Witaj na stronie startowej
Spotkanie z prokuratorem

3 i 4 grudnia 2012r. uczniowie klas drugich naszej szkoły spotkali się z przedstawicielami Prokuratury Rejonowej w Gorzowie: Panią Prokurator Agnieszką Hornicką-Mielcarek oraz Panem Prokuratorem Maciejem Ostałowskim.

Spotkanie zorganizowano w ramach działań profilaktycznych. Nasi goście omówili rodzaje przestępstw najczęściej popełnianych przez młodych ludzi (bójki, rozboje, rozprowadzanie narkotyków, stosowanie przemocy) oraz konsekwencje, które grożą sprawcom tych czynów. Udzielili również uczniom wskazówek, jak należy postępować by uniknąć konfliktu z prawem. Szczególnie dobitnie podkreślono fakt, iż po ukończeniu 17 roku życia sprawca odpowiada za swój czyn jak osoba dorosła. W trakcie spotkania młodzież pytała o różne kwestie prawne i zadawała ciekawe pytania, na które chętnie odpowiadali nasi goście. Była to również okazja aby poznać specyfikę zawodu oraz zadania wykonywane przez prokuratora. Dzięki temu uczniowie mogli na żywo skonfrontować swoje wyobrażenia o tym zawodzie. Duże zainteresowanie tą tematyką świadczy o potrzebie organizowania takich lekcji, gdzie można uzyskać wiedzę z podstaw prawa i zasad funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości.


 

 

mgr Dorota Zabraniak-Kram

 
"Krótkofalarstwo w Elektryku".

 

Pierwsze "lody" stopniały. Grupa 20 osób podjęła wyzwanie aby zostać krótkofalowcem. Jak się okazuje praca kluczem telegraficznym, to nie tylko znajomość "kropek i kresek" alfabetu Morse'a, ale melodia tego języka.

Zwycięzca konkursu poprawnego telegraficznego wywołania CQ otrzymał nagrodę od pana Mieczysława SP3CMX do...samodzielnego montażu. Zajęcia przeprowadzili panowie SP3CMX (Mieczysław), oraz SP3CAI (Bartosz).

Jakie było zdziwienie teleinformatyków, kiedy przy pomocy Iphone'a "zrobiliśmy" łączność z radiostacją w klasie poprzez Stany Zjednoczone. Opóźnienie transmisji wynosiła ok. pół sekundy. W spotkaniu uczestniczył "świeżo upieczony" krótkofalowiec naszej Szkoły

Bartek SQ3SIB.

Zapraszamy chętnych na kolejne spotkania.

 

 

 
SMC napędy elektryczne

 

28 listopada na bazie wyrobów firmy SMC Industrial Automation Polska w Zespole Szkół Elektrycznych odbyła się konferencja naukowa poświęcona Napędom elektrycznym. Organizatorami spotkania byli: Zespół Szkół Elektrycznych, firma SMC Industrial Automation Polska
i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich oddział w Gorzowie Wlkp.. Udział wzięli uczniowie z klas IVTA, IVTB i IIITA.

W trakcie konferencji zostały przedstawione stosowane napędy m.in. wykorzystujące silniki krokowe i serwonapędy w tym napędy liniowe ze zintegrowanym sterownikiem pozycjonującym, napędy śrubowe na bazie siłownika kompaktowego i napędy miniaturowe. Zwrócono uwagę na zagadnienia dotyczące pozycjonowania napędów. W części ćwiczeniowej zaprezentowano programowanie sterowników m.in. za pomocą PC i programatora.

 

Opracował mgr inż. Ryszard Miąsko

 

 
Wspólnie przeciw białaczce!

27 listopada br. odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Fundacji DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych, którzy zaprosili uczniów klas czwartych do akcji „Wspólnie przeciw białaczce”. Podczas spotkania połączonego z prezentacją młodzież dowiedziała się, że  w Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza – nowotwór krwi, potocznie nazywany białaczką.

Usłyszeli również  na czym polega rejestracja potencjalnych dawców i  jak poważna jest to  decyzja. W przypadku, gdy okaże się, że jesteś genetycznym bliźniakiem, dasz komuś nadzieję na nowe życie. Spotkanie odbyło się w ramach obecnie trwającej w Gorzowie kampanii zatytułowanej “Wspólnie przeciw białaczce”, której celem jest  zachęcenie gorzowian do rejestrowania się w bankach szpiku kostnego.

 

 

 

 

mgr Dorota Zabraniak-Kram

 

 

 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 116 z 137
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.