Witaj na stronie startowej
Kino na Temat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 października 2017 06:12

Pierwsze wyjście do kina w nowym roku szkolnym było pełne wrażeń i emocji.
16 października uczniowie klas: 2 TE, 2 TF i 2 ZEM wraz z wychowawcami wzięli udział w wyjątkowej projekcji filmu „Dunkierka”. Film rozpoczyna się sceną, w której wroga armia otacza setki tysięcy Brytyjczyków i aliantów podczas najbardziej zaciekłej bitwy II Wojny Światowej. Po seansie odbyło się spotkanie zatytułowane „Strach, gniew, czy nadzieja – człowiek w sytuacji ekstremalnej”. Gościem specjalnym był przedstawiciel delegatury Instytutu Pamięci Narodowej Pan Jarosław Palicki, który przedstawił młodzieży dodatkowe informacje historyczne dotyczące ewakuacji wojsk spod Dunkierki.

lic. Marta Kudelska


 
Dzień Komisji Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 października 2017 12:10

 
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 09 października 2017 17:39

W środę 4 października oraz czwartek 5 października po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dni Języków Obcych. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy i ma ono na celu promowanie nauki języków obcych. Formuła tegorocznej zabawy w ramach języka angielskiego oparta była na  rozwiązywaniu quizu online. Wystarczyło zalogować się na swoim telefonie na stronę quizizz.com i odpowiedzieć na pytania z zakresu języka angielskiego zawodowego. Podczas drugiego dnia obchodów nauczyciele języka niemieckiego przygotowali konkurs, w którym uczniowie musieli się zmierzyć z gramatyką języka niemieckiego oraz odpowiedzieć na pytania realioznawcze.

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu języka angielskiego został Kacper Sampolski 4TD, drugie miejsce zajął Oskar Pondo 2TB, a trzecie miejsce Dominik Leszczyński 4TD. W konkursie języka niemieckiego najlepszy okazał się Dorian Musialski 3TD, drugie miejsce zajął Krzysztof Mazurczak 3 TD, a trzecie Piotr Nowak 4 TF.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę, a zwycięzcom gratulujemy.

Zespół nauczycieli języków obcych

 
Twórczo powiedzmy papierosom nie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 października 2017 12:46

„Debeściaki nie palą” taki tytuł nosi konkurs zaproponowany przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną na najciekawszy MEM, czyli opracowanie porcji informacji w formie grafiki, obrazków, słów, zdań. Przygotowane memy mają spełniać funkcję edukacyjną o tematyce antytytoniowej, związaną z negatywnymi skutkami palenia tytoniu, promowaniem niepalenia papierosów (z e-papierosami włącznie!). Termin nadsyłania prac to 30 listopada. Regulamin i szczegóły na stronie WSSE lub u pedagoga. Zachęcam do udziału w konkursie – prace będą mogli ocenić wszyscy zainteresowani, ponieważ będzie się to odbywać za pomocą tzw. lajków na Facebooku, a najlepsze memy będą nagrodzone.

Joanna Józwa Jelinčić

 
„Ocalić od zapomnienia” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 października 2017 12:43

W dniach 28-30 września grupa dziewięciorga wolontariuszy z naszej szkoły (Wojciech Głos, Bartosz Sójka, Julia Krzyżaniak, Alina Marciniak, Marta Łusiarczyk, Mariusz Koźlarek, Paweł Wysoczański, Arkadiusz Nowak, Dawid Snoch) po raz drugi wzięła udział w wyjeździe organizowanym przez Fundację „Czysta woda” i Stowarzyszenie im. Brata Krystyna, stanowiącym ukoronowanie projektu pod hasłem “Ocalić od zapomnienia”. Jego celem jest głównie pielęgnowanie historii powojennego Gorzowa poprzez gromadzenie wspomnień pochodzących od pierwszych mieszkańców, ale także krzewienie postaw patriotycznych i idei pracy z osobami starszymi w ramach wolontariatu wśród młodzieży. W czasie pobytu w miejscowości Długie naszym zadaniem było dbanie o grupę gorzowskich Pionierów oraz Dzieci Wojny, co obejmowało zarówno stałą obecność i reagowanie na ewentualne potrzeby seniorów, ale także integrację międzypokoleniową. Mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach historycznych przybliżających losy młodego polskiego Gorzowa i życie codzienne lat powojennych, ale także usłyszeć w rozmowie relacje i wspomnienia naocznych świadków tamtych wydarzeń. Był z nami Prezydent Miasta, przedstawiciele ministerstwa oraz lokalnych organizacji pozarządowych, a także dyrektorzy szkół, w tym dyrektor naszej placówki, pan Stanisław Jodko.

tekst: Alina Marciniak – klasa 3TE

zdjęcia: Mariusz Koźlarek i Marta Łusiarczyk – klasa 3TE


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 119
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.