progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
Drzwi otwarte Politechniki Poznańskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 19.04.2023 r. uczniowie klasy IV DT4 - technik informatyk wraz z wychowawcą mgr Dominiką Jastrząb oraz nauczycielem przedmiotów zawodowych mgr inż. Grzegorzem Remiszewskim wzięli udział w drzwiach otwartych Politechniki Poznańskiej. Tegoroczni maturzyści mieli okazję uczestniczyć w ciekawych wykładach, prezentacjach wydziałów oraz pokazach kół naukowych. Wśród studentów politechniki są absolwenci naszej szkoły, z którymi nasza młodzież miała okazję do spotkania. Trzymajcie kciuki za naszych kandydatów na studentów. Powodzenia w rekrutacji!

Dominika Jastrząb


 
TRZYMAJMY KCIUKI! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dnia 17 kwietnia 2023 r. w Sulęcinie Zespół Szkół Elektrycznych wywalczył I miejsce w półfinale Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Siatkowej Chłopców. Zawodnicy Elektryka pokonali drużyny z Międzyrzecza i Sulęcina, i wywalczyli awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 24 kwietnia w Zielonej Górze.

Skład zespołu to: Daniel Ślipek, Sebastian Staats, Oskar Kaźmierczak, Zygfryd Piwkowski, Maciej Jastrzębski, Jakub Szumlewicz, Sebastian Czarnecki, Kacper Andrearczyk, Bartosz Tatur, Oskar Sawala i Szymon Matuszewski.

Katarzyna Przysiecka - opiekun zespołu


 
Żonkile zakwitły, by pamiętać PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Od 17 do 21 kwietnia  br. społeczność Zespołu Szkół Elektrycznych upamiętniła 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Część wydarzeń została zrealizowana w ramach Akcji Żonkile koordynowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

W środę, 19 kwietnia br., dokładnie w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, w szkolnym holu zakwitła żonkilowa łąka. Żółte, papierowe kwiaty zrobione przez nauczycieli i uczniów to symbole tego tragicznego wydarzenia, którego podjęli się działacze m.in. Żydowskiej Organizacji Bojowej i Żydowskiego Związku Wojskowego, w momencie gdy już od dłuższego czasu trwała akcja deportacyjna getta. – To był wybór sposobu umierania – tłumaczy Marek Edelman, jeden z przywódców powstania, bohater animowanego filmu  pn. „Zdążyć przed Panem Bogiem”, wyprodukowanego przez Muzeum POLIN i opartego na książce Hanny Krall. W środę na lekcjach historii i języka polskiego uczniowie, mogli obejrzeć premierę filmu, ale także zapoznać się z innymi przygotowanymi materiałami, w tym udostępnionymi przez Muzeum POLIN i dowiedzieć się o zbrodniczej polityce Niemiec wobec narodu żydowskiego, o przebiegu powstania i jego bohaterach, klęsce powstania i likwidacji getta. Materiały informacyjne, w tym bogata faktografia pojawiły się także na szkolnych tablicach, profilu społecznościowym elektryka na Facebooku. Na przerwach wybrzmiewała żydowska muzyka, a z audycji radiowej przygotowanej przez Mikołaja Kapciaka z kl. 4TA można było dowiedzieć się dlaczego żonkil stał się symbolem powstania. Wydarzenia środowe były punktem kulminacyjnym obchodów 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim w Zespole Szkół Elektrycznych. Wcześniej, w poniedziałek, tj. 17 kwietnia br. uczniowie klas 4 obejrzeli monodram Marcina Ciężkiego pn. „Kabaret po tamtej stronie” oparty na tekstach Henryka Grynberga. Natomiast w czwartek 20 kwietnia  i w piątek 21 kwietnia odbyły się kolejne lekcje poświęcone tematyce powstania w getcie warszawskim.

W przygotowanie i przeprowadzenie szkolnych obchodów byli zaangażowani nauczyciele: Danuta Cywicka, Lidia Szczerbiak, Karolina Horyszko, Marzanna Cendrowska, Anna Zaleska, Agnieszka Łobacz-Borysewicz, Paweł Kowalski, Joanna Kril, Iwona Drążewska oraz uczniowie. Całą akcję koordynowała Anna Inman.

 Anna Zaleska 
Olimpiada Wiedzy o Wynalazczości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

15 marca 2023 r. w Zespole Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. odbyły się eliminacje okręgowe okręgu Lubuskie Północ. 3 miejsce i tytuł laureata okręgowego uzyskała Małgorzata Jastrzębska z kl. 4Tc5 technik automatyk. Pozostali reprezentanci zajęli odpowiednio następujące miejsca: Gracjan Sokołowski 4, a Maciej Błotniak 6- obaj z klasy 2Tk technik robotyk. Małgosia awansowała do finału ogólnopolskiego. 4.04 napisała test on-line z którego uzyskała powyżej 50% możliwych punktów do zdobycia i przeszła do etapu 2 finału ogólnopolskiego, który odbył się 14-15 kwietnia 2023 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Uczestnicy w ciągu 90 minut musieli rozwiązać pisemnie 4 zadania praktyczne dotyczące sporządzenia opisu projektu wynalazczego, wykazania praktycznych umiejętności stosowania przepisów, znajomości ważniejszych wynalazków i ich twórców. Małgosia uzyskała powyżej 40% możliwych do zdobycia punktów i otrzymała tytuł „Finalista Olimpiady”.

Opiekun mgr inż. Ryszard Miąsko


 
DZIEŃ OTWARTY W ELEKTRYKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

15 kwietnia 2023 r. Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim otworzył gościnnie swoje drzwi dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców.

Całe wydarzenie rozpoczęło się wystąpieniem Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych mgr inż. Stanisława Jodko, który przywitał licznie zgromadzonych na sali gości i pokrótce przedstawił najważniejsze informacje o szkole. Następnie głos zabierali po kolei nauczyciele przedmiotów zawodowych, którzy z towarzyszeniem prezentacji multimedialnych, zaprezentowali liczne kierunki kształcenia, które znajdują się w naszej ofercie edukacyjnej w technikum i szkole branżowej:

mgr inż. Marek Genge – kierunek technik informatyk

mgr inż. Mikołaj Gierłowski – kierunki technik elektryk i elektryk

mgr inż. Krzysztof Ląd – kierunki technik automatyk i automatyk

mgr inż. Ryszard Miąsko – kierunki technik mechatronik i mechatronik

mgr inż. Grzegorz Remiszewski – kierunek technik programista

mgr inż. Marcin Stankowski – kierunek technik OZE

mgr inż. Waldemar Wieczorek – kierunki technik elektronik i elektronik

mgr inż. Patryk Mietliński – kierunek technik robotyk

Następnie ósmoklasiści wraz z opiekunami udali się, aby obejrzeć naszą szkołę, poznać jej infrastrukturę i topografię. Zwiedzając gabinety przy ulicy Dąbrowskiego 33 i pracownie przy ulicy Grobla 9, chętnie brali udział w przygotowanych pokazach oraz inicjowali i angażowali się w rozmowy z nauczycielami i uczniami naszej szkoły.

Całość dopełniły działania Samorządu Uczniowskiego, który przygotował dla zwiedzających kody QR z potrzebnymi linkami, biuletyn z informacjami o życiu szkoły i drobne upominki w postaci przypinek... oraz służył pomocą w oprowadzaniu po budynkach i między nimi

Anna Inman - opiekun Samorządu Uczniowskiego


-=Galeria zdjęć=-


Prezentacje kierunków kształcenia:

1. Technik robotyk

2. Technik elektronik / Elektronik

3. Technik mechatronik / Mechatronik

4. Technik elektryk / Elektryk

5. Technik automatyk / Automatyk

6. Technik UiSEO (OZE)

7. Technik informatyk

8. Technik programista

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 201
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.