Witaj na stronie startowej
Wirtualna Fizyka - Wiedza Prawdziwa

 

 

Od października rusza projekt unijny pod nazwą :

 

„Wirtualna Fizyka – Wiedza Prawdziwa”

innowacja realizowana na lekcjach fizyki.

Autorem innowacji jest Politechnika Koszalińska.


W celu wzbogacenia systemu nauczania fizyki szkół ponadgimnazjalnych Politechnika Koszalińska proponuje innowacyjny program nauczania z wykorzystaniem edukacyjnych gier wideo w skład, którego wchodzi:

118 filmów interaktywnych (gier wideo). Filmy interaktywne wykonane w jakości HD służą do wizualizacji wybranych zagadnień z poszczególnych działów fizyki. Pomagają w wyjaśnieniu, utrwaleniu lub powtórzeniu przerabianych na lekcji zagadnień. Filmy interaktywne charakteryzują się zróżnicowanym przeznaczeniem dydaktycznym.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli i uczniów powstał innowacyjny program nauczania. Do poszczególnych jednostek lekcyjnych dopasowane zostały interaktywne filmy edukacyjne oraz gry flash, które można wykorzystywać na lekcji fizyki tak, aby była ona ciekawa, atrakcyjna i urozmaicona. Program dostosowany został do nowej podstawy programowej.

Innowacyjność tych materiałów daje możliwość:

  • pokazania trudno dostrzegalnych szczegółów – tu głównie zastosowanie mają zjawiska nagrane kamerą szybkościową (zjawiska trwające kilka nanosekund);
  • pokazania doświadczeń wykonanych na specjalistycznym sprzęcie, np. w komorach próżniowych, w próżniomierzu;
  • pokazania doświadczeń z użyciem ciekłego azotu;
  • nauki uczniów prezentowania doświadczeń;
  • rozwiązywania zadań na podstawie zobrazowanego doświadczenia i uzyskanych w nim danych;
  • sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczniów po każdym zaprezentowanym filmie (każdy film opatrzony jest pytaniami i po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi prezentowane jest rozwiązanie);
  • prezentacji realnych zjawisk występujących w przyrodzie.

 

Dodatkowe informacje na stronie Lubuskiego Kuratorium Oświaty oraz na stronie projektu http://www.studianet.pl.

 

 

mgr Piotr Fedyniuk

 
Ochrona odgromowa w WiMBP

 

W dniu 12.09.2012r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja na temat „Ochrona odgromowa obiektów budowlanych”, zorganizowana przez SEP Oddział Gorzów z udziałem pana profesora Andrzeja Sowy z Politechniki Białostockiej. W konferencji uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klas drugich, trzecich i czwartych w zawodach technik elektryk i elektryk. Uczestnicy zapoznali się z aktualnymi normami dotyczącymi ochrony odgromowej obiektów budowlanych oraz z zasadami tworzenia instalacji piorunochronnych. Tematyka konferencji wzbudziła duże zainteresowanie młodzieży.

 

Krzysztof Ląd

 
ELTEL w Elektryku.

Porozumienie z firmą ELTEL


W miesiącu czerwcu 2012 roku nastąpiło podpisanie porozumienia pomiędzy firmą ELTEL Networks S.A. od lat działającą w branży telekomunikacyjnej, a Zespołem Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. o partnerskiej współpracy mającej zapewnić nieustanne podnoszenie jakości kształcenia młodzieży oraz dostosowanie treści edukacyjnych do potrzeb rynku pracy w branży telekomunikacyjnej i teleinformatycznej.

 

Programem ELTEL Networks oprócz naszej szkoły reprezentującej miasto Gorzów Wlkp., objęto także siedem innych miast, tj. Kraków, Wrocław, Rzeszów, Wałbrzych, Kalisz, Poznań i Szczecin.

W ramach współpracy patronatem objęto dwie klasy w zawodzie technik teleinformatyk - 2TE i 4TE.

Uczniowie będą uczestniczyć w warsztatach szkoleniowych prowadzonych przez firmę ELTEL Networks S.A. we współpracy z Fundacją Rozwoju Talentów dzięki którym zdobędą certyfikat kompetencji dla stanowiska "Serwisant w zakresie budowy i utrzymania sieci telekomunikacyjnych", jak również będą mieli szansę zatrudnienia w w/w firmie.

 

Firma zapewnia praktyki w różnych zakładach pracy branży teleinformatycznej. Ponadto młodzież objęta patronatem klas teleinformatycznych zapoznana zostanie z zasadami pozyskiwania kadr technicznych przez wiodące na rynku firmy telekomunikacyjne (procedura badania kluczowych kompetencji - Assessment Centre oraz rozmowy kwalifikacyjne)

Projekt swoim obszarem obejmuje także ścisłą współpracę kadr firmy ELTEL z kadrą dydaktyczną Zespołu Szkół Elektrycznych, jak również zapewnia szkole dostęp w procesie dydaktycznym do najnowszych technologii, sprzętu i urządzeń branży telekomunikacyjnej.

 

 

 

mgr inż. Aneta Matczak

 
Olimpijczyk z Elektryka.

 

 

Podczas igrzysk w Londynie w grupie lekkoatletów blisko podium był 18 letni Bartosz Tyszkowski z klasy 3ZM, który zajął 4 miejsce w konkursie rzutu dyskiem.

Bartek jako członek klubu Start Gorzów startował  w Londynie również w pchnięciu kulą.

 

 

Gratulujemy!

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2012-2013

 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 115 z 131
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.