Witaj na stronie startowej
Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych? Olimpijczycy wiedzą najlepiej PDF Drukuj Email


2 grudnia odbył się I etap Olimpiady Wiedzy o ZUS. W konkursie wzięło udział 40 uczniów. Do II etapu zakwalifikowali: Dawid Gigoła (1cT5), Marcel Czapnik (4Tg) i Maksymilian Urbanowicz (1pT5). Pozostali uczestnicy, którzy otrzymali min. 50% punktów to: Dawid Kędzierski (2Te), Bartek Nowogram (1bT4), Igor Siejko (1pT4), Dominik Pietrzakowski (2Tg), Bartłomiej Pryszczewski  (4Tg).  

Wszystkim, a szczególnie zwycięzcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w etapie drugim, który odbędzie się w Zielonej Górze.

Alina Kędziora

Andrzej Bożko


 
Młodzieżowa Rada Miasta już po pierwszej sesji! PDF Drukuj Email

4 grudnia o godzinie 14:30 odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miasta, na której młodzi radni złożyli ślubowanie, dzięki czemu oficjalnie stali się członkami MRM.

Młodzieżowa rada liczy 34 uczniów, ich kadencja wynosi trzy lata, a funkcję pełnią społecznie. Radni będą rozpoznawać i reprezentować interesy młodzieży wobec instytucji publicznych oraz pozarządowych, działać na rzecz ochrony praw i godności ucznia. Ich zadaniem będzie też zapewnienie czynnego udziału młodzieży w życiu miasta.

Uczniom naszej szkoły, tj. Michalinie Nowak i Adrianowi Goral życzymy satysfakcji i zadowolenia z pełnienia funkcji radnego.  Jesteśmy przekonani, że Wasza energia, pomysły, młodzieńczy zapał oraz wyjątkowe zaangażowanie na rzecz dobra wspólnego wpłyną korzystnie na nasze miasto, a w szczególności na młode pokolenie.

 
Pożar na niby, czyli próbna ewakuacja PDF Drukuj Email

Dbając o bezpieczeństwo wychowanków Internatu „Amicus” przeprowadzono próbną ewakuację.

Sygnał dźwiękowy gwizdka  i hasło EWAKUACJA usłyszeli wychowankowie 21 października o godzinie 1700.  Wszyscy, pod opieką wychowawców w pośpiechu, ale w porządku opuszczali budynek internatu i gromadzili się na placu przy parkingu usytuowanym od strony marketu Netto.

Akcja ewakuacji miała na celu zapoznanie wychowanków i wychowawców internatu z zasadami prawidłowego postępowania w razie zagrożenia życia oraz wypracowanie właściwych zachowań podczas ewentualnych zagrożeń.

Młodzież mogła wykorzystać w praktyce znajomość przepisów, zasad bhp i p. poż. Ewakuacja przebiegła sprawnie, bez chaosu i zakłóceń. Na koniec omówiono przebieg ćwiczeń i wymieniono spostrzeżenia.

mgr inż. Zuzanna Kuźmińska


 
Spawanie światłowodów PDF Drukuj Email

27 listopada 2019 r. odbył się pokaz spawania światłowodów. Wstęp teoretyczny przeprowadził pan Grzegorz Remiszewski, a część praktyczną Kacper Kruszewski, absolwent ZSE. W trakcie prezentacji przedstawiono teoretyczne zasady działania medium światłowodowego oraz praktyczne wykonywanie spawów. Po pokazie chętni uczniowie mieli możliwość sami spróbować swoich sił przy spawaniu.

Dziękujemy Panu Kacprowi za poświęcony czas oraz możliwość praktycznego poznania technologii.

Grzegorz Remiszewski
Marek Krycki
 
NARODOWE CZYTANIE 2019 r. W ELEKTRYKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 października 2019 05:49

Kolejny raz w naszej szkole, w dwa październikowe dni, wysłuchaliśmy wybranych fragmentów dzieł polskich twórców ze zbioru zatytułowanego Nowele polskie. Już po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie para prezydencka wskazała wybitne utwory, należące do kanonu naszej literatury. Ich wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem, a są to dzieła: Marii Konopnickiej Dym, Elizy Orzeszkowej Dobra pani, Bolesława Prusa Katarynka, Władysława Reymonta Orka, Henryka Rzewuskiego Pamiątki Soplicy, Brunona Schulza Mój ojciec wstępuje do strażaków, Henryka Sienkiewicza Sachem i Stefana Żeromskiego Rozdziobią nas kruki, wrony…. ,,Towarzyszyły one naszym rodakom, kiedy pod zaborami walczyli o suwerenność naszej ojczyzny i szukali odpowiedzi na wyzwania swoich czasów. Uczyły i uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii. Znajdziemy w nich udane portrety psychologiczne, mistrzowskie opisy i celne diagnozy społeczne, a nade wszystko znakomicie zbudowane fabuły i wyrazistych bohaterów. To dzieła niepowtarzalne i – mimo niewielkich rozmiarów – doniosłe.”

Takimi słowami wstępu zachęcał Pan Prezydent Andrzej Duda do wzięcia udziału w akcji czytelniczej. Podjęła się tego zadania nasza kadra nauczycielska na czele z panem dyrektorem Stanisławem Jodko oraz paniami Sylwią Chudy, Marzanną Cendrowską, Lucyną Janicką oraz panami Pawłem Kowalskim, Bolesławem Palką, Grzegorzem Remiszewskim. Niezastąpieni w przekazie czytanych utworów byli członkowie szkolnego radiowęzła: Michalina Nowak i Kamil Nikolak, którym bardzo dziękujemy.

mgr Marzanna Cendrowska 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 161
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.