Witaj na stronie startowej
Fotorelacja z rozpoczęcia XLI OOWEE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 marca 2018 12:49


Wideo z rozpoczęcia XLI OOWEE 
Olimpiada Wiedzy o Żywności - etap centralny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 marca 2018 07:12

Alina Marciniak, uczennica klasy 3 TE godnie reprezentowała Zespół Szkół Elektrycznych w etapie centralnym XX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności - wywalczyła tytuł laureata I stopnia.

XX edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności odbyła się w dniach 15-16.03.2018r. Organizatorem Olimpiady jest Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego w Poznaniu.

W szkolnych etapach olimpiady odbywających się w całej Polsce wzięło udział 899 uczniów. W wyniku zmagań w etapach okręgowych wyłoniono do finału 45 uczestników z 26 szkół, wśród nich awans wywalczyła także Alina.

Pierwsza część etapu centralnego składała się z pytań testowych opracowanych przez Komitet Naukowy, złożony z wykładowców akademickich. Uczestnicy olimpiady rozwiązując test sprawdzali swoją wiedzę z zakresu technologii żywności, analizy żywności, mikrobiologii, techniki i przedmiotów ekonomicznych. W trakcie etapu pisemnego wyłoniono 11 najlepszych uczestników, którzy w części ustnej odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania z trzech bloków tematycznych: przetwórczego, analitycznego i ekonomicznego.

Udział w zmaganiach etapu centralnego Alina zakończyła na pierwszym miejscu uzyskując tytuł laureata I stopnia,
a tym samym możliwość podjęcia studiów na wybranych uczelniach w Polsce bez postępowania kwalifikacyjnego.

Naszej Laureatce serdecznie gratulujemy!

mgr Monika Piechowiak 
Supermatematyk PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 marca 2018 14:01

Za nami półfinał Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego „Supermatematyk 2018”. Zespół Szkół Elektrycznych był reprezentowany przez 10 uczniów z klas I, II, III. Do ścisłego finału zakwalifikowało się sześciu uczniów technikum z Gorzowa Wielkopolskiego, w tym czterech z Elektryka. A są to: Dominik Piechaczek z klasy 3TB, Eryk Stróżewski z 2TC, Stanisław Klat z 3TB oraz Kamil Pienio z 2TB.

Finał konkursu odbędzie się 21 kwietnia w Poznaniu.

mgr Magdalena Ludwiczak

 
Matematyka z przymrużeniem oka… PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 marca 2018 11:45

Z okazji Dnia Matematyki odbył się quiz (z przymrużeniem oka), który miał wyłonić Mistrza Matematyki w Elektryku. W konkursie mógł wziąć udział każdy, kto posiada telefon komórkowy. Zalogowały się 224 osoby. W ciągu 10 minut trzeba było odpowiedzieć na 10 pytań. Liczyła się przede wszystkim poprawność odpowiedzi, ale również czas. Najszybszy okazał się Patryk Kopeć z klasy 4TB, a na kolejnych miejscach uplasowali się Maciej Karwacki z 3TG
i Aleksander Drewniak z klasy IITE.

mgr Magdalena Ludwiczak


 
Dzień Matematyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 marca 2018 07:21

W dniu 12 marca z okazji Dnia Matematyki został zorganizowany Turniej Matematyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Turniej odbył się w IV LO w Gorzowie Wielkopolskim. Uczniowie mogli zagrać w planszowe gry matematyczne oraz spróbować pysznych ciast, upieczonych przez uczennice liceum. Główną atrakcją była jednak zabawa w Escape room. Zadaniem 10-osobowych grup z gorzowskich liceów i techników było jak najszybsze otwarcie sejfu. Żeby jednak to zrobić musieli ze sobą współpracować i rozwiązać szereg skomplikowanych zadań matematycznych. Zespół z Elektryka, złożony tylko z uczniów klas I, był najszybszy i wygrał. A oto nasi zwycięzcy: Wiktoria Statkiewicz, Karol Sommer, Jakub Grzywna, Konrad Kruszakin, Jakub Adamski, Adam Bokała, Marek Grabowski, Mikołaj Hryniewski, Jakub Kurek, Bartłomiej Wojciechowski.

mgr Magdalena Ludwiczak


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 129
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.