Witaj na stronie startowej
Elektryk rejestruje dla Michała ! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 lutego 2020 10:3514 lutego w walentynki odbędzie się w naszej szkole rejestracja do bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS.

Zarejestruj się do bazy DKMS.

Kiedy?   W piątek, w walentynki 14 lutego 2020 r.
Gdzie?   Zespół Szkół Elektrycznych Ul. Dąbrowskiego 33
Godz.     8:30 - 13:00

Dla kogo?  Zarejestrować może się każda osoba pełnoletnia, która będzie posiadać przy sobie ważny dokument tożsamości (zabierz ze sobą dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy).

Pomóż Michałowi Kamińskiemu, który jest uczniem naszej szkoły (klasa 1pT4).


Okaż serce w Walentynki!

 
Pomóżmy Michałowi w walce z chorobą… PDF Drukuj Email
wtorek, 28 stycznia 2020 09:01Uczeń naszej szkoły, Michał Kamiński  technik programista  zmaga się z ciężką odmianą białaczki związaną między innymi z samoistną małopłytkowością.

Pomocą dla Michała zajęła się między innymi fundacja DKMS, której koordynator Leszek Lewandowski organizuje w lutym tego roku akcję, gdzie rejestrowani będą potencjalni dawcy dla Michała.

Jako Zespół Szkół Elektrycznych bierzemy czynny udział w pomocy Michałowi organizując w naszej szkole akcję rejestracji potencjalnych dawców wśród uczniów wszystkich  gorzowskich szkół średnich dnia 14 lutego 2020roku. Szczegółowe informacje pojawią się wkrótce. 


Jodko Patryk

 
WYNIKI XLVI OLIMPIADY GEOGRAFICZNEJ PDF Drukuj Email
środa, 22 stycznia 2020 13:38

Miło mi poinformować, iż uczeń klasy IPT5 – Maksymilian Urbanowicz dostał się do II etapu zawodów XLVI Olimpiady Geograficznej. Etap I polegał na napisaniu pracy na wybrany temat. Maks wybrał zagadnienie dotyczące „Wpływu inwestycji transportowej na jakość życia w wybranej jednostce samorządu terytorialnego w Polsce”. Wybraną jednostką był  Gorzów Wielkopolski. Aby dostać się do etapu II należało uzyskać min. 75% punktów możliwych do zdobycia. II etap olimpiady odbędzie się w dniach 8-9 lutego w Zielonej Górze. Gratulujemy wyniku i zapału,  i życzymy powodzenia.

Alina Kędziora

 
By jeździło mniej „dzbanów” PDF Drukuj Email
czwartek, 16 stycznia 2020 10:11

Chcemy uzbroić młodsze pokolenia w wiedzę
o inteligentnym i bezpiecznym poruszaniu się
na drodze w nowej motoryzacyjnej
rzeczywistości. Zarówno z punktu widzenia
kierowcy, pasażera jak i pieszego
.”

Włodzimierz Zientarski – ambasador programu


W środę 15 stycznia uczniowie klas 2 TB, 2 TG, 4 TF oraz 4 TG wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Nie bądź dzbanem drogowym”, którego celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na to, jak być odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego. Program kierowany jest do uczniów w wieku 16+, którzy właśnie rozpoczynają swoją motoryzacyjną przygodę.

W trakcie prelekcji połączonej z projekcją filmu wykładowców i doświadczonych instruktorów nauki jazdy OSK NoStress Gorzów w sposób bardzo interesujący przekazali uczniom informacje o zasadach bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz o najnowszych zmianach w przepisach o ruchu drogowym, rozmawiali z nimi m.in. o tym, jak w dobie smartfonów, elektrycznych hulajnóg i skuterów zachować bezpieczeństwo na drodze. Szczegółowo omówili temat bezpieczeństwa pieszych korzystających z UTO (urządzenia transportu osobistego), czyli popularnych elektrycznych pojazdów (deskorolki, hulajnogi, etc.). W trakcie zajęć uczniowie mogli przenieść się na wirtualną ulicę, po której starali się poruszać zgodnie z przepisami drogowymi.

Pod koniec spotkanie jego uczestnicy otrzymali dostęp do testów online, dzięki którym sprawdzili i podsumowali nowo zdobytą wiedzę, a najlepsi mają szansę powalczyć o atrakcyjne nagrody.

Wiemy, że niestety wciąż brawura, nieodpowiedzialność i brak wyobraźni na drodze to podstawowe przyczyny wypadków. Mamy zatem nadzieję, że przekazane informacje i poruszające prezentacje przyczynią się do refleksji, a przede wszystkim włączenia myślenia wśród młodych uczestników ruchu drogowego i na wzrost bezpieczeństwa.

Zuzanna Kuźmińska


 
Elektryk ze srebrną tarczą – ranking techników Perspektywy 2020 PDF Drukuj Email

Zawiadamiamy, że Zespół Szkół Elektrycznych utrzymuje się na wysokiej pozycji w rankingu szkół technicznych.

119 miejsce w Polsce w rankingu ogólnym techników, 4 miejsce w rankingu wojewódzkim,  59 miejsce w Polsce w rankingu maturalnym oraz 1 miejsce w Gorzowie Wielkopolskim.

Od kilku lat nieustannie nasza szkoła zajmuje wysokie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół, który przygotowywany jest przez „Perspektywy”. Ranking tworzony jest osobno dla szkół ogólnokształcących i techników. Jako kryterium oceny szkół w rankingu jest wskaźnik rankingowy, na który składają się sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki egzaminów  zawodowych i opinia akademicka.

Aktualnie Technikum nr 7 Zespołu Szkół Elektrycznych uplasowało się na 119 miejscu w kraju. Z kolei w województwie lubuskim szkoła zajęła 4 miejsce wśród szkół technicznych. W ogólnopolskim rankingu szkół tworzony jest również ranking maturalny, w którym brany jest pod uwagę wynik egzaminów maturalnych zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak i  dodatkowych, zdawanych na poziomie rozszerzonym. Tu wypadliśmy dużo lepiej, bo w kraju jesteśmy na 55 miejscu, a w Gorzowie Wielkopolskim jesteśmy najlepsi.

Warto dodać, że organizatorzy rankingu szkół przyznają najlepszym szkołom odznaki: złote, srebrne i brązowe. Zespół Szkół Elektrycznych w tym roku zdobył Srebrną  Odznakę.

Podkreślamy, że ogromnym sukcesem Zespołu Szkół Elektrycznych nie jest miejsce jakie zajęła szkoła w danym roku, lecz to, że w rankingu tym utrzymuje się na wysokim miejscu od wielu lat.

Wysokie miejsce w rankingu zawdzięczamy wytężonej nauce naszych uczniów oraz ciężkiej pracy wszystkich nauczycieli. Ranking ma pomóc absolwentom szkół podstawowych w wyborze najlepszej szkoły, która umożliwi im dostanie się na dobre studia i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Wysoki poziom nauczania i sukcesy naszej szkoły potwierdza wysoki wskaźnik EWD (Edukacyjna Wartość Dodana), który pozwala oszacować efektywność nauczania na podstawie wkładu szkoły w końcowy poziom wiedzy uczniów na danym etapie kształcenia.

Gratulujemy wszystkim uczniom i ich nauczycielom oraz życzymy dalszych sukcesów.


Linki:

RANKING GŁÓWNY TECHNIKÓW - PERSPEKTYWY 2020

RANKING WOJEWÓDZKI TECHNIKÓW - PERSPEKTYWY 2020 - LUBUSKIE

RANKING MATURALNY TECHNIKÓW - PERSPEKTYWY 2020

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 163
Copyright © 2021 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.