedźwiedzie, słonie, kapibary, tapiry, majestatyczne żyrafy i barwne flamingi, by po paru godzinach, w dobrych humorach wrócić do Gorzowa.

mgr Marzanna Cendrowska

mgr Piotr Fedyniuk

mgr inż. Zuzanna Kuźmińska


 
ZAKOŃCZENIE MATURZYSTÓW 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 29 kwietnia 2017 08:50

 
Ekologiczny „Elektryk” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 04 maja 2017 05:48

23 kwietnia br. na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyły się eliminacje wojewódzkie XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która jest interdyscyplinarnym sprawdzianem wiedzy wymagającym od uczniów informacji z biologii, geografii, chemii i fizyki. Naszą szkolę reprezentował uczeń z klasy 3TA Dariusz Serwaczak.

Eliminacje wojewódzkie składały się z dwóch części: pisemnej w formie testu oraz części ustnej. Uczniowie rozwiązywali test liczący 50 pytań. Do etapu ustnego zakwalifikowano tylko 8 uczestników, którzy w części ustnej odpowiadali na 6 losowo wybranych pytań problemowych. Podczas olimpiady młodzież zmierzyła się z zagadnieniami z różnych dziedzin, m.in. ekologii klasycznej, ochrony wód, gleby, przyrody, powietrza, a także z aktualnymi zagadnieniami społeczno – gospodarczymi związanymi z kształtowaniem środowiska i gospodarką odpadami.

Niezmiernie nam miło poinformować, że Dariusz Serwaczak zakwalifikował się do etapu centralnego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 
ELEKTRYK WŚRÓD NAJLEPSZYCH W KRAJU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 21 kwietnia 2017 06:30


W dniach 31.03 – 01.04.2017r. w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu odbył się finał XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Naszą szkołę reprezentowali:

Mateusz Trzeciak w grupie Elektroniki i Informatyki Medycznej

Adrian Matusiak w grupie Mechatroniki

Sebastian Skwarek i Jakub Orluk w grupie Teleinformatyki.


Po zaciętej walce i wytężonej pracy do finału ustnego dostał się Adrian Matusiak, który odpowiadając z dużym polotem na kolejne trzy pytania został LAUREATEM Olimpiady.


Wszystkim uczestnikom biorącym udział w etapie finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej dziękujemy za zaangażowanie się, godne reprezentowanie siebie i szkoły.


A za rok…… zapraszamy na finał Olimpiady do „Elektryka”

mgr inż. Mikołaj Gierłowski

 
Druga edycja programu "JOB Starter – łączymy z rynkiem pracy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 kwietnia 2017 11:14


Uczniowie naszej szkole po raz kolejny wzięli udział  w zajęciach  w ramach projektu "JOB Starter – łączymy z rynkiem pracy”,  który realizowany jest przez firmę IDEA HR Doradztwo Personalne w Gorzowie Wlkp.  Projekt to wspólne działania pracodawców, studentów wyższych uczelni i uczniów szkół średnich, którzy już są, lub za chwilę będą na rynku pracy.

W projekcie biorą udział studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Zespołu Szkół Elektrycznych oraz Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wielkopolskim. Organizatorowi projektu, firmie IDEA HR Doradztwo Personalne, przy jego realizacji udało się pozyskać znane firmy: Telemont, Faurecia, Solvay, Vetoquinol Biowet czy Borne Furniture.

Na pierwszych zajęciach uczniowie skorzystali z warsztatów rozwoju osobistego, gdzie dowiedzieli się między innymi: jaki jest ich potencjał zawodowy, jak napisać profesjonalne CV, co to jest autoprezentacja, jak przebiega rozmowa rekrutacyjna.  Na kolejnych poznają  prawa i obowiązki pracownika. Dodatkowo dowiedzą się, jak kształtuje się lubuski rynek pracy pod kątem wysokości wynagrodzeń, oczekiwań pracodawców i możliwości zatrudnienia.

Jednak najbardziej uczestnicy projektu czekają na bezpośrednie spotkania z przedsiębiorcami, którzy zbudowali swoje firmy często od podstaw oraz na wyjazdy studyjne, gdzie zapoznają się bezpośrednio z  produkcją i procesami technologicznymi funkcjonującymi w zakładzie.

https://www.facebook.com/jobstartergorzow/posts/887160211425803

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 112
Copyright © 2017 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.