Witaj na stronie startowej
Odwiedzamy gorzowskie firmy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 listopada 2018 11:29

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 3TB kontynuują swój udział w programie "Job Starter - łączymy z rynkiem pracy".

W październiku mieli okazję zwiedzić firmy kostrzyńskie, w tym miesiącu udali się do gorzowskiego zakładu produkcyjnego Solvay. Zajmuje się on produkcją specjalistycznych materiałów poliamidowych wykorzystywanych w światowym rynku motoryzacyjnym, elektrycznym i elektronicznym.

Młodzież mogła bezpośrednio porozmawiać z potencjalnym pracodawcą, poznać historię i specyfikę firmy oraz zwiedzić poszczególne działy zakładu.

Monika Araszczuk


 
"Elektryczny Tydzień Patriotyczny" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 09 listopada 2018 08:30

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie, w odpowiedzi na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej, zapraszają gorzowian w piątek (9 listopada) o godz. 11.11 na Stary Rynek do wspólnego odśpiewania hymnu Polski.

W czwartek uczniowie „Elektryka” zorganizowali korowód niepodległościowy. Wyruszyli w miasto, aby udekorować gorzowskie pomniki symbolami narodowymi. Na niesionych transparentach zamieścili hasła niepodległościowe oraz przypominali o stuleciu praw wyborczych kobiet.

Zespołu Szkół Elektrycznych rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętuje przez cały tydzień. W czasie „Elektrycznego Tygodnia Patriotycznego” odbywają się różne inicjatywy koncentrujące się wokół Ojczyzny i jej Niepodległości. Oprócz rozgrywek w gry planszowe, tematycznych audycji radiowych, tygodnia filmowego w bibliotece, licznych konkursów oraz wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, odbył się również korowód niepodległościowy.

Dopełnieniem „Elektrycznego Tygodnia Patriotycznego” była organizowana w szkole w piątek przed południem „rozśpiewka”, czyli „Patriotyczne śpiewanie na spontanie”, skąd uczniowie udali się na Stary Rynek, aby pobić „Rekord dla Niepodległej”.

hymn


Filmik z wydarzenia - 800 gardeł śpiewa "Mazurka Dąbrowskiego"

Filmik z drona - Youtube

Więcej zdjęć i informacji znajduje się na naszym profilu FB - Facebook
 
Rekord dla Niepodległej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 listopada 2018 08:152018 rok dla Niepodległej w Zespole Szkół Elektrycznych


Świętując setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w dniach 5-9 listopada 2018 r. W czasie „Elektrycznego Tygodnia Patriotycznego” mają miejsce różnorodne inicjatywy koncentrujące uwagę społeczności wokół Ojczyzny i jej Niepodległości. Oprócz rozgrywek gier planszowych, audycji radiowych, tygodnia filmowego w bibliotece, licznych konkursów oraz wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych będzie korowód niepodległościowy oraz wspólne śpiewanie hymnu.

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych już szykują transparenty, aby wyruszyć w przestrzeń miejską i udekorować gorzowskie pomniki symbolami narodowymi. Niosąc hasła niepodległościowe chcą zwrócić uwagę mieszkańców na stulecie praw wyborczych kobiet oraz wyrazić miłość do ojczyzny.

Uwieńczeniem tygodnia będzie piątkowa rozśpiewa – „Patriotyczne śpiewanie na spontanie”, aby następnie pobić „Rekord dla Niepodległej”.

W odpowiedzi na apel Minister Edukacji Narodowej dotyczący akcji „Rekord dla Niepodległej” uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych zapraszają mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego  do wspólnego odśpiewania hymnu narodowego w piątek 9 listopada o godzinie 11:11 na placu Katedralnym

 
„Wieczór dla dorosłych” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 listopada 2018 12:13


Nasz nauczyciel Marek Sitko został zaproszony przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie do poprowadzenia wykładów z warsztatami o chaosie, fraktalach i sztuce podczas wydarzenia „Wieczór dla dorosłych”. Tematem przewodnim wieczoru był „Efekt motyla”, który związany jest z teorią chaosu. W trakcie imprezy publiczność miała do wyboru różne wykłady, warsztaty i pokazy prowadzone przez naukowców.

Czy nauka może być interesująca dla artystów? Może być i jest - potwierdza Marek Sitko. Każdy rodzaj ludzkiej działalności stał się obszarem artystycznych poszukiwań, w tym i nauka. Nic dziwnego, że teoria chaosu i fraktale również stały się tematem sztuki.

Marek Sitko – absolwent Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą i nowymi mediami, bada związki pomiędzy sztuką, nauka i techniką. Jest laureatem konkursu kuratorskiego podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Digital_ia 15 w Szczecinie, brał też udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Elektronicznej PIKSEL_15 w Bergen w Norwegii. 
Plebiscyt na „Najwybitniejszego Polaka stu lat niepodległej Polski” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 listopada 2018 07:50

Jan Paweł II

najwybitniejszym Polakiem wg uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych !

W Zespole Szkół Elektrycznych w dniach od 22 do 26 października 2018 roku został przeprowadzony plebiscyt. W trakcie jego trwania  uczniowie mieli wskazać pięciu Polaków żyjących  w latac 1918-2018, których uważają za najwybitniejszych.

Zgodnie z przyjętymi zasadami osobie wymienionej jako  pierwsza (czyli nr 1) przyznawaliśmy  5 punktów. , kolejnej 4 punkty, trzeciej -3, czwartej 2  a piątej 1punkt.

Ramy czasowe były jedynym ograniczeniem jakie postawiono przed uczestnikami plebiscytu dlatego na kartkach pojawiło się naprawdę wielu znanych Polaków i głosy się mocno rozłożyły.

Podsumowanie wyników pozwoliło jednak na wyłonienie dziesięciu Polaków, których nasza młodzież najbardziej poważa.  W głosowaniu wzięlo udział  452 uczniów  i oto wyniki głosowania:

  1. Jan Paweł II , na którego głos oddało 178 uczniów  (956 pkt.)
  2. marszałek Józef Piłsudski – 176 głosów (763pkt.)
  3. Lech Wałęsa, były Prezydent RP – 156 głosów (501 pkt.)
  4. Roman Dmowski twórca polskiego ruchu narodowego – 79 głosów (199 pkt.)
  5. Maria Skłodowska – Curie na którą głos oddało 41 osób (118 pkt)
  6. Prezydent RP Andrzej Duda – 39 osób  (112 pkt)
  7. europoseł Janusz Korwin Mikke – 33 osoby (102 pkt)
  8. Aleksander Kwaśniewski , były Prezydent RP – 36 osób (99 pkt)
  9. Ignacy Jan Paderewski słynny pianista i przedwojenny polski premier – 38 osób            (90 pkt)
  10. Lech Kaczyński, tragicznie zmarły Prezydent RP – 33 głosów (85 pkt)

Warto też wspomnieć o osobach które znalazły się w drugiej dziesiątce:

11. Wisława Szymborska – 61 pkt
12. Robert Lewandowski – 51 pkt
13. Jarosław Kaczyński – 42 pkt
14. Wojciech Jaruzelski – 38 pkt
15. Donald Tusk – 29 pkt
16. Bronisław Komorowski 28 pkt
17. mjr Henryk Sucharski 21 pkt

Podsumowując wyniki plebiscytu można sformułować co najmniej kilka ciekawych wniosków i spostrzeżeń. Wydaje się że pierwsze dwa miejsca na liście nie są wielkim zaskoczeniem, można tu jednak dodać, że papież Jan Paweł II zwyciężył wśród młodzieży wszystkich pionów ale w klasach pierwszych i drugich różnica między nim, a Józefem Piłsudskim była niewielka. Lech Wałęsa z miejsca trzeciego ustąpił Marii Skłodowskiej – Curie,  tylko w klasach czwartych.

Na liście można porównać miejsca jakie zajęli tradycyjni rywale czyli Roman Dmowski - miejsce czwarte (199 pkt.) i Józef Piłsudski - miejsce drugie  (763pkt.)  albo Donald Tusk - miejsce czternaste (29 pkt) i Jarosław Kaczyński – miejsce dwunaste (42pkt)

Wsród osób wymienianych przez uczniów w plebiscycie mało było postaci z okresu międzywojennego więc należy docenić miejsca które zajęli na liście Ignacy Jan Paderewski i Maria Skłodowska – Curie. Zwłaszcza nasza noblistka jest tutaj bardzo ważna, bo to jedyna kobieta w pierwszej dziesiątce a także jedyna przedstawicielka świata nauki. Dochodzimy wreszcie do wniosków, które chyba są najbardziej widoczne. Dominują politycy a wśród nich zwłaszcza Prezydenci RP (ostatni nie wymieniony na liście czyli prezydent Bronisław Komorowski zajął 16 miejsce ustępująć Donaldowi Tuskowi tylko jednym punktem)

Wynika z tego, że polityka tak zawładnęła naszymi umysłami, że uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych podobnie jak prawie wszyscy obywatele naszego kraju powszechnie na nią  narzekają ale gdy przychodzi odpowiedzieć na pytanie o wybitnych Polaków to z trudem potrafią sobie wyobrazić że jest to ktoś nie związany z polityką.


Paweł Kowalski

Poprawiony: piątek, 09 listopada 2018 08:03
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 140
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.