Witaj na stronie startowej
DRZWI OTWARTE W "ELEKTRYKU" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 kwietnia 2018 09:01


 
Dzień Wagarowicza w kinie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 marca 2018 07:19

W tym roku 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny, 9 klas Zespołu Szkół Elektrycznych spędziło w kinie. Na dodatek, w zwyczajowo luźniejszym dniu, zaaplikowaliśmy sobie spory wysiłek intelektualny, a przede wszystkim emocjonalny, oglądając rosyjski film „Niemiłość”. Film nagradzany, ale dotykający wielu trudnych spraw (rozwód, zdrady, brak miłości w rodzinie, intymność zamiast miłości, nienawiść i pogarda, brak wsparcia rodzinnego, dziecko jako problem). Postawionych zostało wiele pytań, odpowiedzi mało, zwłaszcza tych wprost. Niemiłość boli bohaterów, doskwiera im, ale także zaraża, odbija się na kolejnych pokoleniach. Film odziera nas też z wielu złudzeń dotyczących związków, życia w ogóle. Czy jest w tej wizji świata coś pozytywnego? Każdy musi sam sobie odpowiedzieć, wydaje się jednak, że po obejrzeniu „Niemiłości” sami chcemy być lepsi, uważniejsi, wrażliwsi, ostrożniejsi… oby wystarczyło nam tego zapału na dłużej.

Joanna Józwa-Jelinčić

 
Świetny programista w Elektryku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 marca 2018 06:46

Dnia 19 marca 2018 roku na zajęciach Tworzenia Aplikacji Internetowych Uczeń Patryk Kowalski z klasy 2TD przedstawił stworzoną przez siebie grę platformową (zręcznościową), która polega na omijaniu i eliminacji wrogów poprzez strzelanie do nich. Gra jest oparta o technologię javascript.

Link do gry:

http://www.chosenjo.pl/kapitan-zolte-spodnie-kontra-butstrapowi-kosmici


Tym samym Patryk udowodnił jak dużą wiedzę posiada z zakresu programowania oraz myślenia analitycznego. Projekt gry jest dowodem na to, że Uczeń posiada wiedzę znacznie przekraczającą   materiał jaki jest wymagany dla tego przedmiotu.

Projekt gry został odpowiednio doceniony.Nauczyciel Przedmiotów Informatycznych

 
W Elektryku uczy się najlepszy w Polsce mechatronik PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 marca 2018 11:39

Z dumą zawiadamiamy, że uczniowie gorzowskich szkół technicznych nie ustępują  czołowych miejsc gościom z całej Polski.  Pięciu reprezentantów Zespołu Szkół Elektrycznych oraz uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Gorzowie Wlkp. zostali finalistami i laureatami  XLI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

Adrian Matusiak z gorzowskiego Elektryka został najlepszym mechatronikiem w Polsce, a Stanisław Klat zajął
III miejsce w tej dziedzinie.  Wysoki poziom utrzymał finalista Wojciech Głos. Na liście finalistów zapisali się: wśród elektroników  Dominik Piechaczek (XI miejsce) oraz wśród informatyków Mateusz Asimowicz (XIII miejsce).

Sukcesem cieszy się również Kajetan Dziedzic z gorzowskiego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, który został laureatem, zajmując  V miejsce  wśród teleinformatyków .

Przez dwa dni 115 uczestników wytężało swoje umysły. Ich zdolności zostały docenione, politechniki na nich czekają. Gratulujemy!

Projekt Zawodowcy w Gorzowie wpisuje się idealnie w zapotrzebowanie na rynku pracy w branży elektronicznej i elektrycznej. Wszyscy laureaci mogą być spokojni, że dostaną się do najlepszych uczelni wyższych w kraju.

Dominika Kuligowska

Fot. Daniel Adamski


 
FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA XLI OOWEE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 25 marca 2018 12:58

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 129
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.