Witaj na stronie startowej
Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PDF Drukuj Email

Zmiana zachowań i kształtowanie pozytywnych nawyków jest procesem długotrwałym i wymagającym wielokierunkowej edukacji. Obowiązek ten spoczywa dziś głównie na szkołach. Jedną z najstarszych i najbardziej zaangażowanych w działalność prozdrowotną instytucji wspomagających szkoły w tym zakresie jest Polski Czerwony Krzyż.

W czwartek 12 grudnia odbył się w naszej szkole etap rejonowy Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia, której organizatorem jest w/w instytucja.

Uczestnicy Olimpiady musieli rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, pierwszej pomocy, ekologii oraz promocji zdrowego stylu życia.

W I kategorii szkół podstawowych zwyciężył Krzysztof Pilarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 21. W II kategorii szkół średnich zwyciężyła Maja Stępień z II Liceum Ogólnokształcącego. Uczestnikiem naszej szkoły był Adrian Goral, który zdobył VI miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach. 
Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych? Olimpijczycy wiedzą najlepiej PDF Drukuj Email


2 grudnia odbył się I etap Olimpiady Wiedzy o ZUS. W konkursie wzięło udział 40 uczniów. Do II etapu zakwalifikowali: Dawid Gigoła (1cT5), Marcel Czapnik (4Tg) i Maksymilian Urbanowicz (1pT5). Pozostali uczestnicy, którzy otrzymali min. 50% punktów to: Dawid Kędzierski (2Te), Bartek Nowogram (1bT4), Igor Siejko (1pT4), Dominik Pietrzakowski (2Tg), Bartłomiej Pryszczewski  (4Tg).  

Wszystkim, a szczególnie zwycięzcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w etapie drugim, który odbędzie się w Zielonej Górze.

Alina Kędziora

Andrzej Bożko


 
Młodzieżowa Rada Miasta już po pierwszej sesji! PDF Drukuj Email

4 grudnia o godzinie 14:30 odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta, na której młodzi radni złożyli ślubowanie, dzięki czemu oficjalnie stali się członkami MRM.

Młodzieżowa rada liczy 34 uczniów, ich kadencja wynosi trzy lata, a funkcję pełnią społecznie. Radni będą rozpoznawać i reprezentować interesy młodzieży wobec instytucji publicznych oraz pozarządowych, działać na rzecz ochrony praw i godności ucznia. Ich zadaniem będzie też zapewnienie czynnego udziału młodzieży w życiu miasta.

Uczniom naszej szkoły, tj. Michalinie Nowak i Adrianowi Goral życzymy satysfakcji i zadowolenia z pełnienia funkcji radnego.  Jesteśmy przekonani, że Wasza energia, pomysły, młodzieńczy zapał oraz wyjątkowe zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego wpłyną korzystnie na nasze miasto, a w szczególności na młode pokolenie.

 
Pożar na niby, czyli próbna ewakuacja PDF Drukuj Email

Dbając o bezpieczeństwo wychowanków Internatu „Amicus” przeprowadzono próbną ewakuację.

Sygnał dźwiękowy gwizdka  i hasło EWAKUACJA usłyszeli wychowankowie 21 października o godzinie 1700.  Wszyscy, pod opieką wychowawców w pośpiechu, ale w porządku opuszczali budynek internatu i gromadzili się na placu przy parkingu usytuowanym od strony marketu Netto.

Akcja ewakuacji miała na celu zapoznanie wychowanków i wychowawców internatu z zasadami prawidłowego postępowania w razie zagrożenia życia oraz wypracowanie właściwych zachowań podczas ewentualnych zagrożeń.

Młodzież mogła wykorzystać w praktyce znajomość przepisów, zasad bhp i p. poż. Ewakuacja przebiegła sprawnie, bez chaosu i zakłóceń. Na koniec omówiono przebieg ćwiczeń i wymieniono spostrzeżenia.

mgr inż. Zuzanna Kuźmińska


 
Spawanie światłowodów PDF Drukuj Email

27 listopada 2019 r. odbył się pokaz spawania światłowodów. Wstęp teoretyczny przeprowadził pan Grzegorz Remiszewski, a część praktyczną Kacper Kruszewski, absolwent ZSE. W trakcie prezentacji przedstawiono teoretyczne zasady działania medium światłowodowego oraz praktyczne wykonywanie spawów. Po pokazie chętni uczniowie mieli możliwość sami spróbować swoich sił przy spawaniu.

Dziękujemy Panu Kacprowi za poświęcony czas oraz możliwość praktycznego poznania technologii.

Grzegorz Remiszewski
Marek Krycki
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 160
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.