Witaj na stronie startowej
Film w bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 lutego 2018 06:34


 
Atak paniki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 lutego 2018 06:36

„Atak paniki” może przydarzyć się każdemu  – taki morał można by wyczytać z filmu, na jaki udały się klasy – 2TF, 2TG, 3TA, 3TB i 3TD. Film zabawny, bo to czarna komedia, ale też mocny, z bardzo poruszającym emocjonalnie przekazem. Przerysowując bohaterów czy sytuacje, wskazał wiarygodnie osoby i problemy, ukazał trafnie wiele bolączek naszego społeczeństwa – samotność mimo ludzi dookoła, uzależnienia (od telefonu, Internetu, gier, od seksu, niesienia pomocy zwierzętom(!)) , instrumentalne podejście do ciała (zarabianie ciałem, zdrady), niewrażliwość na problemy bliskich osób, niedostrzeganie ich, pogoń za pieniędzmi, pozycją, awansem, rozmaite uwikłania społeczne. Wszyscy bohaterowie stosują różne uniki, ucieczki emocjonalne od problemów, które są tu
i teraz. Osamotnieni, wyrabiają sobie pewne strategie na życie, na przetrwanie, ale żyją w ciągłym napięciu, nieszczerości, kłamstwie. I kiedy stają w sytuacji konieczności podjęcia decyzji, które w jakiś sposób zaburzają ten ich świat ułudy, nie są gotowi, gubią się, przeżywają dramat, próbują zwrócić na siebie uwagę lub uciec jeszcze dalej... Ale od siebie uciec się nie da. Debata po filmie, prowadzona przez panią psycholog i policjanta negocjującego niekiedy z osobami na krawędzi, pomogły spojrzeć na film szerzej – bądźmy uważniejsi i wrażliwsi na to, co dzieje się z naszymi bliskimi, kolegami, znajomymi, przewidujmy konsekwencje swoich słów i czynów (także tych w Internecie! ). Dostrzegajmy sygnały, niekiedy subtelne, że coś się z kimś dzieje, że następuje wyczerpanie, szukajmy wreszcie pomocy dla siebie i dla innych. Czasem naprawdę łatwo może nastąpić przekroczenie granicy wytrzymałości, a niektóre „ataki paniki” mogą skończyć się tragicznie. Polecamy film, a jeszcze bardziej zwolnienie
i autorefleksję.

Joanna Józwa Jelincić

 
Podsumowanie Akcji Pomocy Humanitarnej dla biedniejszych dzieci w Bośni i Hercegowiny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 08 lutego 2018 14:06 
Co najczęściej robi maturzysta? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 stycznia 2018 12:12

Maturzysta najczęściej robi nic, a dokładniej, chce się zacząć uczyć. Tymi słowami wykład motywacyjny dla uczniów klas maturalnych rozpoczął autor książek, zbiorów zadań i nauczyciel matematyki pan Dariusz Kulma. Tytuł wykładu to: „Jak zdać maturę z matematyki?”

18 stycznia uczniowie wszystkich klas maturalnych wybrali się na spotkanie z Dariuszem Kulmą. Wykład, który wygłosił to swoisty przewodnik dla uczniów o tym, jak się uczyć, jak powtarzać, co pomaga w nauce, a co przeszkadza, jak wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji. Treści przekazane były w sposób przystępny i z dużą dawką poczucia humoru. Miejmy nadzieję, że maturzyści cenne wskazówki wezmą sobie do serca, co zaowocuje zdaniem matury na wysokim poziomie.

mgr Magdalena Ludwiczak

mgr Hanna Szmyt


 
Informacje z Olimpiady Statystycznej w Zielonej Górze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 stycznia 2018 11:15

9 styczna 2018r. w Zielonej Górze odbyła się druga edycja Olimpiady Statystycznej. W tym roku w etapie okręgowym naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas czwartych: Adraian Matusiak, Rafał Zalewski i Mateusz Asimowicz.  Wśród najlepszych uczestników, którzy wezmą udział w etapie centralnym znalazł się Adrian Matusiak. Adrian zajął drugie miejsce i 28 lutego 2018r. będzie reprezentował Zespół Szkół Elektrycznych w Warszawie.

Anna Raczewska-Franklin


Poprawiony: poniedziałek, 15 stycznia 2018 13:40
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 128
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.