Witaj na stronie startowej
Dzień otwarty Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki UZ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 marca 2018 07:02

7 marca 2018r. uczniowie klas 2 Tb, 2 Tg  i 3 Tg uczestniczyli w dniu otwartym WIEA Uniwersytetu Zielonogórskiego. Mieli doskonałą okazję, aby poznać wyposażenie i możliwości techniczne, jakimi dysponuje uczelnia. Wykłady z pokazami przedstawiały nowoczesne, zaawansowane technicznie projekty, których autorami w większości są studenci tej uczelni, a które mają bezpośrednie zastosowanie w przemyśle i życiu codziennym. Motywem przewodnim spotkań był tzw. „dom inteligentny”. Uczniowie dowiedzieli się, jak zarządzać w nim energią. Oprócz tego zapoznali się ze światem dźwięku cyfrowego, systemami i programami do kontroli przestrzennego rozkładu temperatury. Nie zabrakło pokazów dotyczących świata automatyki, inteligentnych sterowań systemami automatyki, aplikacji interaktywnych związanych z robotyką i technologii e-mobility. Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwość uczestnictwa w ciekawych pokazach pogłębiających naszą wiedzę techniczną.

mgr Monika Araszczuk

mgr inż. Ryszard Michno

mgr inż. Marcin Stankowski


 
ZAKOŃCZYŁY SIĘ II GORZOWSKIE TARGI EDUKACYJNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 11 marca 2018 08:59

W dniach 6-7 marca odbywały się II GORZOWSKIE TARGI EDUKACYJNE, o których prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki powiedział: "Zorganizowaliśmy targi, aby młodzi ludzie mogli świadomie wybrać swoją przyszłość zawodową. Tu mogą zapoznać się nie tylko z ofertą następnej szkoły, ale także porozmawiać z pracodawcą, zapytać się o warunki pracy i płacy".


Podziękowania za uczestnictwo i przygotowanie stoiska Elektryka składamy uczniom, którzy nas reprezentowali: Norbert Burdziński, Szymon Kulczyński, Tomasz Goździk, Antoni Grancewicz, Krzysztof Jackowski, Adam Matykiewicz - klasa 3TC, Dominik Kłos, Łukasz Mazurek - klasa 4TB, Krystian Żebrowski, Wojciech Rudaniecki - klasa 4TC, Jakub Mokrzycki - klasa 2TE.

Marek Krycki

Marta Kudelska

Dominika Kuligowska


 
Znawcy Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 marca 2018 07:34

8 marca o godzinie 11.30 rozpoczął się coroczny szkolny konkurs z okazji Dnia Kobiet. Do zmagań z dwunastoma zadaniami stanęły drużyny z klas: 1TD, 2TA, 2TB, 2TD, 2TF, 2TG, 3TB i 4TB.  Pytania dotyczyły postaci literackich oraz znajomości kobiecych pojęć zawiązanych z życiem codziennym. Należało również rozpoznać prezentowane wokalistki i znane kobiety ze świata współczesnego. Zwycięzcami z  największą liczbą zdobytych punktów okazała się grupa z klasy 4TB w składzie: Oskar Gula, Patryk Kopeć i Paweł Kopydłowski. Gratulujemy i zapraszamy wszystkich do zabawy za rok!

Marta Kudelska

Dominika Kuligowska

 
II GORZOWSKIE TARGI EDUKACYJNE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 marca 2018 08:05

ELEKTRYK bierze po raz kolejny udział w targach edukacyjnych "Szkoły i pracodawcy". W hali przy ul. Słowiańskiej prezentują się szkoły ponadgimnazjalne z naszego regionu - licea, technika i szkoły branżowe. Ponadto można zwiedzać stoiska gorzowskich pracodawców, którzy starają się zainteresować młodych ludzi swoimi stanowiskami pracy. Zespół Szkół Elektrycznych prezentuje w tym roku funkcjonowanie ramienia robota, schemat elektryczny, działanie windy, sposób uzyskiwania energii z wiatraka, monitoring przy użyciu kamer wysokiej rozdzielczości i podgląd na ekranie 4K, wideodomofon firmy Vidos, a także systemy zabezpieczające firmy Jablotron. Odbył się również specjalny pokaz, który przygotowali uczniowie klasy 3 TC prezentujący działanie dronów.


Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z pierwszego dnia targów.


Film z Targów Edukacyjnych

Kliknij aby obejrzeć 
Konkurs z okazji Dnia Kobiet PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 lutego 2018 13:25


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 128
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.