Witaj na stronie startowej
MSE Finał PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 kwietnia 2012 11:19

 

Gimnazjaliści w finale konkursu

„Młody Super Elektryk”

 

Dnia 17 kwietnia 2012 roku odbył się w naszej szkole finał konkursu dla gimnazjalistów „Młody Super Elektryk”. Zorganizowany on został przy współudziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Gorzowie Wlkp. W finale wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych z naszego regionu, którzy okazali się najlepsi w swoich szkołach. Celem konkursu było promowanie wśród gimnazjalistów wiedzy z zakresu elektrotechniki i elektroniki.

Test, składający się z pytań zamkniętych i otwartych, rozwiązywało 32 uczniów. W czasie, gdy jury sprawdzało prace, finaliści zwiedzali pracownie Zespołu Szkół Elektrycznych przy ulicy Grobla 9. Zapoznali się między innymi z zapleczem technicznym laboratorium elektroniki, elektrotechniki i mechatroniki. W finale pierwsza miejsca, z taką samą ilością punktów, zajęli: Joanna Aniśko, uczennica Gimnazjum nr 20 w Gorzowie Wlkp. oraz Rafał Sibiak z Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp.. Drugie miejsce zajął Jakub Berezowski z Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp., zaś trzecie – Arkadiusz Lisek z Gimnazjum nr 4 w Gorzowie Wlkp.. Jury postanowiło także wyróżnić pięć kolejnych osób z najwyższą liczbą punktów.

Konkurs „Młody Super Elektryk” cieszył się dużym zainteresowaniem, a opiekunowie uczestników zapowiadali już swój udział w następnych edycjach konkursu.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych wartościowe nagrody, a wszystkich uczestników obdarowano drobnymi upominkami.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy najlepszym.Tekst: mgr inż. Mikołaj Gierłowski

Zdjęcia: mgr inż. Zbigniew Zygadło

Poprawiony: poniedziałek, 23 kwietnia 2012 05:48
 
Mądre gospodarowanie energią

W dniu 16 kwietnia 2012 roku rozpoczął się dwudniowy cykl warsztatów metodycznych dla nauczycieli zorganizowanych przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole w Warszawie oraz  Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. na temat: „Szkoła z energią – jak skuteczniej uczyć racjonalnego gospodarowania energią”

Oprócz ogólnopolskiej, realizowanych jest 16 konferencji wojewódzkich. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawują: Wicepremier RP, Minister Edukacji, Rektor PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim, Lubuski Kurator Oświaty. Uczelnia została zaproszona do współpracy na mocy porozumienia, które zostało podpisane z Zespołem Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim.

Warsztaty otworzyła Pani Zofia Grzebisz-Nowicka – przewodnicząca Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Warszawie w auli Instytutu Technicznego PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Myśliborskiej 34.

Wykład wprowadzający wygłosił dr Wojciech Sysło - z-ca, dyr. Inst. Tech PWSZ, dalsza część programu merytorycznego realizowana była w  Ośrodku Enei w Zdroisku, gdzie omawiano m.in. następujące zagadnienia: bezpieczeństwo energetyczne, efektywność energetyczna, źródła energii, odnawialne źródła energii.

Głównym celem tego projektu jest wzbogacenie wiedzy i umiejętności dydaktyków w kreowaniu świadomości dzieci i młodzieży, dotyczącej ekologicznego wykorzystania energii, jak również podniesienie społecznej świadomości,  upowszechnianie i promowanie nowoczesnych form nauczania w tym obszarze wiedzy.

 

 
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 kwietnia 2012 11:53

 

W ramach edukacji regionalnej zorganizowano 1. Edycję Konkursu Fotograficznego pod hasłem Gorzowskie mosty i mostki. Celem konkursu było poznawanie interesujących miejsc i zakątków Gorzowa  oraz rozwijanie poczucia tożsamości regionalnej.

 

Jury spośród zgłoszonych fotografii najwyżej oceniło prace Patryka Paszkowskiego z klasy 2Tb. Wyróżniło również zdjęcia Łukasza Bernacika z klasy 1 Te.

Tematyka konkursu pozostawiała autorom dużą swobodę w wyszukiwaniu obiektów i ich fotograficznym ujęciu, ponieważ Gorzów posiada aż 4 mosty nad Wartą, 2 mosty nad Kanałem Ulgi, 10 mostów nad Kłodawką oraz liczne kładki dla pieszych.

 

Zwycięskie i wyróżnione fotografie zdobią szkolną bibliotekę.

 

Agnieszka Zatylna

Zuzanna Kuźmińska

Poprawiony: piątek, 13 kwietnia 2012 11:56
 
"Elektryk" na sportowo.

 

 

 

Zdjęcia : Mateusz Miszon

 
Gimnazjaliści w finale konkursu ENERGIA ZIELONA Email

 

W ramach Dni Otwartych szkoły  dla gimnazjalistów 31 marca 2012r. odbył się finał konkursu „Energia zielona”, adresowanego do młodzieży szkół gimnazjalnych naszego regionu. Celem konkursu było promowanie wśród gimnazjalistów wiedzy
o odnawialnych źródłach energii i ich roli w rozwiązywaniu problemów energetycznych z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: wiedzy oraz  plastycznej
na plakat promujący OZE.

Prace plastyczne nadesłało 70 uczniów. Jury miało olbrzymi problem
z wyróżnieniem najlepszych prac – wszystkie były ciekawe i zgodne z tematem.

Po godzinnych sporach i kwadransach dyskusji postanowiono nagrodzić:

  • I miejsce – Ksenia Ratajczak i Justyna Przybylska z Gimnazjum im. Wł. Jagiełło
    w Skwierzynie,
  • II miejsce – Bartosz Jancewicz i Bartłomiej Świniarski również z Gimnazjum
    im. Wł. Jagiełło w Skwierzynie,
  • III miejsce – Szymon Korbanek  z Gimnazjum nr 20 w Gorzowie Wlkp.,
  • wyróżnienia specjalne – Dagmara i Kaja Buraczewskie z Gimnazjum nr 13  oraz Kamil Turol  z Gimnazjum nr 21 w Gorzowie Wlkp.

Wystawa nadesłanych prac plastycznych towarzyszyła finałowi konkursu „Energia zielona”.

W szkolnym etapie konkursu wiedzy wzięło udział 53 uczestników, spośród których wyłoniono 26 finalistów. W finale najwyższą ilość punktów, zajmując pierwsze miejsce, uzyskała Weronika Wolak, uczennica Zespołu Szkół w Baczynie, drugie miejsce zajął Ziemowit Wójcik z Gimnazjum im. Pojednania Ludzi w Witnicy, zaś trzecie – Bartosz Stasiak z Gimnazjum nr 13 w Gorzowie Wlkp. Wyróżnienia otrzymali: Jan Łuczka z Gimnazjum nr 13 oraz Ewa Szulżycka z Gimnazjum nr 21.

Konkurs o odnawialnych źródłach energii cieszył się dużym zainteresowaniem. Pierwsi uczestnicy na długo przed jego rozpoczęciem zajęli miejsca na stanowiskach i z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie. Finałowi towarzyszyły ogromne emocje. Tak naprawdę nie wiadomo, kto bardziej przeżywał udział w konkursie – gimnazjaliści, opiekunowie czy kibicujący rodzice.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych wartościowe nagrody.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy najlepszym.

 

 

 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 115 z 124
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.