Witaj na stronie startowej
Klasy pierwsze zintegrowane PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 września 2019 14:04

Z początkiem jesieni 25 września klasy 1bT4 i 1cT5 wzięły udział w wyjeździe integracyjnym nad jezioro Długie. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji. Uczestnicy wycieczki mogli spróbować swoich możliwości podczas takich aktywności jak spływ kajakowy, gra terenowa oraz ścianka wspinaczkowa.  Opiekunami klas w czasie integracji były Krystyna Leśko, Monika Piechowiak, Dominika Kuligowska i Danuta Lipińska.


Poprawiony: czwartek, 26 września 2019 14:06
 
Pierwszaki się integrują! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 września 2019 14:02

24 września dwie klasy pierwsze 1TC4 i 1TD5 wybrały się wraz z wychowawczyniami na wycieczkę integracyjną do miejscowości Długie do ośrodka Kadet. Ośrodek położony jest na skraju lasu nad przepięknym jeziorem Lipie. Choć nastała już jesień, pogoda dopisała. Wśród atrakcji, które zapewnili organizatorzy były gry i zabawy integracyjne, bieg na orientację, ścianka wspinaczkowa i wycieczka rowerami wodnymi po jeziorze Lipie.

Po kilku godzinach zabawy na świeżym powietrzu i obiedzie, wszyscy zmęczeni, ale cali i zdrowi wrócili do domów.

Magdalena Ludwiczak

Katarzyna Tomicka

Poprawiony: czwartek, 26 września 2019 14:04
 
Poligon energetyczny w Łagowie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 września 2019 08:30

W piątek 13 września 2019 r. klasa 2 TA (technik elektryk) wraz z opiekunami wzięła udział w zajęciach pod chmurką. W niedalekim Łagowie uczniowie zapoznali się z ofertą sprzętu elektroizolacyjnego, stosowanego podczas prac pod napięciem na liniach napowietrznych niskiego i średniego napięcia. Uczestnicy poligonu chętnie wyjaśniali uczniom zastosowanie i właściwości poszczególnych elementów wyposażenia. Po jego demonstracji ekipy energetyków i elektryków zaprezentowały sposoby wymiany osprzętu sieciowego przy podanym napięciu na liniach nn i SN, ze ścisłym zachowaniem przepisów BHP. Uczniowie mogli się przekonać, w jaki sposób przebiega przygotowanie stanowiska pracy i poszczególnych elementów sprzętu oraz dopuszczenie do wykonywania prac. Poznali obowiązki spoczywające na poszczególnych członkach zespołów, wykonujących zlecone zadania. Dodatkowo uczniowie zaznajomili się z budową, właściwościami i przeznaczeniem słupów energetycznych, znajdujących się na terenie poligonu. Było to owocne spotkanie oko w oko z przyszłymi wyzwaniami w zawodzie, więc wszyscy uczestnicy, którzy przyjechali z różnych szkół województwa lubuskiego, wrócili zadowoleni.

Gospodarzem poligonu jest firma Enea, z którą współpracuje nasza szkoła.

Marzanna Cendrowska

Krzysztof Ląd


Poprawiony: piątek, 20 września 2019 11:18
 
Pamiętamy 17 września PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 września 2019 10:16

17 września 2019 r. uczniowie ZSE pod opieką mgr R. Patalasa wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 80. rocznicę napaści Rosji Radzieckiej na Polskę. W ramach obchodów uroczystą mszę świętą odprawił biskup Paweł Socha, następnie apel pamięci, salwa honorowa i złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Stalinizmu na Cmentarzu Komunalnym. Asystę pocztu stanowili: Marcel Łebek, Jarosław Marcinkowski i Jakub Markowski z klasy 4Tb.


 
Kiermasz podręczników dla nowych uczniów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 września 2019 11:10

6 września 2019 roku (piątek) podczas długiej przerwy w holu Zespołu Szkół Elektrycznych odbył się doroczny KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW dla najmłodszych uczniów szkoły. Pierwszoklasiści po szkole gimnazjalnej mieli okazję do nabycia podręczników od starszych kolegów i koleżanek. Biblioteka szkolna udostępniła stoliki oraz tablicę ogłoszeń,
na której można zamieścić informacje dotyczące chęci kupna bądź sprzedaży podręczników szkolnych. Kiermasz corocznie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Organizatorki kiermaszu, Dominika Kuligowska i Joanna Józwa – Jelincić dziękują za pomoc zwłaszcza dyżurnym: Jakubowi Grzywnie, Maciejowi Kuroszowi, Konradowi Melingowi i Klaudiuszowi Przybylakowi, dzięki którym udało się sprawnie przeprowadzić działania organizacyjne.

Kiermasz dla uczniów klas starszych odbędzie się 12 września (czwartek) na dużej przerwie.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 154
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.