Witaj na stronie startowej
Czas matur

W piątek 4 maja, kiedy większość Polaków odpoczywała w czasie długiego weekendu, mury szkoły wypełnili tegoroczni maturzyści. W tym roku do matury w Zespole Szkół Elektrycznych przystąpiło 110 abiturientów. Swoje zmagania z maturą rozpoczęli dokładnie o godzinie 9.00 egzaminem z języka polskiego.  "Dziady", "Lalka" i "Ludzie bezdomni" to lektury, z którymi musieli się zmierzyć. Dla wielu z nich był to wymarzony  dobór tekstów z literatury pięknej.

 

Wtorek 8 maja był dniem "królowej nauk", czyli matematyki i z tego egzaminu nasi maturzyści wyszli bardzo zadowoleni. W kolejnym dniu w dość dużym gronie abiturienci przystąpili do matematyki na poziomie rozszerzonym. Zadania okazały się już dużo trudniejsze, bowiem nasi uczniowie uczyli się matematyki na poziomie podstawowym.

Matura z języka angielskiego odbyła się 10 maja i skończyła się dość  późnym popołudniem egzaminem na poziomie rozszerzonym. W piątek wiedzą o społeczeństwie oraz fizyką i astronomią zakończył się pisemny etap zmagań z egzaminami maturalnymi.  Do egzaminu z fizyki przystąpiło wielu absolwentów, bowiem dalsze plany edukacyjne  wiążą z uczelnią techniczną.

 

W międzyczasie w szkole trwały również egzaminy ustne z języka niemieckiego, jak również z języka polskiego. Podczas egzaminu z języka polskiego maturzyści przedstawiali swoje prezentacje na wybrany temat,  do których przygotowywali się od września. Przed nami jeszcze egzaminy ustne z języka angielskiego oraz egzaminy pisemne z biologii, historii, informatyki, języka niemieckiego i geografii.

 

 

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia,  zdania egzaminów oraz osiągnięcia jak najwyższych wyników!!!

 

 

 


 
Dzień Europy

Uczniowie Elektryka świętowali Dzień Europy!

Z okazji Dnia Europy w środę, 9 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Paradzie Schumana, która przeszła alejkami Parku Wiosny Ludów. Podczas przemarszu rozdawano przechodniom żółte i niebieskie tulipany oraz informowano o idei Dnia Europy. Wcześniej nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy przez marszałek Elżbietę Polak. Odśpiewano wspólnie Hymn Unii Europejskiej "Odę do radości". Zorganizowane zostały też konkursy. Dla każdego z uczestników parady przygotowano poczęstunek i drobne upominki. Celem uroczystości organizowanych z okazji Dnia Europy jest przybliżenie uczniom instytucji UE.

Warto dodać, że najbardziej barwną szkołą był właśnie Elektryk.

 

 

Dorota Zabraniak-Kram

 
„Elektryk” na Bawarii

 

Cała mokra od łez na łono ojczyzny powróciła szkolna grupa uczniów wraz z opiekunkami Martą Babij oraz Barbarą Jatrzębską, biorących udział w wymianie związanej z projektem unijnym  „Comenius”. Było to trzecie i ostatnie już spotkanie w ramach projektu "Who wants to be a Europeanaire". Tym razem gościło nas Paul Klee Gymnasium w miejscowości Gersthofen w południowych Niemczech. Mimo nie zawsze sprzyjającej pogody, mieliśmy możliwość zwiedzenia kilku zapierających dech w piersiach miejsc na bawarskich wyżynach. Uczniom naszej szkoły najbardziej do gustu przypadł widok Alianz Areny, czyli stadionu Bayernu Monachium, wierzę jednak, że nie tylko to pozostanie na długo w ich pamięci. Mieliśmy bowiem okazję, widzieć znany nam wcześniej tylko z podręczników do języka niemieckiego zamek Neuschwanstein oraz dwa najważniejsze miasta Bawarii – Monachium, jak również Augsburg.

Szczęśliwie sześć dni spędzonych na intensywnym zwiedzaniu nie spowodowały u nas większego zmęczenia. Nie była to dla nas nowość. Rok temu, w ramach tego samego projektu, mogliśmy objechać najciekawsze miejsca w Czechach, włączając w to malownicze uliczki Pragi oraz jedne z największych safari zoo w Europie. Gościliśmy wtedy w miejscowości Dvur Kralove nad Labem.

Następnie to my byliśmy gospodarzami i gościliśmy przyjaciół z Czech i Niemiec, pokazując im najciekawsze zakątki polskiej ziemi. Wspólnie zwiedzaliśmy Szczecin, Świnoujście oraz bunkry w Międzyrzeczu. Wówczas,  po raz kolejny wszyscy uczestnicy łamali bariery własnej nieśmiałości oraz ograniczeń językowych. Najwidoczniej udało się nam to bardzo dobrze, o czym świadczyły smutne miny i nierzadko również łzy w naszych oczach, kiedy nadszedł czas na ostatnie zdjęcie i słowa pożegnania. Stwierdziliśmy jednak wspólnie, że to nie koniec, a dopiero początek. Początek nowej przygody.

Z pewnością spotkamy się ponownie!

 

Patryk Bąk, Barbara Jastrzębska

 
Dzień Ziemi

27 kwietnia w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie z okazji  Dnia Ziemi podsumowujące całoroczny wysiłek na rzecz naszego środowiska,
w którym udział wzięli przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz nauczyciele zaangażowanych szkół.

Podsumowano corocznie ogłaszane konkursy na zbiórkę puszek aluminiowych, makulatury i baterii.

Zespół Szkół Elektrycznych w konkursie zbiórki baterii po raz kolejny zajął pierwsze miejsce dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, zwłaszcza z klas 3Tb, 2Tc, 1Zem i 2 Tb.  Łącznie zebraliśmy blisko 18 tysięcy baterii. Natomiast w zbiórce makulatury uplasowaliśmy się na czwartym miejscu.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły dziękujemy za aktywny udział w wyżej wymienionych konkursach.

Dla zainteresowanych tematem troski o naszą planetę artykuł "Czy wiesz jak dbać o Ziemię?"

 

 
Podsumowanie pracy Szkolnego Koła LOP Email

 

W dniu 20 kwietnia 2012 r. w auli AWF w Gorzowie Wlkp. odbyło się rozstrzygnięcie konkursów przyrodniczych organizowanych przez Zarząd Okręgu LOP w Gorzowie Wlkp., przeprowadzonych w dwóch kategoriach.

W konkursie „Mój Las” pierwsze miejsce w Okręgu zajęła praca Mateusza Kwiatkowskiego z klasy 1Te na temat „Gospodarka leśna, a różne formy ochrony przyrody”.

Rozstrzygnięto również konkurs fotograficzny „Piękno przyrody Ziemi Lubuskiej", w którym II miejsce otrzymał Rafał Głogowski z klasy 4Tb, zaś  III miejsce - Oskar Wiesiołek z klasy 2Td za zdjęcia nt. „Rzeki i jeziora".

W ocenie aktywności szkolnych kół LOP Komisja Konkursowa przyznała Zespołowi Szkół Elektrycznych III miejsce w konkursie na „Najlepiej pracujące szkolne koło LOP”.

Uroczyste podsumowanie pracy SK LOP poprowadził Prezes Zarządu dr Piotr Grochowski, dziękując wszystkim uczestnikom konkursów oraz ich opiekunom za zaangażowanie
i pomysłowość prac oraz gratulując zwycięzcom.

Spotkanie uhonorowane zostało występem dzieci
z Miejskiego Domu Kultury  w Gorzowie Wlkp.

 

 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 117 z 128
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.