Witaj na stronie startowej
Depresja – porozmawiajmy o niej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 kwietnia 2017 11:11

„Depresja – porozmawiajmy o niej” to tytuł konferencji, która odbyła się 7 kwietnia 2017, w Wojewódzkiej i miejskiej Bibliotece Publicznej. Organizatorem była Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Depresja stała się problemem globalnym, wobec czego tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia odbywały się pod takim właśnie tematem przewodnim.

Grupa uczniów z naszej szkoły miała okazję zapoznać się z szeroko pojętą problematyką depresji i profilaktyki w tym zakresie. Wielu ciekawych informacji, niejednokrotnie rozwiewając funkcjonujące mity, ale też uwrażliwiając na cierpienie innych, dostarczył nam wykład Władysława Sterny, lekarza psychiatry. Dorota Dąbrowska, konsultant ds. rozwijania kompetencji społecznych i obywatelskich, wskazywała, co możemy zrobić dla siebie, aby nie trafić do swoistej „dżungli”, jaką staje się dla nas brak czasu, chroniczne przemęczenie, brak zadowolenia z tego, co się robi, stres, a w końcu depresja. Wykład ten pozwolił nam zastanowić się chwilę nad swoim życiem (każdego dnia mamy 86400s.- warto uszczknąć z tego choć trochę i zrobić coś dla siebie, swojego zdrowia, rozwoju i spokoju). Remedium na depresję może być też sport, o czym przekonywał nas trener personalny, Mariusz Różański. Powołując się na swoje doświadczenia osobiste, jak również na ogromne doświadczenie pracy trenerskiej, wskazywał jak aktywność fizyczna nie tylko poprawia naszą kondycję fizyczną, ale wręcz leczy naszą psychikę, poprawiając motywację, poczucie własnej wartości i uzdrawiając obraz siebie, a przede wszystkim uwalniając endorfiny, daje poczucie szczęścia. Bardzo ważne, jak się okazuje, przy wysiłku fizycznym jest by nie był on wyczerpujący, lecz dobrany do naszych możliwości, a co ważniejsze odpowiednio długi (uwaga! godzinny marsz spala więcej tłuszczu od intensywnego biegu, a daje poczucie szczęścia na długi czas, bez ryzyka przetrenowania!).

Na konferencji Elektryk reprezentowało również ciało pedagogiczne – Pani dyrektor Krystyna Leśko oraz Joanna Józwa Jelinčić.


 
Dni Otwarte dla gimnazjalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 10:39

Dnia 8 kwietnia br. w progach naszej szkoły witaliśmy gimnazjalistów z gorzowskich szkół, sąsiednich miejscowości a nawet ościennych województw i zapraszaliśmy wszystkich do wzięcia udziału w przygotowanych specjalnie na tę okazję pokazach, zajęciach, quizach, oraz prezentacjach. W ich trakcie goście mieli sposobność zapoznać się z bogatą ofertą kształcenia i bazą dydaktyczną Zespołu Szkół Elektrycznych.

W „Elektryku” tradycją stało się już organizowanie Dni Otwartych Szkoły podczas których gimnazjaliści mają niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od „wewnątrz", jej pracownie komputerowe i część wyposażenia pracowni specjalistycznych przywiezionych z budynku przy ulicy Grobla, mogli też poznać nauczycieli i porozmawiać o kierunkach kształcenia oraz warunkach nauki

Nasi uczniowie oprowadzali gimnazjalistów po szkole zapoznając ich z jej licznymi atutami, opowiadali co się dzieje ciekawego, jakie mamy zajęcia pozalekcyjne, jakie kółka zainteresowań oraz sekcje sportowe działające na terenie szkoły.

W salach lekcyjnych odbywały się przeróżne zajęcia i konkursy. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyły się pokazy robota układającego kostkę Rubika, doświadczenia z fizyki i latający dron. W innych salach gimnazjaliści mogli obejrzeć wystawę komiksów „Pana Tadeusza”, kroniki szkolne, a także wziąć udział w quizach: wiedzy o „Elektryku” oraz „Zdobądź swój biegun”, czy popracować nad swoją tężyzną wyciskając sztangę. Istotnym elementem poznawania szkoły były niewątpliwie zajęcia w pracowniach komputerowych.

Ważnym akcentem wizyty gimnazjalistów w naszej szkole było również spotkanie z dyrekcją szkoły oraz prezentacje zawierające ofertę dotyczącą kierunków kształcenia na następny rok szkolny.


Prezentacje kierunków kształcenia w Technikum i szkole Branżowej 1-go stopnia:

Technikum:Szkoła Branżowa 1-go stopnia: 
Wyjazd na Politechnikę Poznańską PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 kwietnia 2017 06:53

W piątek 7 kwietnia grupa uczniów z klas 4TA i 4TB odwiedziła Poznański Uniwersytet Techniczny. Uczniowie obejrzeli prezentację oferty edukacyjnej Wydziału Elektrycznego, zwiedzili laboratoria elektroniki i informatyki pojazdów samochodowych, wysokich napięć, elektroenergetyki oraz laboratorium fizyczno-chemiczne.

Doktor prowadzący zajęcia zaprosił przyszłych absolwentów do studiowania na uczelni, przy czym zauważył, że absolwenci technikum są znacznie lepiej od absolwentów liceów przygotowani do tych kierunków.

Po zwiedzeniu uczelni udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie pomimo deszczowej pogody humory dopisywały.

Wycieczkę uważamy za udaną i naprawdę potrzebną, gdyż pomogła uczniom podjąć ostateczne decyzje dotyczące ich przyszłości.

Opiekunowie:

mgr Oksana Bednarz

mgr Ewa Pańczyk

 
III Memoriał Marcina Rasha PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 06:45

W dniu 8 kwietnia 2017r. Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. wraz z Centrum Sportowo – Rehabilitacyjnym „Słowianka” zorganizował III Memoriał Marcina Rascha, zmarłego 11.04.2014 r. Honorowym patronatem zawody objęli rodzice Marcina -  Krystyna i Roman Rasch.

Marcin Rasch był człowiekiem dla którego uprawianie sportu, zdrowy styl życia i popularyzacja szeroko rozumianej aktywności fizycznej stanowiła sens życia. Sumienny pracownik naszej szkoły, trener dzieci i młodzieży, organizator imprez sportowych, aktywny kibic  - taki właśnie był Marcin.

Tegoroczny III Memoriał przeprowadzony został w nowej formule jako zawody szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta Gorzowa Wlkp. Impreza  zgromadziła sporą  liczbę startującej młodzieży, dzieci jak  i rodziców. W zawodach wzięły również udział dzieci ze Szkoły Nauki Pływania „Stilon”. Dystans zawodów dla szkół średnich to 50m stylem dowolnym.

Tegoroczni zwycięzcą III Memoriału Marcina Rascha to:

Kategoria dziewcząt:

1. Łochińska Agnieszka Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego – czas: 28,28s.

2. Prusinowska Klaudyna – IV LO  czas: 30,09s.

3. Bejuk Oliwia – II LO czas: 31,25s.

Kategoria  chłopców:

1. Chyczewski Oiwer Zespół Mistrzostwa Sportowego czas:25,26s.

2. Mruk Maciej Zespół Szkół Elektrycznych czas: 25,45s.

3. Stanowski Maciej Zespół Szkól Mechanicznych  czas 25,21s.

GRATULUJEMY!!!

Dzięki takim zawodom pamięć o Marcinie przetrwa nie tylko w naszych sercach na wiele lat, a Memoriał Marcina Rascha wpisze się na stałe do kalendarza gorzowskich imprez sportowych.

Leśnicki Roman

 
DNI OTWARTE SZKOŁY DLA GIMNAZJALISTÓW PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 kwietnia 2017 08:23


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 112
Copyright © 2017 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.