Witaj na stronie startowej
2018 rok dla Niepodległej w Zespole Szkół Elektrycznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 listopada 2018 07:40

5-9 listopada 2018 r. „Elektryczny Tydzień Patriotyczny”, podczas którego świętować  będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Plebiscyt na „Najwybitniejszego Polaka stu lat niepodległej Polski” - 5 listopada wszyscy uczniowie w drodze głosowania wybiorą spośród 10 wytypowanych postaci najwybitniejszego Polaka stu lat niepodległej Polski.

Konkurs fotograficzny „Pokaż swój patriotyzm - Bohaterowie w Gorzowie” - Zgłoszone pięcioosobowe drużyny przy tabliczkach z nazwami ulic bohaterów historycznych wyznaczonych przez organizatorów konkursu będą miały za zadanie wykonać 3 zdjęcia nawiązujące do patrona ulicy (np. strój z epoki, rekwizyt nawiązujący do działalności, itd.).  Jury wybierze najlepsze fotografie i nagrodzi zwycięskie drużyny. Wykonane do konkusu fotografie zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz zostanie z nich zorganizowana w szkole wystawa na 100. obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości. Równolegle przyjmowane są prace plastyczne i fotografie na wystawę „Niepodlegli”, organizowaną w Galerii 4 Piętro.

Patriotyczne rozgrywki planszowe „Graj w Polskę” - Zgłoszeni uczniowie będą mieli okazję na nowo, w formie zabawy poznać Polskę i przybliżyć tematykę historyczną na planszach edukacyjnych gier historycznych takich jak: "303, czyli bitwa o Wielką Brytanię", " Mali Powstańcy", "Kolejka", "Strajk! Skok do wolności", "ZnajZnak".

„Polska w piosence” - 9 listopada w sali gimnastycznej odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu "Elektrogitary". Uczestnicy koncertu otrzymają przygotowane śpiewniki z tekstami pieśni patriotycznych, wolnościowych oraz utworów muzycznych , w których wspólnym mianownikiem jest Polska, dzięki czemu wszyscy będą mogli brać czynny udział w koncercie.

W szkolnej bibliotece odbędzie się tydzień filmowy - „Historia Polski w filmie” , podczas którego każdego dnia odbywać się będą maksymalnie dwie projekcje filmów historycznych, połączone z dyskusją o polskiej niełatwej  historii. Zgłoszone klasy będą miały okazję do porozmawiania i obejrzenia filmów: "Pułkownik Kwiatkowski", "Hubal", "Ziemia Obiecana", "Katyń", "Generał Nil", "Pianista", "Popiełuszko. Wolność jest w nas", "Bogowie", "Przesłuchanie", "Rejs", "Róża", "Wołyń".


Link do pełnego artykułu:

http://zsegw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=836&Itemid=197

 
Uczymy się od profesjonalistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 29 października 2018 14:23

Dzięki uprzejmości firmy Sonel, producenta wysokiej jakości aparatury pomiarowej do badania m.in. instalacji elektrycznych, 17 października zostało zorganizowane w naszej szkole dedykowane szkolenie z zakresu pomiarów instalacji elektrycznych. W szkoleniu profesjonalnie poprowadzonym przez Pana Eligiusza Skrzyneckiego, przedstawiciela firmy Sonel, brali uczniowie klasy 2Ta kształcący się w zawodzie technik elektryk. Podczas zajęć uczniowie wykazali się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Młodzież została wprowadzona w problematykę pomiarów elementów składowych instalacji elektrycznych a następnie przystąpiła  do zajęć praktycznych, dużo ucząc się o zasadach i sposobach przeprowadzania pomiarów elektrycznych. Składamy serdeczne podziękowania firmie Sonel za sprawne zorganizowanie szkolenia.

Krzysztof Ląd

 
Gorzowski Festiwal Nauki z AWF PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 października 2018 12:04

Około 900 osób, głównie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, ale także dzieci i osób dorosłych, odwiedziło kolejną edycję Gorzowskiego Festiwalu Nauki z AWF. Pokazy, doświadczenia, eksperymenty to najlepszy sposób, żeby zainteresować młodych ludzi nauką,  zainspirować do poszukiwań własnego kierunku rozwoju.

Nasza Szkoła zaprezentowała doświadczenia z Fizyki, Elektrotechniki, Chemii.


 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 17 października 2018 06:42

Pracownicy szkoły świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Dyrektor Stanisław Jodko podziękował wszystkim za trud włożony w edukację i wychowanie młodzieży. Szkolny zespół muzyczny "Elektrogitary" uświetnił ten wyjątkowy dzień występem artystycznym. Całość uroczystości zwieńczyły światłe upominki i życzenia od uczniów, za które raz jeszcze bardzo dziękujemy.

Poprawiony: środa, 17 października 2018 06:44
 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 11 października 2018 07:06

Trwa Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, w tym wyjątkowym czasie zapraszamy do obejrzenia przygotowanych wystaw tematycznych: „Zakręceni na czytanie” oraz „Znani Polacy, nieznani bibliotekarze”. Poza tym zachęcamy do udziału w proponowanych konkursach: fotograficznym „Gorzowskie pomniki przyrody w czterech porach roku” oraz „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” w formie literackiej (wiersz, opowiadanie, nowela, reportaż, gazetka szkolna), plastycznej (plakat, grafika, malarstwo, montaż, gablota szkolna) lub multimedialnej (strona internetowa, film, program radiowy, program multimedialny). Szczegóły w bibliotece szkolnej.

mgr Dominika Kuligowska

mgr inż. Zuzanna Kuźmińska


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 140
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.