progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
Porzuć nałogi wrzuć na zdrowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Zespół Szkół Elektrycznych uzyskał dofinansowanie w ramach walki z nałogami wśród młodzieży szkolnej. Miasto Gorzów przeznaczyło 15 420 zł na zupełnie nowy sprzęt i realizację celu. W związku z powrotem uczniów z dniem 30 listopada 2020 roku na zajęcia praktyczne przy ul. Grobla, nadażyła się okazja by młodzież ZSE z uwagi na bezpośrednią bliskość obiektów sportowych i sal praktycznych wzięła udział w miastowym projekcie. Uczniowie rywalizowali w trzech dyscyplinach siłowych.

Były to: przysiad ze sztangą, „martwy ciąg” oraz wyciskanie sztangi na ławce płaskiej. Bezpośrednią asystę sprawował nauczyciel W-F z 15 letnim doświadczeniem w dźwiganiu ciężarów.

Dla uczniów zostały zorganizowane wykłady mające na celu zwiększenie ich świadomości względem nałogów, korzyści płynących z uprawiania aktywności fizycznej, a także przeprowadzenie wykładu metodycznego w zakresie sportów siłowych.

Uczestnicy happeningu przerzucili łącznie 7365 kilogramów!!!


 
Komputerowy prezent na Mikołaja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Zespół Szkół Elektrycznych, 7 grudnia br. wzbogacił się o 97 stacjonarnych komputerów, które zostały przekazane osobiście przez Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego Jacka Wójcickiego, Wiceprezydent Małgorzatę Domagałę oraz Dyrektora Wydziału Edukacji Renatę Pliżgę  i pracowników wydziału.O komputery zabiegały władze miasta w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Sprzęt komputerowy został sfinansowany przy wsparciu środków unijnych w ramach projektu „Zawodowcy w Gorzowie 2.0”.   - Pozyskane komputery zostaną przeznaczone do nauki zdalnej, a po powrocie uczniów do nauczania stacjonarnego będą służyły do realizacji zajęć z przedmiotów informatycznych i programistycznych – tłumaczy Stanisław Jodko, Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych. Przekazanie sprzętu było także okazją do spotkania oraz rozmowy władz miasta z dyrektorem i kadrą kierowniczą ZSE na temat przebiegu nauki zdalnej, pojawiających się  problemów, a także wdrażanych rozwiązań m.in. w zakresie uruchomienia stacjonarnych zajęć praktycznych w pracowniach i laboratoriach szkoły.   Rozmawiano także o wsparciu pedagogiczno-psychologicznym uczniów, którzy tego potrzebują. Na zakończenie prezydent Jacek Wójcicki wraz z pozostałymi gośćmi miał możliwość obserwowania zajęć zdalnych prowadzonych przez nauczycieli w ZSE.

Krystyna Leśko

Anna Zaleska

 
Turniej CS: GO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Oznajmujemy ze nasza drużyna szkolna z CS:GO zapisała się na turniej online, który odbędzie się w grudniu tego roku. Turniej jest bardzo ważny ponieważ są to finały sezonu 2019/2020. Przypominamy że nasza drużyna w listopadzie ubiegłego roku stanęła na podium ze zdobyciem drugiego miejsca w Kaliszu. Nazwa organizacji to SUPERGAME ESPORT.

Poniżej ukazujemy skład drużyny „Elektyk CS:GO”

-Mateusz "mORAS" Morawski 

-Michał "oshi" Matkowski

-Jakub "qb3K" Gubar

-Oliwier "sw1z" Janus

-Dawid "Hilles" Grube

Dziękujemy i do zobaczenia!


Oznajmujemy ze nasza drużyna szkolna z CS:GO zapisała się na turniej online, który odbędzie się w grudniu tego roku. Turniej jest bardzo ważny ponieważ są to finały sezonu 2019/2020. Przypominamy że nasza drużyna w listopadzie ubiegłego roku stanęła na podium ze zdobyciem drugiego miejsca w Kaliszu. Nazwa organizacji to SUPERGAME ESPORT. Poniżej ukazujemy skład drużyny „Elektyk CS:GO” -Mateusz "mORAS" Morawski -Michał "oshi" Matkowski -Jakub "qb3K" Gubar -Oliwier "sw1z" Janus -Dawid "Hilles" Grube Dziękujemy i do zobaczenia!
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

11 listopada

NARODOWE ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI


Przemyśl, 21 grudnia 1918. list Józefa Piłsudskiego do Romana Dmowskiego


Drogi Panie Romanie,
(...)

Opierając się na naszej starej znajomości, mam nadzieję, że w tym wypadku i w chwili tak poważnej, co najmniej kilku ludzi - jeśli, niestety, nie cała Polska - potrafi wznieść ponad interesy partii, klik  i grup. Chciałbym bardzo widzieć Pana między tymi ludźmi.

Proszę przyjąć zapewnienia mego wysokiego szacunku.

Józef Piłsudski"


List Józefa Piłsudskiego do Romana Dmowskiego jest materialnym dowodem na to że niepodległa Polska powstała dzięki  umiejętności wzniesienia się naszych przywódców ponad podziały polityczne.

Do jego napisania doprowadził przyspieszony wydarzeniami Wielkiej Wojny rozwój sytuacji na arenie międzynarodowej. Bo oto nadszedł 11 listopada 1918 roku,  gdy w lasku Compiégne pod Paryżem Niemcy podpisali rozejm kończący I wojnę światową. W tym samym mniej więcej czasie w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu.

Po 123 latach niewoli Polska odzyskiwała niepodległość.

A było to tak…

Już od 19 października 1918 roku w Cieszynie działała Rada Narodowa Księstwa Cieszyńskiego. 31 października, Polską Komisja Likwidacyjna z Wincentym Witosem na czele przejęła władzę w Galicji.

W Lublinie w nocy z 6 na 7 listopada Ignacy Daszyński ogłosił powstanie Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej i próbował przejąć władzę w całym kraju, a działający za granicą Komitet Narodowy Polski Romana Dmowskiego reprezentował nasze interesy wobec mocarstw zachodnich.


10 listopada 1918 roku ok. godz. 7 rano, specjalnym pociągiem z Berlina, wrócił do Warszawy zwolniony z więzienia w Magdeburgu Józef Piłsudski. Parę dni później przejął pełnię władzy z rąk przedstawicieli Rady Regencyjnej i powołał do życia rząd premiera Jędrzeja Moraczewskiego Jeszcze w tym samym miesiącu jako Tymczasowy Naczelnik Państwa zapowiedział przeprowadzenie wyborów do Sejmu Ustawodawczego.


26 grudnia 1918r przyjechał do Poznania słynny polski pianista, Ignacy Jan Paderewski co stało się impulsem do wybuchu jedynego w naszej historii zwycięskiego powstania –powstania wielkopolskiego. Ten wielki patriota i najsłynniejszy Polak na świecie wraz z Romanem Dmowskim będzie reprezentował nasz kraj na konferencji paryskiej, której decyzje wpłynęły na kształt granic Drugiej Rzeczpospolitej

Dla upamiętnienia właśnie tych i wielu innych dni, ludzi i wydarzeń  Sejm Rzeczpospolitej Polskiej 23 kwietnia 1937 przyjął ustawę ,zgodnie z którą dzień 11 listopada w którym zakończyła się pierwsza wojna światowa będzie odtąd obchodzony w Polsce jako Narodowe Święto Niepodległości.

 
Narodowe czytanie 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Po raz dziewiąty Para Prezydencka przeprowadziła akcję Narodowe Czytanie 2020, angażując organizatorów z przeszło trzy tysięcy miejsc w Polsce i na świecie. Czytelnicy w tym roku łączyli się w lekturze Balladyny Juliusza Słowackiego. Ze względu na obostrzenia sanitarne dołożono wszelkich starań, aby akcja została przeprowadzona bezpiecznie i zachowaniem wszelkich środków ostrożności.

– Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.

Balladyna Juliusza Słowackiego to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 169
Copyright © 2021 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.