progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
Konkurs graficzny PDF Drukuj Email

Ogłaszamy konkurs na projekt znaczka pocztowego pod hasłem „Ludzie (listy) piszą”. Międzynarodowy Dzień Pisania Listów obchodzony jest 9 października. Tego dnia w 1874 roku na konferencji w Bernie, powołano jedną z najstarszych na świecie organizacji międzynarodowych – Światowy Związek Pocztowy. W Polsce Dzień Znaczka obchodzony jest od 1956 roku.

Święto ma również przypominać o tym, jaką ważną rolę odegrała poczta w rozwoju gospodarczo-społecznego w wielu krajach.

Znaczek pocztowy służy jako środek uiszczenia opłaty za usługi pocztowe. Przeważnie jest w postaci małego papierowego prostokąta przyklejanego do koperty.

Aby wziąć udział w konkursie, należy zaprojektować znaczek pocztowy nawiązujący do tradycji pisania listów.Znaczek można wykonać dowolną techniką. Gotowe prace w formacie jpg należy przesłać na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Termin składania prac konkursowych upływa 25 października o północy. Przewidujemy nagrody.

 W Polsce od 2009 roku, pewna nietypowa organizacja charytatywna zainicjowała akcję pisania listów na wielką skalę. Celem tej akcji jest wysyłanie listów, kartek i upominków do chorych dzieci przez cały rok – nie tylko przez jeden dzień w październiku. Podejmują tę inicjatywę znane osoby i wielkie organizacje po to, aby nieść bezinteresowną pomoc dzieciom, również finansową. Nie trzeba jednak być celebrytą, aby się przyłączyć, gdyż udział w pisaniu listów może wziąć każdy. Na stronie Marzycielskiej Poczty znajdują się adresy chorych dzieci, opisane są również ich zainteresowania, hobby a także choroba. Kilka ciepłych słów i znaczek pocztowy - tak mało trzeba, aby na czyjejś twarzy wywołać uśmiech. Przyłączysz się i Ty?


 
Spotkanie z autorem w czasach zarazy PDF Drukuj Email

Po co nam wyobraźnia? Czy warto ją rozwijać? Jak wykorzystać kreatywność w codziennym działaniu? Czy można spełniać marzenia? Wierzymy, że czytanie książek jest doskonałym motorem do rozwoju wyobraźni. Czytając fantastykę uczymy się stawiać śmiałe tezy, wybiegać w przyszłość. Wyjątkową okazję do udziału w spotkaniu autorskim Pawła Kopijera mieli uczniowie klas 2dT5 oraz 1 Ta.

Paweł Kopijer jest autorem powieści fantastycznych pt. „Mrok we krwi” oraz „Czempion Semaela”, będących częścią trylogii Kroniki Dwuświata.

29 września 2020 roku odbyła się  telekonferencja z pisarzem Pawłem Kopijerem. Spotkanie online było odpowiedzią na potrzeby czytelników w czasie obostrzeń sanitarnych, kiedy zaproszenie autora książek do szkoły w innej formie byłoby utrudnione.

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki współpracy biblioteki szkolnej z Dyskusyjnym Klubem Książki przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp.


 
Znów można zajrzeć do teatru PDF Drukuj Email

23 września 2020 roku uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych z drugich klas wybrali się do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. "Tango Piazzolla – marzenie " w Miejskiej Kampanii Profilaktycznej 2020. Ze względu na sytuację epidemiologiczną również w teatrze obowiązują zmienione zasady funkcjonowania. Dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas każdego spektaklu na widowni siedzieli uczniowie tylko jednej szkoły. Widzowie zajęli miejsca wyznaczone, przed wejściem dezynfekowano dłonie.

„Tango Piazzolla – marzenie” to pierwsza na świecie sztuka teatralna napisana specjalnie do muzyki wielkiego argentyńskiego kompozytora, geniusza tanga Astora Piazzolli. Połączył on tradycyjne kompozycje tanga argentyńskiego z jazzem i muzyką klasyczną po to, by najtrafniej oddać ducha tego tańca – zmysłowość i namiętność, a zarazem ulotność szczęścia i smutek przemijających uczuć. Taki jest też klimat sztuki autorstwa Anny Burzyńskiej. Na gorzowskiej scenie uczniowie zobaczyli 11 aktorów, którzy na oczach widzów wytańczyli sen o marzeniach,  o miłosnych tragediach głównych postaci i o złudnych chwilach bliskości, które trwają tylko tyle, ile jeden taniec. Aktorom na scenie towarzyszył zespół muzyczny.

Cieszymy się, że po półrocznej przerwie kurtyna naszego teatru znów poszła w górę.


 
Kiermasz PDF Drukuj Email

Od 3 do 7 września 2020 r. podczas długiej przerwy w holu Zespołu Szkół Elektrycznych odbędzie się doroczny KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW. Zainteresowani uczniowie mogą sprzedać książki z poprzedniego roku szkolnego swoim młodszym kolegom i koleżankom. Kiermasz jest świetną okazją do zakupu potrzebnych podręczników. Biblioteka szkolna udostępnia w tym dniu stoliki oraz tablicę ogłoszeń, na której można zamieścić informacje dotyczące kupna bądź sprzedaży podręczników szkolnych.


Kiermasz będzie trwał trzy dni według następującego planu:

3 wrzesień (czwartek) – sprzedaż podręczników do klasy I

4 wrzesień (piątek) – sprzedaż podręczników do klasy II

7 wrzesień (poniedziałek) – sprzedaż podręczników do klasy III i IV


Nauczyciele bibliotekarze:

Dominika Kuligowska

Karolina Kozłowska

 
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2020/2021 PDF Drukuj Email

Rok szkolny 2020/2021 uważa się za rozpoczęty. 1 września 2020 roku próg Zespołu Szkół Elektrycznych przekroczyło 287 uczniów klas pierwszych. Uroczystość odbyła się w dwóch turach. W celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego zachowano odpowiednie odstępy między uczniami oraz zalecono zastosowanie środków ochrony osobistej.

Dyrektor Stanisław Jodko serdecznie powitał wypoczętych po wakacjach młodych adeptów i nowych nauczycieli, którym przedstawił kadrę kierowniczą szkoły. Następnie uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Inaugurację poprowadziła pani Ewa Pańczyk. Nowi uczniowie z boiska udali się również do klas, aby się lepiej poznać, a następnie wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę po obiektach dydaktycznych Zespołu Szkół Elektrycznych.

W tym roku szkolnym w Zespole Szkół Elektrycznych naukę podjęło 1106 uczniów (w tym 38 dziewcząt), a pracę dydaktyczną rozpoczęło 102 nauczycieli.. W szkole utworzono 41 oddziałów klasowych, w tym 10 klas pierwszych (9 klas technikum oraz 1 klasa szkoły branżowej).

Wszystkim rozpoczynającym nową przygodę z edukacją: uczniom, nauczycielom, dyrekcji oraz pracownikom szkoły życzymy szczęśliwego nowego roku szkolnego, pełnego sukcesów i niegasnącej inspiracji do rozwoju.

 

Dominika Kuligowska


-=GALERIA ZDJĘĆ=-
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 169
Copyright © 2021 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.