Witaj na stronie startowej
„EUROELEKTRA” Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

 

6 listopada 2012 roku - w pracowni Zespołu Szkół Elektrycznych przy ulicy Grobla 9 - odbył się I etap XV edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA".  Do szkolnego etapu przystąpiło 26 uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała szkolna komisja wraz z przewodniczącym - Panem mgr inż. M.Gierłowskim.

Grupę elektryczną reprezentowało 7 uczniów z klasy 4Ta: Antkowiak Oskar, Bojba Radosław, Donaj Wojciech, Gręda Mateusz, Jajszczyk Eliasz, Oszmian Bartosz, Pertek Ronald.W grupie elektronicznej startowało 4 uczniów: Chmiel Paweł i Waszkiel Przemysław (3Tc), Kulczycki Tomasz i Przybylski Łukasz (3Tb). Natomiast w grupie teleinformatycznej z zadaniami zmierzyło się aż 15 uczniów: Cichy Adam, Dubaj Adam, Frąckowiak Kamil, Iwańczuk Damian, Leśnicki Mateusz, Lewandowski Patryk, Mazurkiewicz Łukasz, Pelc Norbert (4Te), Juszczak Michał, Kłus Mateusz, Wiesiołek Oskar (3Td), Pawlak Sebastian, Szczotka Marek, Wieczór Jan,  Zwieruho Krzysztof (4Td).

Uczestnicy rozwiązywali 16 zadań testowych w czasie 120 minut.

 

Wyniki I etapu zostaną ogłoszone do 12 grudnia 2012 roku na stronie www.euroelektra.edu.pl. II etap (okręgowy) odbędzie się 14 stycznia 2013 roku w Szczecinie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy sukcesów.


mgr inż. M. Gierłowski

 
„Pamiętaj - masz jedno życie!”

Dnia 16 listopada  2012 roku W Zespole Szkół Elektrycznych odbyło się spotkanie z policjantami z wydziału prewencji Komendy Głównej w Gorzowie Wielkopolskim na temat zagrożeń w ruchu drogowym. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich i czwartych technikum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej – w większości młodzi kierowcy.

 

Pośpiech na drodze, brawura, prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu, zasłabnięcia, brak koncentracji, nieznajomość przepisów drogowych lub ich nie przestrzeganie – to tylko kilka z powodów, jakie przyczyniają się do występowania tak dużej liczby wypadków drogowych na polskich drogach.

 

W najbliższym czasie planowane jest wprowadzenie zmian w szkoleniu nowych kierowców, które mają podnieść poziom bezpieczeństwa na polskich drogach. Szkolenie ma obejmować m.in. naukę wychodzenia z poślizgów.

mgr Sylwia Chudy

 

 
Profilaktyka HIV/AIDS

W ramach współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wzięli udział w warsztatach z zakresu profilaktyki zakażeń HIV i AIDS. Zajęcia prowadzone były przez profesjonalnie przeszkolonych pracowników Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej. Celem warsztatów było zwiększenie poziomu wiedzy młodzieży na temat HIV i AIDS. Dzięki tym spotkaniom uczniowie mieli szansę zmienić swoje postawy dotyczące zachowań ryzykownych oraz dowiedzieli się gdzie szukać pomocy dla osób uzależnionych od narkotyków i osób seropozytywnych.

 

mgr Dorota Zabraniak-Kram

 
INT LERNEN - NOWE SPOJRZENIE NA KSZTAŁCENIE ZAWODOWE

 

Z początkiem bieżącego roku szkolnego, równolegle z codzienną działalnością szkoły ruszyły prace grup eksperckich realizujących zadania w ramach projektu INT-LERNEN.

Już 26 października w siedzibie BBW Bildungszentrum we Frankfurcie nad Odrą odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie ekspertów reprezentujących wszystkie podmioty biorące udział w projekcie. W trakcie spotkania przedstawiono wyniki ewaluacji dotychczasowych prac oraz zapoznano uczestników z harmonogramem realizacji projektu w bieżącym roku szkolnym. Zwrócono uwagę na zagadnienie energii odnawialnej zarówno w ujęciu gospodarczym, jak i ujęciu edukacyjnym. Zmieniające się uwarunkowania rynkowe i formalno-prawne oraz dbałość o środowisko, jak również o przyszłość kolejnych pokoleń, dyktują konieczność spojrzenia w działalności edukacyjnej w tym kierunku.

W dniach 05 – 09 listopada grupy eksperckie w siedzibie BBW Bildungszentrum pracowały nad materiałami dydaktyczno – organizacyjnymi, matrycami kompetencji oraz szeregiem dokumentów pomocniczych mających uczynić procesy dydaktyczne jeszcze bardziej efektywnymi i adekwatnymi do zapotrzebowania rynku pracy oraz zgodnymi z europejskimi i narodowymi ramami kwalifikacji. Ze względu na wybór obszaru mechatronicznego, jako zasadniczego modułu w INT, kluczową rolę w pracach bieżących odgrywają eksperci mechatronicy, których na co dzień spotykamy w pracowniach i na szkolnych korytarzach. Nasi koledzy, nie szczędząc swojego zaangażowania i czasu, Panowie inżynierowie R. Miąsko, R. Michno oraz A. Kochan wnoszą do projektu nie tylko wiedzę merytoryczną ale również wieloletnie doświadczenie dydaktyczne i organizacyjne, nadając pracom niepowtarzalny koloryt i charakter. W tym miejscu pamiętać należy także o ważnej w INT- LERNEN roli naszego kolegi z grupy nauczycieli przedmiotów ogólnokształcących - Panu mgr. B. Palka, który dba o to, by efekty pracy ekspertów były zapisane w ojczystym języku naszych partnerów w projekcie. Wszystkie te ważne dla szkoły i projektu INT-LERNEN wydarzenia dzieją się pod czujnym okiem Pani mgr inż. Anety Matczak - Kierownik Szkolenia Praktycznego, nade wszystko zawsze służącej radą i znajdującej pozytywne rozwiązanie w nawet najbardziej skomplikowanej sytuacji.

Z niecierpliwością czekamy na efekty pracy naszych ekspertów, a nasi uczniowie zapewne nie mogą się już doczekać kolejnego przyjazdu niemieckich kolegów. Życzymy wszystkim powodzenia.

 

mgr inż. Tadeusz Kubiak

 

Zdjęcia z ostatniego spotkania ekspertów uzyskano dzięki uprzejmości Pana Eckharda Philipp’a – Kierownika Projektu INT LERNEN, BBW Bildungszentrum Frankfurt (O).

 

 
Ratownicy w Elektryku

 

Dzięki współpracy pomiędzy  17.Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną w Międzyrzeczu, Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego w Gorzowie odbyło się szkolenie I-szej pomocy przedmedycznej. Szkolenie  zostało przeprowadzone przez ratowników zabezpieczenia  medycznego, którzy przekazali  niezbędna wiedzę w zakresie wykonywania resuscytacji krążeniowo–oddechowej u dorosłych oraz dzieci. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności  na fantomach pod okiem fachowców. Na  koniec zajęć uczniowie zapoznali się z wyposażeniem karetki wojskowej. W zajęciach wzięło udział 180 osób. Poniżej galeria zdjęć z ćwiczeń.

 

 

mgr Ryszard Patalas

 

 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 117 z 137
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.