Witaj na stronie startowej
NARODOWE CZYTANIE 2019 r. W ELEKTRYKU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 21 października 2019 05:49

Kolejny raz w naszej szkole, w dwa październikowe dni, wysłuchaliśmy wybranych fragmentów dzieł polskich twórców ze zbioru zatytułowanego Nowele polskie. Już po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie para prezydencka wskazała wybitne utwory, należące do kanonu naszej literatury. Ich wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem, a są to dzieła: Marii Konopnickiej Dym, Elizy Orzeszkowej Dobra pani, Bolesława Prusa Katarynka, Władysława Reymonta Orka, Henryka Rzewuskiego Pamiątki Soplicy, Brunona Schulza Mój ojciec wstępuje do strażaków, Henryka Sienkiewicza Sachem i Stefana Żeromskiego Rozdziobią nas kruki, wrony…. ,,Towarzyszyły one naszym rodakom, kiedy pod zaborami walczyli o suwerenność naszej ojczyzny i szukali odpowiedzi na wyzwania swoich czasów. Uczyły i uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii. Znajdziemy w nich udane portrety psychologiczne, mistrzowskie opisy i celne diagnozy społeczne, a nade wszystko znakomicie zbudowane fabuły i wyrazistych bohaterów. To dzieła niepowtarzalne i – mimo niewielkich rozmiarów – doniosłe.”

Takimi słowami wstępu zachęcał Pan Prezydent Andrzej Duda do wzięcia udziału w akcji czytelniczej. Podjęła się tego zadania nasza kadra nauczycielska na czele z panem dyrektorem Stanisławem Jodko oraz paniami Sylwią Chudy, Marzanną Cendrowską, Lucyną Janicką oraz panami Pawłem Kowalskim, Bolesławem Palką, Grzegorzem Remiszewskim. Niezastąpieni w przekazie czytanych utworów byli członkowie szkolnego radiowęzła: Michalina Nowak i Kamil Nikolak, którym bardzo dziękujemy.

mgr Marzanna Cendrowska 
Literackie fascynacje PDF Drukuj Email


  


Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesie naszego ucznia Eryka Kowalczyka, który jako reprezentant działającego przy bibliotece w Witnicy Dyskusyjnego Klubu Książki, uczestniczył w konkursie na recenzję "Moje literackie fascynacje”.  Zajął w nim II miejsce. Organizatorem tego przedsięwzięcia była Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wielkopolskim. Komisja wysoko oceniła napisaną przez Eryka recenzję książki „To” Stephena Kinga. Warto dodać, że w ubiegłym roku Eryk również zdobył II miejsce, tyle że startując w młodszej kategorii.   

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Niech osiąganie celów będzie inspirujące i przynosi jak najlepsze wyniki.

 
Czynienie dobra na rzecz innych zmienia świat na lepsze! PDF Drukuj Email

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Jest to wyjątkowy czas dla Nas wszystkich. Oczekiwanie na wigilię, spotkania z bliskimi, prezenty...W tym czasie szczególnie ważna jest pomoc i wsparcie. Dlatego nasza szkoła organizuje zbiórkę dla schroniska Azorki z Gorzowa Wielkopolskiego, która odbędzie się od 2 do 19 grudnia. W bibliotece szkolnej będzie znajdowała się puszka, do której każdy z Was będzie mógł wrzucić przysłowiową złotówkę.

Wierzymy, że los zwierząt nie jest obojętny uczniom naszej szkoły. Dzięki Wam zwierzakom ze schroniska będzie żyło się lepiej.

Przyjemnie jest pomagać, nie oczekując niczego w zamian.

Pomagajmy !!!

 
Szkoła do hymnu PDF Drukuj Email


 
Podsumowanie e-sportowych emocji w Kaliszu PDF Drukuj Email

Miniony weekend dla wielu fanów elektronicznej rozrywki był pełen wrażeń za sprawą pierwszej edycji “Play and fly”. Gracze z całej Polski licznie przybyli do hali Kalisz Arena, gdzie odbywała się IV runda rozgrywek SUPER GAME e-sport przy współpracy z Miastem Kalisz. Opiekunem był pan Grzegorz Remiszewski.

Wydarzenie rozpoczęło się  w sobotę o godzinie 8:30. Pierwszego dnia osiem reprezentacji szkolnych stanęło do walki w Mistrzostwach Polski Szkół w E-sporcie, gdzie nasza szkoła pokonała Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie, 2:1 w mapach oraz w półfinale Liceum Ogólnokształcące w Turku, 2:0 w mapach. W finale nasza drużyna spotkała się z ZSTiO Meritum. Niestety chłopcy z naszej szkolnej drużyny uznali wyższość rywala przegrywając 2:0 w mapach. Ostatecznie nasza szkoła zajęła drugie miejsce, dostając się tym na finały sezonu Mistrzostw Polski Szkół w esporcie.


I miejsce -  ZSTiO Meritum

II miejsce -  Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim

III miejsce -  TEB Edukacja w Gorzowie WielkopolskimPuchary, medale oraz nagrody wręczył Wiceprezydent Miasta Kalisza – Grzegorz Kulawinek.


Grzegorz Remiszewski 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 161
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.