progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
CO TO BYŁO ZA PRZEŻYCIE….. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W poniedziałek, 29 maja, uczniowie naszej szkoły mieli niewątpliwy zaszczyt wziąć udział w niesamowitym koncercie, który podsumowywał ich dwuletni udział w spotkaniach MAŁEJ AKADEMII JAZZU. Był to spektakularny koncert 10 osobowego zespołu pod wodzą legendy polskiego jazzu Bernarda Maseli, prezentującego materiał z płyty "Drifter", wydanej w prestiżowej serii Polish Jazz Masters! Podczas koncertu mieliśmy okazję doświadczyć jedynego w swoim rodzaju mariażu stylów i muzycznych pokoleń w bogatym repertuarze, w którym oprócz elektrycznego jazzu znalazły się elementy bluesa, rocka, soulu, world music czy hip hopu.

Wykonawcy:

Bernard Maseli – wibrafon elektryczny, kalimba

Beata Przybytek – śpiew

Wojciech Myrczek- śpiew

DJ Eprom – turntablizm

Marek Raduli – gitara elektryczna

Jerzy Główczewski – saksofony

Michał Kapczuk – bas elektryczny, kontrabas

Daniel Soltis - zestaw perkusyjny

Filip Krzysztoporski – instrumenty perkusyjne

Eskaubei – rap


Trudno w to uwierzyć, ale koncert był zwieńczeniem 38 lat (!!!) istnienia MAŁEJ AKADEMII JAZZU, której pomysłodawcą jest Bogusław Dziekański- szef gorzowskiego klubu „ Pod filarami”. Akademia wychowała wielu znakomitych muzyków, których nazwiska zaistniały na światowych scenach, zatem tym bardziej, jesteśmy zaszczyceni, że mieliśmy sposobność wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

Ewa Fudała


 
Wycieczka do stolicy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniach 15-17 maja klasy 3TC i 2BSe wyruszyły na wycieczkę do Warszawy. Celem naszej podróży było poznanie stolicy Polski, jej historii, kultury oraz najważniejszych zabytków. Pierwszym  punktem naszego programu była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego. To miejsce oddaje hołd bohaterom, którzy walczyli o niepodległość Polski w 1944 roku. Mieliśmy okazję zapoznać się z oryginalnymi dokumentami, fotografiami i przedmiotami związanymi z tym okresem historycznym. Następnie udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich. Spacerując po parku mogliśmy podziwiać piękne alejki, stawy i słynny Pałac na Wyspie. W kolejnym dniu naszej wycieczki udaliśmy się na Stadion Narodowy. To wielofunkcyjny obiekt sportowy, który jest jednym z najważniejszych symboli miasta. Zwiedzając stadion, można zobaczyć unikalne eksponaty, fotografie i multimedia, które przedstawiają historię stadionu, a także salę konferencyjną i szatnie naszej reprezentacji. Kolejnym punktem wycieczki był  Pałac Kultury i Nauki, który jest symbolem Warszawy. Z tarasu widokowego na 30. piętrze mogliśmy podziwiać panoramiczne widoki miasta. Następnie udaliśmy się na spacer po Ogrodzie Saskim, zobaczyliśmy grób Nieznanego Żołnierza i Zamek Królewski. W ostatnim dniu odwiedziliśmy Muzeum Legii Warszawa a następnie udaliśmy się na spacer po Stary Mieście, gdzie zobaczyliśmy wiele pomników i urokliwych uliczek.

Opiekunowie:
Katarzyna Przysiecka – wychowawca 2 BSe
Karol Dębski – wychowawca 3 TC
Konrad Serwa


 
Zmagania o tytuł ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

OLIMPIADA INNOWACJI TECHNICZNYCH W TELEKOMUNIKACJI I INFORMATYCE zorganizowana przez
Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów
odbywała się pod hasłem

"Powiedz mi, a zapomnę,
Pokaż mi, a zapamiętam,
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem"
(Konfucjusz)

Droga do tytułu MŁODEGO INNOWATORA W TELEKOMUNIKACJI I INFORMATYCE była długa i kręta. Kręta bo miała aż cztery ostre zakręty - etapy eliminacji, pokonywali je tylko najlepsi, którzy wykazali się znajomością takich zagadnień jak: informatyka, teleinformatyka, bazy danych, języki programowania, sprzęt teletechniczny, algorytmy programowania, itp. Długa, bo finałowe zmagania odbyły się w Zespole Szkół Elektronicznych w Lublinie w dniach 13 - 14 maja co wiązało się z pokonaniem ponad 650km odległości dzielącej Gorzów od Lublina.

Żadna z tych przeszkód nie stanęła na drodze:
- Jakubowi Sergiejczukowi z klasy 3TE startującemu w bloku teletechnicznym
- Markowi Sobków z klasy 3TD startującemu w bloku programistycznym

w uzyskaniu tytułu finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce.

W trakcie przygotowań do Olimpiady "bezlitośnie" ;-) "wszelkie poty" z Marka i Jakuba wyciskali Grzegorz Remiszewski i Waldemar Wieczorek. Czy było warto się "pocić" - o to należy zapytać finalistów olimpiady, ale warto wiedzieć, że tytuł finalisty olimpiady daje zwolnienie z części teoretycznej egzaminów zawodowych z wynikiem 100%. Gratulujemy !!! ale równocześnie rzucamy wyzwanie innym uczniom - w przyszłym roku szkolnym są do zdobycia tytuły laureatów i finalistów w kilku różnych olimpiadach przedmiotowych.


 
Maturzyści na start!!!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

„…było łatwe, nawet łatwiejsze niż na lekcjach…”- tymi to właśnie słowami nasi MATURZYŚCI skwitowali pierwszy dzień zmagań z egzaminem dojrzałości.

To był niezwykły dzień, pogoda nas nie zawiodła, a kasztany pokazały kwiaty, jednak najważniejsze były nastroje naszych maturzystów. Jeszcze na godzinę przed egzaminem powtarzali lektury, motywy, próbowali obstawiać „ co będzie?”, ale najważniejsze, że wszyscy przystąpili do egzaminu, który przebiegł bez zakłóceń. Na wyniki pozostaje spokojnie czekać do początku lipca, a całą energię skupić na pozostałych egzaminach!

Za wszystkich niezmiernie mocno trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!!!!!!


 
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW 2023 - Fotorelacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
-=FOTORELACJA=-


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 201
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.