Witaj na stronie startowej
„EUROELEKTRA” Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej Email

 

6 listopada 2012 roku 26 uczniów wzięło udział w I etapie (szkolnym) XV edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”.

  • W grupie elektrycznej 7 uczniów z klasy 4Ta: Antkowiak Oskar, Bojba Radosław, Donaj Wojciech, Gręda Mateusz, Jajszczyk Eliasz, Oszmian Bartosz, Pertek Ronald.
  • W grupie elektronicznej 4 uczniów: Chmiel Paweł i Waszkiel Przemysław (3Tc), Kulczycki Tomasz i Przybylski Łukasz (3Tb)
  • W grupie teleinformatycznej 15 uczniów:  Cichy Adam, Dubaj Adam, Frąckowiak Kamil, Iwańczuk Damian, Leśnicki Mateusz, Lewandowski Patryk, Mazurkiewicz Łukasz, Pelc Norbert (4Te), Juszczak Michał, Kłus Mateusz, Wiesiołek Oskar (3Td), Pawlak Sebastian, Szczotka Marek, Wieczór Jan, , Zwieruho Krzysztof (4Td).


W każdej grupie uczniowie rozwiązywali 16 zadań testowych w czasie 120 minut.

Wyniki I etapu zostały ogłoszone 15 grudnia 2012 roku na stronie www.euroelektra.edu.pl, II etap (okręgowy) odbędzie się 8 stycznia 2013 roku w Szczecinie.

Do II etapu w grupie teleinformatycznej zakwalifikowali się Mateusz Leśnicki (4Te) oraz Krzysztof Zwieruho (4Td).

Warto w tym miejscu wspomnieć o Tomaszu Kulczyckim z klasy 3Tb, który zakwalifikował się do II etapu Olimpiady Wiedzy Technicznej.

 

Trzymajmy kciuki za naszych olimpijczyków!!!

 

mgr inż. Mikołaj Gierłowski

 
ZDOLNI DO WSZYSTKIEGO

W  ramach kampanii „ OBUDŹ SIĘ” gorzowski oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomani zorganizował przegląd młodych talentów  pt.: „ ZDOLNI DO WSZYSTKIEGO”.

Patryk Bąk, uczeń klasy IV Tb, w eliminacjach zorganizowanych w I Liceum Ogólnokształcącym zajął I miejsce, a w finale, który odbył się 13. grudnia w Teatrze im. Juliusza Osterwy -III miejsce. Publiczność i jury urzekł mistrzowskim wykonaniem utworu Ewy Demarczyk pt.: „ Grande Valse Brillante”.

 

Gratulujemy!

 

 

mgr Ewa Fudała

 
O wolność trzeba walczyć Email

13 grudnia 1981 roku w Polsce wprowadzony został stan wojenny. Okres dwuletniego terroru i prześladowań ze strony komunistycznej władzy był jednocześnie czasem wielkich bohaterów i heroicznych czynów zwykłych ludzi walczących o zachowanie zdobyczy Sierpnia 80.

Z okazji obchodów rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w naszym mieście grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką p. Karoliny Żmudzińskiej, uczestniczyła w otwarciu wystawy przygotowanej przez gorzowski oddział IPN-u oraz sesji popularno-naukowej poświęconej tym wydarzeniom w naszym regionie, które odbyły się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Była to okazja nie tylko do poszerzenia swojej wiedzy, ale także poznania działaczy i żywych świadków historii stanu wojennego w naszym regionie.

 

mgr Karolina Żmudzińska

 
Nauki tolerancji nigdy za wiele

Dzisiejsza młodzież coraz częściej przejawia postawy nietolerancji wobec kolegów, osób starszych, niepełnosprawnych czy też mniejszości narodowych. Skala tego problemu jest ogromna, stąd też uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły podczas warsztatów przeprowadzonych przez pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gorzowie poszerzali wiedzę na temat tolerancji, różnorodności oraz mechanizmów powstawania uprzedzeń i stereotypów. Celem zajęć było inspirowanie młodych ludzi do podejmowania działań, które sprzyjają kształtowaniu postaw szacunku i zrozumienia dla ludzkiej różnorodności.

 

 

mgr Dorota Zabraniak-Kram

 
Wojskowe wojaże

Nie samą nauką i książkami żyją uczniowie Elektryka. Potwierdzeniem  tych słów są dwie wycieczki tematyczne, które odbyły się  na od początku roku szkolnego  ramach przedmiotu Edukacji dla bezpieczeństwa. Co łączy miasto Gorzów Wielkopolski z Kołobrzegiem ? Po dłuższym namyśle można skojarzyć nazwę byłej jednostki wojskowej z ulicy myśliborskiej z nadmorskim kurortem. 12 „Kołobrzeski” Pułk Piechoty, który od lat 60- tych stacjonował w Gorzowie otrzymał po działaniach wojennych nazwę wyróżniającą „Kołobrzeski”. Dlaczego? aby poznać odpowiedź na te oraz inne pytania uczniowie wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Oręża w Kołobrzegu.

 

Celem wycieczki była prezentacja dziejów polskiego oręża oraz historii miasta Kołobrzeg.

 

Początek wycieczki uczniowie rozpoczęli od odwiedzenia siedziby muzeum – Oddziału Dzieje Oręża Polskiego. Dzięki ułożonej chronologicznie ekspozycji można podziwiać m.in. bogatą kolekcję dokumentującą historię polskiej wojskowości od okresu średniowiecza do współczesności. Muzeum posiada jedną z bogatszych kolekcji uzbrojenia, wyposażenia oraz umundurowania żołnierzy polskich z okresu I i II wojny światowej, oraz mundury formacji paramilitarnych. Następnym punktem programu był spacer miejskim szlakiem fortyfikacji, który rozpoczął się od obejrzenia jednej z bram (Radzikowska) wjazdowych, które prowadziły do Twierdzy. Podczas  kolejnych punktów programu uczniowie poznawali dzieje miasta. Uczniowie zobaczyli nowożytne umocnienia twierdzy, m.in.  Redutę Solną i Morast. Powstały one w XVIII w. a ich zadaniem była obrona portu i ujścia Parsęty.

Wycieczkę pieszą zakończyła wizyta nad samym morzem, przed pomnikiem Zaślubin Polski z Morzem poświęconym symbolicznemu powrotowi Polski nad Bałtyk. Ostatnim punktem programu naszej podróży był spacer po plaży oraz zwiedzanie latarni morskiej.

 

Znad morza do Krosna Odrzańskiego

Druga wycieczka, która przybliżyła zadania oraz funkcjonowanie Sił Zbrojnych odbyła się  do Krosna Odrzańskiego, gdzie stacjonuje 5 Kresowy Batalion Saperów. Uczniowie zwiedzając Salę Tradycji zapoznali się z historią oraz dokonaniami w misjach międzynarodowych Batalionu. W ramach Batalionu działa 21 patrol rozminowania, który realizuje zadania oczyszczania terenu z przedmiotów niebezpiecznych pochodzących min. z okresu II wojny światowej. Kolejną lekcją żywej historii była wizyta w Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie koło Zielonej Góry.  Muzeum jest jedną z największych tego typu jednostek historyczno-wojskowych w Polsce. Szczególną atrakcję stanowi mini-skansen prezentujący polską, radziecką i niemiecką szkołę inżynierii wojskowej.

„Pomysł na tego rodzaju wycieczki był trafiony, bowiem lepiej przyswajamy lekcję historii, jeśli można połączyć naukę ze zwiedzaniem” -  mówi Jakub Głuchowski z klasy 2 Ta, który uczestniczył w obu wycieczkach.

Załączone zdjęcia są nie tylko potwierdzeniem samej wycieczki ale także niezapomnianych wrażeń uczestników. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Następna wycieczka, tym razem do Poznania już w kwietniu przyszłego roku. Do zobaczenia .

mgr Ryszard Patalas

 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 115 z 137
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.