Witaj na stronie startowej
Bogatsi o nowe doświadczenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 20 grudnia 2018 11:03

Dnia 19 grudnia br. uczniów: Alina Marciniak z klasy 4 TE, Adrian Goral z 1 TD, oraz Gabriel Grudka i Bartosz Szumega z klasy 1 TB, w ramach przygotowań do Olimpiady Wiedzy o Mleku i Mleczarskie, uczestniczyli w wycieczce do Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol”.

Celem wycieczki było zapoznanie się w praktyce z technologią mleczarską. „Mlekpol” w Gorzowie to zakład bardzo nowoczesny i wysoko wyspecjalizowany w produkcji mleka i serwatki w proszki Zastosowane w nim technologie należą do światowej czołówki rozwiązań technologicznych.

Kierownik produkcji w ciekawy sposób przybliżył uczniom tajniki linii produkcyjnej jak również sposoby przetwarzania mleka i uzyskania w ten sposób produktów mlecznych. Poza tym uczniowie dowiedzieli się jak mleko zostaje dostarczane do zakładu, oraz jakim badaniom jakościowym zastaje poddane.

Dużym zainteresowaniem uczestników zwiedzania cieszyło się laboratorium, w którym prowadzi się analizy m.in. na zawartość wody w mleku, tłuszczu, białka oraz obecności antybiotyków.

Wycieczka dostarczyła uczniom wielu wrażeń, na jej zakończenie zostali zaproszeni na degustację serwatki w proszku, a przede wszystkim była źródłem wiedzy praktycznej z zakresu produkcji i przetwórstwa mleka.


Pragniemy podziękować Panu Edmundowi Borawskiem Prezesowi Spółdzielni Mleczarskiej „Mlekpol” w Grajewie za umożliwienie zwiedzenia Oddziału ZPM w Gorzowie Wlkp.”

Zuzanna Kuźmińska

 
Kino na poważny temat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 grudnia 2018 09:46

W ostatnim czasie mieliśmy okazję zobaczyć dwa ciekawe filmy oraz uczestniczyć w debatach na temat związany z filmem. 4.12.2018r. z klasami 2TF, 3TF oraz 3TG obejrzeliśmy film „Bohemian Rhapsody”, natomiast klasy 2TA, 2TB, 2TC, 3TB oraz 3TE uczestniczyły w seansie „Utoya”. Dwa zupełnie inne filmy, poruszające inne tematy, a jednak mające coś wspólnego – skłaniające do przemyśleń. Okazuje się, że brak empatii, tolerancji dla inności, nienawiść zawsze niosą ze sobą cierpienie niewinnych osób.

Freddy Mercury był genialnym wokalistą, artystą charyzmatycznym. Niestety był też przez większość swojego życia bardzo samotny. Okazuje się, że wśród sławy, pieniędzy, legendy za życia można pozostać zagubionym człowiekiem. Film pokazuje nam jak wiele czasu potrzebujemy, aby odkryć siebie, ile rzeczy musimy spróbować, by być pewnym. Razem z Freddie'm idziemy różnymi ścieżkami, uświadamiając sobie jacy jesteśmy i jaki był wokalista Queen. W filmie widzimy Mercury'ego jako osobę, która szuka siebie. Poszukiwanie idealnej piosenki, tonu, głosu, nagrania, aby zostać zapamiętanym jak najdłużej, aż po odkrywanie miłości i seksualności. Przełamywanie schematów, żeby zadziwić widownię, krytyków i innych artystów. Mieszanie stylów, motywów, brzmień i instrumentów, by stworzyć arcydzieło jakim jest „Bohemian Rhapsody”. W tych poszukiwaniach przeszkadzają mu uprzedzenia innych, tradycja i przypisane role, strach. Geniusz muzyczny boryka się z innością, której nie akceptuje świat oraz ze słabościami, które chętnie są wykorzystywane…

„Utoya” to film fabularny, jednak wzorowany na prawdziwym zdarzeniu – masakrze na norweskiej wyspie dokonanej na młodzieży wypoczywającej na obozie letnim. Człowiek, który wdarł się na wyspę w przebraniu policjanta i strzelał do dzieci tłumaczył swój czyn politycznie – jako ostrzeżenie dla poczynań Norweskiej Partii Pracy. Ale czy można to w ogóle wytłumaczyć? Zabijanie ludzi z zimną krwią, patrzenie na uciekające w panice dzieci, przyglądanie się beznamiętne jak upadają zalane krwią- czy to można wytłumaczyć? Nienawiść, brak uczuć wyższych i wyrzutów sumienia, to powody zamachu. Niestety akty terrorystyczne zdarzają się. Warto wiedzieć jak się zachować w sytuacjach kryzysowych, bo kiedy nie mamy wiedzy na ten temat, kierują nami tylko emocje, a to jeden krok od paniki. Po filmie omówiliśmy zasady postępowania w przypadku zagrożenia terrorystycznego i innych sytuacji kryzysowych.

Michalina Nowak, 2TF

Joanna Józwa Jelinčić

 
Konkurs Matematyczny „ Supermatematyk” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 19 grudnia 2018 07:09

W dniu 24 listopada 2018 r. w II LO  w Gorzowie Wielkopolskim odbył się ćwierćfinał  XVII edycji Konkursu Matematycznego „ Supermatematyk”.                                                                                            

Do półfinału zakwalifikowały się następujące osoby:

- klasy pierwsze :  Michał Piekutowski, Witold Durkacz , Gracjan Frankiewicz, Sławomir Stojanowski, Mikołaj Tyrakowski

- klasy drugie i trzecie: Rafał Boniek, Eryk Stróżewski, Kamil Pienio.

Półfinał konkursu odbędzie się 16 lutego 2019 r. w II LO w Gorzowie Wielkopolskim.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

mgr Hanna Szmyt

 
Edukacja prawna w Elektryku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 12:52

W dniach 13-17 grudnia br., w ramach edukacji prawniczej, odbyło się w naszej szkole spotkanie z radcą prawnym. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I, II oraz III. Pani Ewelina Kondracka, w rozmowie prowadzonej z młodzieżą, zajęła się tematem dotyczącym zawodów prawniczych, takich jak: adwokat, notariusz, czy komornik. Opowiedziała również o tym, na czym polega ochrona wizerunku w internecie i jakie są konsekwencje łamania tego prawa. Młodzież chętnie włączyła się  w dyskusję, zadając ciekawe pytania dotyczące np. dziedziczenia. Na koniec spotkania pani Ewelina poinformowała uczniów o możliwości skorzystania z bezpłatnych konsultacji prawnych w naszym mieście. Oto adresy, gdzie można udać się po pomoc:


Budynek Wydziału Spraw Społecznych, Gorzów Wlkp., ul. Teatralna 26, I piętro, pok. nr 1

Radca prawny Małgorzata Duliniec

Zastępcy:

Adwokat Sebastian Duliniec;

Adwokat Paweł Jurewicz;

Adwokat Maciej Szcześniak;

Adwokat Krzysztof Kłonowski;

Aplikant radcowski Katarzyna Lorenc

Aplikant radcowski Ewelina Kondracka

w każdy pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca w godz. 11:30-12:30

 

Budynek Zespołu Szkół nr 12, Gorzów Wlkp., ul. Śląska 20,I piętro, pok. nr 16 (wejście od boiska)

Adwokat Paweł Jurewicz

Zastępcy:

Adwokat Sebastian Duliniec;

Adwokat Maciej Szcześniak;

Adwokat Krzysztof Kłonowski;

Radca prawny Małgorzata Duliniec;

Aplikant radcowski Katarzyna Lorenc

Aplikant radcowski Ewelina Kondracka

w każdą drugą i czwartą środę miesiąca w godz. 17:00-18:00


Budynek Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Gorzów Wlkp., ul. Wełniany Rynek 3, III piętro, pok. nr 28

Adwokat Maciej Szcześniak

Zastępcy:

Adwokat Sebastian Duliniec;

Adwokat Paweł Jurewicz;

Adwokat Krzysztof Kłonowski;

Radca prawny Małgorzata Duliniec;

Aplikant radcowski Katarzyna Lorenc

Aplikant radcowski Ewelina Kondracka

w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca w godz. 11:30-12:30


 
Wycieczka do Berlina PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 17 grudnia 2018 12:51

W piątek 14 grudnia 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych wraz z opiekunami p.Iwoną Ziembą i p. Zuzanną Kuźmińską wzięli udział w jednodniowej wycieczce do stolicy naszych sąsiadów - Berlina. Uczniowie poznali ważne obiekty i budowle miasta , z Bramą Brandenburską na czele. Punktem kulminacyjnym było zwiedzanie Muzeum Techniki, które sprawiło naszym uczniom dużo frajdy. Atrakcją dnia był coroczny Jarmark Bożonarodzeniowy na Alexanderplatz , który przybliżył wszystkim magię nadchodzących Świąt. Zapraszamy za rok :-) Bis zum nächsten mal :-) 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 145
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.