Witaj na stronie startowej
Zbiórka krwi w ZS Elektrycznych

 

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych już po raz 3-ci  honorowo oddali krew.

W wiosennej zbiórce, ku mojej radości, wzięło udział 63 uczniów – mówi  Ryszard Patalas organizator akcji. Zebraliśmy 28 litrów krwi – dodaje po chwili.

Pierwszą osobą, która zasiadła na fotelu, aby oddać życiodajny płyn był Maciej Cichy z klasy 4TD. Spytany o to czy się boi, bez wahania odpowiedział, że nie, gdyż   krew oddaje już po raz kolejny,

Bardzo ważnym faktem okazało się to, iż spośród wszystkich zdających krew, było aż 26 osób, które po raz pierwszy  zdecydowały się  być dawcami. Jedną z takich osób był Ronald Pertek z klasy 3TA, którego spotkaliśmy w poczekalni, kiedy wypełniał ankietę. Zapytany o odczucia, z uśmiechem na twarzy odpowiedział, że cieszy się, że w taki sposób może pomagać innym. Chwilę później mieliśmy okazję obserwować zadowolonego Ronalda, jak ze zgiętym przedramieniem schodził z fotela po oddaniu krwi.

Mimo, iż „Elektryk” to  przede wszystkim męska szkoła, w zbiórce krwi zdecydowały się wziąć udział  również dziewczyny. Jedną z nich była Ramona Czarnecka z ZDZ w Gorzowie. Jak się okazało na zbiórkę krwi przyszła, ponieważ jej chłopak jest z „Elektryka” i również oddaje krew. - Chcieliśmy zrobić coś wspólnie, a taka  szczytna akcja jest do tego świetnym miejscem – usłyszeliśmy z ust dziewczyny. Wśród    tłumnie oczekujących do rejestracji spotkaliśmy Angelikę Szafrańską, Natalię Niedźwiecką oraz Magdę Przeczywską. Dziewczyny przyszły z sąsiedniej szkoły czyli Mechanika, aby  również oddać krew.

Akcja przebiegła bardzo sprawnie – ocenili pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gorzowie Wlkp.

Liczne zaangażowanie młodych uradowała organizatora akcji, nauczyciela W-F Ryszarda Patalasa, który  nie tylko od święta jest honorowym dawcą krwi. Chociaż dzisiaj nie zasiadł na fotelu( tylko dlatego, że zainteresowanie wśród uczniów było tak duże, że zabrakło worków na krew.), obiecał, że odda krew w punkcie krwiodawstwa.

 

 

Zapraszamy do fotorelacji z przebiegu akcji.

 

 

zdjęcia - Mateusz Miszon

 
UCZNIOWIE Z WIZYTĄ W TEATRZE Email
środa, 28 marca 2012 06:54

 

 

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru ustanowiony dla upamiętnienia inauguracji w Paryżu w 1957 roku Teatru Narodów - festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron "żelaznej kurtyny".
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły odwiedzili gorzowski teatr. Podczas wizyty poznali jego historię , dowiedzieli się, jak przygotowuje się spektakl od pomysłu do premiery, spróbowali również swoich sił na scenie, odkrywając w sobie artystyczną pasję oraz zajrzeli za kulisy, na co dzień zupełnie niedostępne dla widzów.

… bo magiczny świat teatru to przecież nie tylko scena, ale i garderoby, charakteryzatornia, pracownia plastyczna i stolarska, a przede wszystkim próby i ciężka, ale jakże fascynująca praca aktora.

 

 

 

Zuzanna Kuźmińska, Agnieszka Zatylna

 
Rozśpiewany „Laureat”
wtorek, 27 marca 2012 09:12

 

 

 

21 marca w Grodzkim Domu Kultury odbyły się eliminacje dla wykonawców z Gorzowa do 57 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, przeznaczonego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych. Nasza szkołę w kategorii poezja śpiewana reprezentował Patryk Bąk. Wykonał on dwa utwory śpiewane: „Szalone konie” W. Wysockiego oraz „Nie opuszczaj mnie” J. Brela.


Jury w składzie: Elżbieta Kuczyńska i Przemek Wiśniewski po wysłuchaniu 13 prezentacji konkursowych postanowiło przyznać tytuł laureata przeglądu powiatowego, a tym samym zakwalifikować do eliminacji wojewódzkich  w kategorii poezja śpiewana Patryka Bąka.

Konkurs organizuje Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przegląd wojewódzki, organizowany przez Żarski Dom Kultury, odbędzie się 13-14 kwietnia w Żarach.

 

Patrykowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Opr. Barbara Jastrzębska

 
Wiosenna zbiórka krwi PDF Drukuj Email
piątek, 23 marca 2012 06:51

 

 

>>>> Kto może zostać krwiodawcą? <<<<

Poprawiony: piątek, 23 marca 2012 07:02
 
MAM TALENT! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 marca 2012 11:37

 

Dnia 21 marca utalentowani uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych niekonwencjonalnie przywitali pierwszy dzień wiosny. Zamiast strojnych wagarowiczów postanowili zorganizować szkolny konkurs „Mam talent”. „Elektryk” miał zaszczyt gościć wybitnych ludzi kultury i mediów.

W jury zasiedli: Bogusław Dziekański, Marta Liberkowska, Dariusz Sapkowski oraz honorowy gość z Wydziału Edukacji miasta Gorzowa inspektor Sylwia Czapla.

 

Pierwsze miejsce w ocenie jury  otrzymał Patryk Bąk (3 Td), natomiast nagrodę publiczności – Maciej Piasecki (2 Ze).

Wyróżnieni zostali także: Mateusz Kwiatkowski, Jakub Markiewicz, Adrian Battig, Michał Żurawski i Agnieszka Pulkowska.

Ku zaskoczeniu wszystkich po zakończeniu przeglądu dostrzeżono również talent prowadzącego konkurs, Michała Zalewskiego i doceniono jego profesjonalizm.

Niebanalne i zaskakujące talenty „Elektryków” wprowadziły publiczność i jury w atmosferę wiosennego nastroju.

 

Poprawiony: piątek, 23 marca 2012 10:28
 
«pierwszapoprzednia131132133134135136137138139140następnaostatnia»

Strona 137 z 144
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.