Witaj na stronie startowej
Zawody pływackie "III MEMORIAŁ MARCINA RASCH" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 04 kwietnia 2017 11:56


 
Pszczelarski sukces naszych uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 11:05

Niezmiernie miło nam poinformować, że w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Pszczelarstwo w Polsce” Matusz Trzeciak z 4 TC zdobył pierwsze miejsce, a Maciej Mruk z klasy 4 TB otrzymał wyróżnienie.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 29 marca 2017 r. w Zespole Szkół Mechanicznych im. Zesłańców Sybiru w Gorzowie Wlkp. W czasie spotkania uczestnicy konkursu, zaproszeni goście, sponsorzy obejrzeli prezentację opowiadającą o stanie pogłowia pszczół na świecie i w Polsce oraz o tym, co dla ratowania owadów zapylających robi Greenpeace, Parlament Europejski i Polski Związek Pszczelarzy.

Uroczystość uświetnili zamienić gości: Urząd Marszałkowski reprezentowała Katarzyna Kozińska, Wojewodę Stanisław Ganczarski, Urząd Miasta Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Edyta Wyborska.


Gratulujemy wspaniałych wyników.

mgr inż. Zuzanna Kuźmińska

Zdjęcia pobrano ze strony internetowej Zespołu Szkół Mechanicznych.

 
Zakochaj się w regionie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 11:01

III konferencja z cyklu ZAKOCHAJ SIĘ W REGIONIE pt. „Regionalizm a patriotyzm” odbyła się 29 marca 2017 w murach Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Wzięli w niej udział bibliotekarze, miłośnicy regionu i historii, badacze, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych z klasy 1TD. Panel dyskusyjny poprowadził Sławomir Jach, dyrektor Biblioteki Głównej Akademii im. Jakuba z Paradyża. Wzięli w nim udział m.in.: dr hab. Beata Orłowska z Akademii im. Jakuba z Paradyża oraz dr hab. Dariusz Rymar, dyrektor Archiwum Państwowego w Gorzowie Wlkp. Ponadto wykład na temat etyki dialogu wygłosił dr hab. Przemysław Rottengruber z Akademii im. Jakuba z Paradyża. Publiczność głośno oklaskiwała też występy laureatów konkursów krasomówczych, którzy opowiadali m.in. o alpiniście Tadeuszu Kudelskimi o potrawach regionalnych. Celem konferencji było promowanie idei regionalizmu.

lic. Marta Kudelska

mgr Karolina Żmudzińska


Poprawiony: poniedziałek, 03 kwietnia 2017 11:05
 
Energetycy w Sulechowie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 06:07

W dniu 30.03.2017r. uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sulechowie. Przeprowadzone zostały dla dwóch klas tj. 1 TG (technik OZE) oraz 2 TG (technik OZE/technik energetyk), których obszar zainteresowań obejmuje szeroko rozumianą energetykę. Bardzo ciekawe i inspirujące zajęcia  obejmowały dwie dziedziny. Pierwszą z nich była fizyka doświadczalna w energetyce, którą przybliżył uczestnikom dr Stefan Jerzyniak. Poznali oni m.in. możliwości siatki dyfrakcyjnej, moduł Peltiera oraz sprawdzili zakres częstotliwości dźwięku, który są w stanie usłyszeć. W drugiej części dr inż. Radosław Kasperek przybliżył zagadnienia związane z energetyką odnawialną  i nie tylko takie jak pompy ciepła, łuk elektryczny i fotowoltaika. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili również bardzo bogato wyposażone Centrum Energetyki Odnawialnej i poznali zasady działania wielu urządzeń tam zainstalowanych. Opiekunami wyjazdu byli: p. Monika Piechowiak, p. Tadeusz Araszczuk i p. Ryszard Michno. Bardzo dziękujemy PWSZ w Sulechowie za zaproszenie i zorganizowanie warsztatów.

mgr inż. Marcin Stankowski

 
Człowiek XXI wieku w świecie literatury PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 marca 2017 12:14

Lubuski Kurator Oświaty, Ewa Rawa oraz prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska uroczyście otworzyły sesję naukową pod hasłem Człowiek XXI wieku w świecie literatury. Spotkanie odbyło się w piątek, 24 marca w Auli im. prof. Stanisława Kirkora Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Zadaniem uczniów – uczestników sesji było przygotowanie 10-minutowej prezentacji wyników własnych badań, analiz i przemyśleń związanych z literaturą. Wydarzenie miało niecodzienny charakter, ponieważ referentami byli zaproszeni uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z regionu lubuskiego. Przedsięwzięcie umożliwiło wymianę poglądów dotyczących miejsca literatury we współczesnym świecie. Wszyscy występujący otrzymali dyplomy i nagrody.

Prelegenci z Zespołu Szkół Elektrycznych poruszyli tematy związane z historią książki i jej rozwojem na przestrzeni wieków, miejscem książek w świecie nowych technologii oraz rolą literatury w życiu każdego człowieka. W sesji naukowej wzięli udział: Kacper Zieliński
z klasy 2TE
przygotowywany pod kierunkiem pani Marty Kudelskiej, Dominik Franków oraz Marcin Proszowski z klasy 4TD – przygotowywani pod kierunkiem pani Anny Karasińskiej.

lic. Marta Kudelska

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 112
Copyright © 2017 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.