Witaj na stronie startowej
Weekendowa integracja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 grudnia 2018 13:15

Uczniowie klasy 1 TG wiedzą, co to ciężka praca, ale jak wiadomo, nie tylko nauką człowiek żyje. Ważna jest też integracja, poznawanie kolegów na innym gruncie, dlatego też w dżdżyste piątkowe popołudnie 30 listopada, klasa 1 TG wyjechała na trzydniowe zajęcia edukacyjno-integracyjne do Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego w Stanowicach.

Uczestnicy wyjazdu w ramach kursu „Weekend treningu interpersonalnego w GOT” brali udział w szkoleniu realizowanym zgodnie z projektem „Zawodowcy 2.0”. W trakcie warsztatów doskonalili swoje umiejętności z zakresu komunikacji i współpracy oraz budowania pozytywnego wizerunku. Zwieńczeniem ich wytężonej pracy intelektualnej i praktycznych ćwiczeń był certyfikat, który każdy uczeń otrzymał z rąk trenerki, Pani Katarzyny Sitek.

W czasie wolnym, w typowo listopadowy wieczór uczestnicy szkolenia zorganizowali ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek oraz zadbali o oprawę muzyczną. Poza tym w ramach odpoczynku po zajęciach z trenerem uczniowie grali na X-Boxie jak również w gry karciane.

Pomimo złej pogody wyjazd był udany. Uczniowie z pożytkiem spędzili weekend i wszyscy pełni wrażeń wrócili do domów, by móc z jeszcze większym zapałem wziąć się do nauki.


Wychowawca klasy: Zuzanna Kuźmińska

 
Narkotyki, dopalacze – chwilowa mowa czy realne zagrożenie? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 30 listopada 2018 08:09

Uzależnienie od środków odurzających jest poważnym problemem społecznym społeczeństwa XXI w. Jak wykazują badania , po używki sięgają głównie ludzie młodzi, zwłaszcza w wieku 16-25 lat, ponad dwukrotnie częściej mężczyźni niż kobiety.

W spotkaniu dotyczącym narkotyków i dopalaczy wzięli udział uczniowie klas 1Bve, 1Bem oraz 2Tg. Pani sierżant  Magdalena Kleist  z Wydziału Prewencji w dyskusji prowadzonej z naszą młodzieżą, podjęła wątek składu i warunków produkowania dopalaczy, niepożądanych działań środków odurzających czy konsekwencji prawnych  wynikających z ich zażywania. Uczniowie chętnie zadawali pytania i wymieniali się własnymi spostrzeżeniami, np. dotyczącymi  mechanizmów perswazji i reklamy środków psychoaktywnych. Zwrócono uwagę na popularne mity o narkotykach: „Jeżeli wezmę tylko raz, to nic się nie stanie”, „Mam silną wolę, nie uzależnię się”.

Warto odwiedzić stronę https://www.dopalaczeinfo.pl/, aby przeczytać sprawdzone informacje i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy dopalacze, narkotyki mogą mnie wypalić?

Monika Araszczuk


 
Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 listopada 2018 10:13

27.11.2018r.  odbył się etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Kolejny raz najlepszy był uczeń klasy 3 TG Marcel Czapnik. Dalsze  miejsca zajęli Maciej Perske z klasy 4TD oraz Bartłomiej Wojciechowski z klasy 2TA. W eliminacjach szkolnych udział brało 19 uczniów. Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie. Finalistom etapu szkolnego życzę powodzenia w kolejnych etapach olimpiady.                                               

Anna Raczewska-Franklin


 
EDUKACJA = PASJA = PRACA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 listopada 2018 12:20

23 listopada 2018 roku w Hotelu Mieszko odbyło się sympozjum techniczne pod hasłem „INNOWACJE = EDUKACJA = PASJA”. Gospodarzami spotkania byli: Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział w Gorzowie Wlkp. im. Jerzego Szmyta, oraz Zespół Szkół Elektrycznych. Razem z uczniami Elektryka prelekcji wysłuchali m. in.: Pani Janina Grzecznowska – Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego, Pan Włodzimierz Fleischer – Dyrektor SIMP, Pani Grażyna Wojciechowska – Radna Miasta Gorzowa Wlkp., Pan Piotr Kruk – Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych.

Spotkanie na polu naukowym stanowiło świetną okazję do wyróżnienia wybitnych uczniów, których pasja i szczególne zainteresowania techniczne doprowadziły do otrzymania stypendiów ufundowanych przez Oddział Gorzowski SEP. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Alina Marciniak z klasy 4TE, Adam Matykiewicz z klasy 4TC, Kacper Pierzyński, uczeń klasy 3TD.

Listę prelegentów otworzył Pan Mieczysław Garus – Specjalista ds. Zabezpieczeń i Automatyki ENEA Operator Sp. z o.o. referatem „FDIR - automatyka w głębi sieci średniego napięcia (SN) na przykładzie pilotażu wdrożeniowego w Enea Operator Sp. z o.o. Oddział Dystrybucji - Gorzów Wlkp.”. Pan Eugeniusz Bornikowski – kierownik Wydziału Zabezpieczeń i Automatyki Enea Operator przedstawił, czym jest „Optymalizacja technologii, urządzeń i systemów w elektrowniach fotowoltaicznych i bankach energii”.  Następnie Mikołąj Hryniewski, uczeń klasy 2TA wystąpił, aby zreferować „Technologię lampową i jej reaktywację”. Pan Robert Matykiewicz – dyrektor ds. energii odnawialnej i klimatyzacji z firmy Enter Sp. z o. o. mówił z kolei o „Optymalizacja technologii, urządzeń i systemów
w elektrowniach fotowoltaicznych i bankach energii”. W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości pan Paweł Kowalski, nauczyciel historii przedstawił swoje „Refleksje jubileuszowe na 100-lecie niepodległości Polski”.

Dobrą energię zapewnił publiczności zespół muzyczny „ELEKTROGITARY” pod opieką p. Barbary Jastrzębskiej, wykonując swój program artystyczny.


 
Zawody piłki nożnej chłopców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 listopada 2018 07:07

Na przełomie października i listopada uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych brali udział w rozgrywkach Mistrzostw Gorzowa w piłce nożnej. Po pasjonujących meczach grupowych, w których odnieslismy cztery zwycięstwa i zanotowaliśmy jedną porażkę z 12 punktami zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie. W półfinale wygraliśmy z I LO i weszliśmy do Wielkiego finału, w którym to zmierzylismy się z Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego. Po dobrej grze przegraliśmy dopiero w rzutach karnych i ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce. Po zawodach pozostał niedosyt gdyż w meczu grupowym pokonaliśmy ALMS.

Zespoł ,,Elektryka" reprezentowali :

Marcin Bartnik , Wojtek Łoziński, Jakub Dobrzelecki, Czarek Danisz, Dominik Piechaczek, Jakub Borecki, Jakub Markowski, Kacper Błaż, Andrzej Jasik, Michał Różański.

Nauczyciel Karol Dębski


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 143
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.