Witaj na stronie startowej
DZIEŃ DZIECKA – projekt stacji rowerowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 czerwca 2017 10:21

W dniu 01.06.2017 roku z okazji realizacji projektu w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok oficjele miasta przecinali wstęgę otwarcia stacji naprawczej dla rowerów wraz ze stanowiskami do parkowania. Przy okazji tej uroczystości obie szkoły rozegrały spotkania mistrzowskie w piłkę siatkową dziewcząt na hali mechanika oraz piłkę ręczną chłopców na boisku elektryka. W sportowej rywalizacji padł remis. Po zaciętych pojedynkach dziewczęta elektryka bardzo minimalnie uległy koleżankom z mechanika 0-3, a wśród chłopców piłkarze ręczni naszej szkoły znokautowali przeciwnika wygrywając jedną bramką. Gospodarze obiektów nie byli gościnni dla swoich rywali potwierdzając powiedzenie ,,że gospodarzom i ściany pomagają’’

Po zakończonych zmaganiach wręczono nagrody, dyplomy i upominki dla wszystkich zespołów a dyplomy wręczali zaproszeni goście Pani Radna Izabela Piotrowicz i W-ce Prezydent Gorzowa Radosław Sujak.

Dariusz Ciuksza
Ryszard Patalas


Poprawiony: czwartek, 22 czerwca 2017 10:23
 
Nie samą nauką żyje uczeń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 07:42

29-30 maja pod dowództwem pani Karoliny Szpiganowicz, pani Moniki Araszczuk i pana Dariusza Ciukszy zwiedzaliśmy Góry Sowie. To piękne miejsce kryjące w swej historii przeróżne legendy, baśnie i tajemnice, o czym mogliśmy się przekonać.

Swą podróż rozpoczęliśmy od zwiedzania Kompleksu Riese - największego projektu górniczo-budowlanego hitlerowskich Niemiec. Łódkami przeprawiliśmy się przez podziemną rzekę, by lepiej poznać  sekrety podziemnego miasta Hitlera.

Następne atrakcje czekały na nas w Folwarku Szyfrów w Ławicy. Tam próbowaliśmy wydostać się z escape roomów nawiązujących do historii Dolnego Śląska i na pontonach zmierzyliśmy się z żywiołem wody, pokonując Nysę Kłodzką.

Następny dzień rozpoczęliśmy od zdobycia Wielkiej Sowy. Emocji nie zabrakło także podczas zwiedzania zamku Grodno i przejścia przez wiszący most na Jeziorze Bystrzyckim. Wycieczkę zwieńczył jakże wyczekiwany przez nas posiłek w MacDonald’s.

To były intensywne dwa dni, podczas których łączyliśmy naukę, przyjemności i aktywność fizyczną, zapominając choć na chwilę o…telefonach komórkowych!


Uczniowie klasy 1 TB i 3TF

Poprawiony: wtorek, 13 czerwca 2017 06:26
 
DNI OTWARTE WODOCIĄGÓW GORZOWSKICH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 07:29

Uczniowie klasy 1 TG w miniony czwartek (08.06.2017r.) mieli okazje zwiedzić gorzowską oczyszczalnie ścieków GOŚ-ka na zaproszenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. W ramach lekcji na obiekcie zobaczyli układ technologiczny oczyszczalni oraz zapoznali się z kolejnymi etapami oczyszczania ścieków. Dzięki temu mogli pogłębić swoją wiedzę na temat oczyszczania ścieków i  ich zagospodarowania. Co ciekawe zobaczyli również instalacje do wychwytywania biogazu oraz agregat kogeneracyjny służący do jego spalania i wytwarzania ciepła oraz energii elektrycznej. Ten element zwiedzania był najciekawszy, gdyż bezpośrednio wiąże się z kierunkiem kształcenia uczniów zwiedzających zakład. Na koniec każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Bardzo dziękujemy PWiK Sp. z o. o. w Gorzowie Wielkopolskim za możliwość zwiedzania obiektu i bardzo ciekawe zajęcia.

mgr inż. Sabina Górnik-Durkacz

mgr inż. Marcin Stankowski

 
To będą bardzo bezpieczne wakacje…. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 czerwca 2017 07:14

Uczniowie klasy 1TB oraz setki młodych gorzowian wzięło udział w V Konferencji Młodzieży „Wakacje bez zagrożeń”. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży w sprawie potencjalnych zagrożeń, związanych z wolnym, wakacyjnym czasem oraz pokazanie młodym ludziom jak uchronić się przed zagrożeniami w czasie letnim.

Hasłem przewodnim tegorocznej odsłony konferencji był cytat Immanuela Kanta: „Miejcie odwagę posługiwać się rozumem”.

Konferencję otwierał prezydent miasta Jacek Wójcicki. - Bardzo dziękuję za zaangażowanie podczas przygotowania tego spotkania. Sądząc po liczbie obecnych tutaj młodych ludzi, wiem, że ryzyko nieszczęśliwego wypadku podczas wakacji, zmniejszamy znacznie. Specjalne pokazy przygotowali strażacy, policjanci i ratownicy medyczni, w których uczestniczyli wolontariusze z klasy 1TB. Służby udzielały instruktażu w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, informowali jak się zachować, gdy jesteśmy świadkiem wypadku, aż wreszcie co zrobić, gdy znajdziemy się w sytuacji zagrożenia.

Szczególne podziękowania kierujemy dla wolontariuszy Zespołu Szkół Elektrycznych, którzy pomagali przy organizacji przedsięwzięcia oraz grupie muzycznej „Elektrogitary” za uświetnienie imprezy!

lic. Marta Kudelska

mgr inż. Zuzanna Kuźmińska

 
Integracja klasy 2TB w Starym Kaleńsku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 10 czerwca 2017 07:30

W dniach 5-7 czerwca klasa 2Tb była na wycieczce- biwaku w Starym Kaleńsku. Stare Kaleńsko to wioska nad Jeziorem Kaleńskim, położona daleko od cywilizacji. Dojeżdża się tam krętą, wąską drogą, która leży wśród pól i lasów. Do najbliższego sklepu jest około 10 km. Tamtejszy ośrodek oferował atrakcje, takie jak: wycieczka kajakami, ścianka wspinaczkowa, żeglowanie, strzelanie z łuku i wiatrówki. Jednak najlepsze chwile to te, spędzone na wspólnym spędzaniu czasu, graniu w piłkę i gry planszowe. Nigdy nie zapomnimy również skoków na trampolinie, które były największą atrakcją całego wyjazdu.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 116
Copyright © 2017 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.