Witaj na stronie startowej
Kolejny sukces uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 04 czerwca 2018 06:35

W dniach 25 – 27 maja 2018r. odbyły się zawody finałowe XLIV edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – „Blok B” w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku (woj. Podkarpackie). Okręg lubuskie północ reprezentowali uczniowie naszej szkoły – Paweł Marcinkowski i Adrian Matusiak z klasy 4 TB oraz uczennica I LO w Gorzowie Wlkp. Katarzyna Kostrubiec. Zawody składały się z trzech etapów – dwóch pisemnych i jednego ustnego. Paweł i Kasia, dotarli do 2 etapu zdobywając tytuły finalistów, natomiast znakomicie wypadł Adrian Matusiak, który dotarł do etapu nr 3 zdobywając tytuł laureata tejże olimpiady. Dzięki indywidualnej pracy własnej, ogromnemu zaangażowaniu i wytrwałości reprezentanci naszego okręgu uzyskali rewelacyjne wyniki, a ponadto zespołowo wywalczyli 5 miejsce w kraju na 28 startujących drużyn. Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych w kolejnym etapie edukacji i życiu zawodowym.

Marcin Stankowski


 
Z wizytą u zachodnich sąsiadów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 maja 2018 06:39

Zespół Szkół Elektrycznych gościł z występem w Poczdamie – stolicy Brandenburgii. Z pomocą naszego przewodnika Pana Leona dowiedzieliśmy się, na czym polegało królewskie „życie bez trosk”, przechadzaliśmy się po urzekającym zespole pałacowo-parkowym Sanssauci, posłuchaliśmy anegdot o Fryderyku Wielkim, jego psach, koniach i ziemniakach. Lekcja historii o Konferencji Poczdamskiej niestety została odwołana z uwagi na prace remontowe pałacu Cecilienhof. Przejeżdżalismy przez dzielnicę Holenderską i Aleksandrówkę ale naszą niemałą uwagę przykuło muzeum Luftwaffe. Pogoda dopisała...aż nadto i jak to w piątki bywa odstalismy w drodze powrotnej 1,5h w korku na autostradzie. Wytrwałych i chcących podszlifować język niemiecki zapraszamy za rok!

Bolesław Palka

Iwona Ziemba


 
Zwiedziliśmy Politechnikę Poznańską! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 maja 2018 06:05

Poznański Dzień Elektryka to wyjątkowe wydarzenie skierowane do uczniów szkół średnich, czyli przyszłych kandydatów na studia. W tym wydarzeniu, 24 maja uczestniczył również „Elektryk” z klasą 1TA!

 

W programie dnia było przewidziane między innymi: zwiedzanie stoisk kół naukowych i organizacji studenckich działających przy Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej oraz konkursy organizowane przez studentów.

 

Oficjalne rozpoczęcie imprezy przez Dziekana Wydziału Elektrycznego prof. dr. hab. inż. Zbigniewa Nadolnego odbyło się o godzinie 15. Mieliśmy okazję wysłuchać wykładu „Kim jest elektryk?” wygłoszonego przez absolwenta Zespołu Szkół Elektrycznych – Jakuba Głuchowskiego. Następnie została zaprezentowana szeroka oferta edukacyjna (Automatyka i Robotyka, Elektrotechnika, Energetyka, Informatyka oraz Matematyka w  technice) Wydziału Elektrycznego Politechniki Poznańskiej. Uczniowie mogli również zapoznać się z wyposażeniem laboratoriów: Techniki Świetlnej, Wysokich Napięć, Robotów, Wytwarzania Energii Elektrycznej.

 

Organizatorem imprezy byli: Akademickie Koło SEP i Wydział Elektryczny Politechniki Poznańskiej.

Krzysztof Ląd

Marta Kudelska


 
Umowa patronacka podpisana! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 22 maja 2018 06:35

Lubuski Kurator Oświaty we współpracy z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną zorganizowali konferencję poświęconą budowaniu efektywnego partnerstwa w kształceniu zawodowym. Konferencja odbyła się 21 maja 2018 r. w godzinach 10.00 – 13.30 w Gorzowie Wielkopolskim, w Auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp.

Jednym z punktów konferencji i powodów przybycia do naszego regionu Pani Wiceminister Edukacji Marzeny Machałek było podpisanie umowy patronackiej pomiędzy pomiędzy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna a Zespołem Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim.

W Zespole Szkół Elektrycznych na mocy podpisanego porozumienia utworzone zostaną klasy patronackie PGE. Obejmują one klasy kształcące w zawodach właściwych dla branży elektroenergetycznej, co znacząco ułatwi uczniom rozpoczęcie kariery zawodowej.

Programem, którego inicjatywę wykazała Lubuska Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa, objęte zostaną wybrane klasy, w których uczniowie będą kształcić się w zawodach technik energetyk oraz technik automatyk. Porozumienie w tej sprawie podpisali 21 maja przedstawiciele władz PGE, dyrektor placówki oraz przedstawiciele organu prowadzącego szkoły w obecności Marzeny Machałek, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz Elżbiety Rafalskiej, Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Program rozpocznie się z początkiem roku szkolnego 2018/2019 i potrwa 10 lat. Porozumienie przewiduje m.in. organizację zajęć praktycznych i praktyk zawodowych na terenie Elektrociepłowni Gorzów, a także ufundowanie stypendiów dla wyróżniających się uczniów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.


Odnośnik - artykuł GORZOW.PL

Odnośnik - reportaż TVP3

 
III Przerwa na czytanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 maja 2018 05:45

11 maja 2018 roku Biblioteka szkolna Zespołu Szkół Elektrycznych wzięła udział w III Przerwie na czytanie, czyli lubuskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. W zespole Szkół Elektrycznych rekord biło 85 osób. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa. W bibliotece szkolnej książki czytały klasy: 1Tg, 1Td, 3Tb, 2Td, 2Zem. Akcję przeprowadziły: p. Marta Kudelska i p. Dominika Kuligowska.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 133
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.