Witaj na stronie startowej
Nie samą nauką żyje uczeń, czyli bowling dla teleinformatyków.

 

Dzień 26. września dowiódł, że teleinforamtycy z klasy 1. TE  wspaniale sobie radzą nie tylko z podstawami elektroniki, telekomunikacji, czy topologią sieci.
Tak samo sprawnie, jak na co dzień rozwiązując zadania również zbijają piny, nie pozwalając swojemu wychowawcy zdobyć przewagi punktowej. W wielkim skupieniu, ale i z nieskrywaną radością uczniowie zaliczają kolejne „strike i spare-je”.  Rywalizacja fair play trwała na wszystkich torach do ostatniej rundy. Nie było w grających składach zawodnika, który nie dawałby wszystkiego z siebie, by powiększyć przewagę punktową. Do najlepszych graczy, którzy ewidentnie błyszczeli na torach należeli: Adam Suszko, Kamila Lubczyńska i Jakub Mielcarek. Kolejnym jasnym punktem we wspólnej rywalizacji była Pani Katarzyna Tomicka, która okazuje się nie tylko specjalistą od informatyki przez duże I, ale także wytrawnym graczem oraz groźnym rywalem sportowym.

 

PS. W zaufaniu powiem, że rozmawiałem z wychowawcą klasy 1 TE . Powiedział, że planuje rewanż.

Tadeusz Kubiak

 
LEKCJE WF w kajaku

 

W ramach innowacji pedagogicznej oraz uatrakcyjnienia zajęć z  wychowania fizycznego uczniowie
z klasy IV Tc uczestniczyli w spływie kajakowym. Spływ odbył się w dniu 22 września na rzece Obrze.  Spływ był świetną lekcją współdziałania w zespole oraz pokonywania trudów trasy ( przejście burzy
i gradobicia) oraz  własnych słabości. Spływ zakończył się wspólnym ogniskiem, pieczeniem kiełbasek oraz snuciem planów nad następnym spływem. Pomysłodawcą lekcji był mgr Ryszard Patalas
a opiekunem mgr Lucjan Kubera.

 

mgr Ryszard Patalas

 

 

 
Młoda Krew Ratuje Życie

 

 

27 września odbyło się podsumowanie IX edycji turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie" Polskiego Czerwonego Krzyża.

Podczas uroczystości Zespół Szkół Elektrycznych został nagrodzony w dwóch kategoriach:

 

  • I miejsce za "Największą ilość oddanej krwii".
  • I miejsce za "Najciekawszą prezentację" dotyczącą kampanii.

 

Podsumowanie IX edycji Turnieju "Młoda Krew Ratuje Życie"

Opiekunem i pomysłodawcą całej akcji w "Elektryku" jest Pan mgr Ryszard Patalas.

 

 

 
Wirtualna Fizyka - Wiedza Prawdziwa

 

 

Od października rusza projekt unijny pod nazwą :

 

„Wirtualna Fizyka – Wiedza Prawdziwa”

innowacja realizowana na lekcjach fizyki.

Autorem innowacji jest Politechnika Koszalińska.


W celu wzbogacenia systemu nauczania fizyki szkół ponadgimnazjalnych Politechnika Koszalińska proponuje innowacyjny program nauczania z wykorzystaniem edukacyjnych gier wideo w skład, którego wchodzi:

118 filmów interaktywnych (gier wideo). Filmy interaktywne wykonane w jakości HD służą do wizualizacji wybranych zagadnień z poszczególnych działów fizyki. Pomagają w wyjaśnieniu, utrwaleniu lub powtórzeniu przerabianych na lekcji zagadnień. Filmy interaktywne charakteryzują się zróżnicowanym przeznaczeniem dydaktycznym.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli i uczniów powstał innowacyjny program nauczania. Do poszczególnych jednostek lekcyjnych dopasowane zostały interaktywne filmy edukacyjne oraz gry flash, które można wykorzystywać na lekcji fizyki tak, aby była ona ciekawa, atrakcyjna i urozmaicona. Program dostosowany został do nowej podstawy programowej.

Innowacyjność tych materiałów daje możliwość:

  • pokazania trudno dostrzegalnych szczegółów – tu głównie zastosowanie mają zjawiska nagrane kamerą szybkościową (zjawiska trwające kilka nanosekund);
  • pokazania doświadczeń wykonanych na specjalistycznym sprzęcie, np. w komorach próżniowych, w próżniomierzu;
  • pokazania doświadczeń z użyciem ciekłego azotu;
  • nauki uczniów prezentowania doświadczeń;
  • rozwiązywania zadań na podstawie zobrazowanego doświadczenia i uzyskanych w nim danych;
  • sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczniów po każdym zaprezentowanym filmie (każdy film opatrzony jest pytaniami i po udzieleniu prawidłowej odpowiedzi prezentowane jest rozwiązanie);
  • prezentacji realnych zjawisk występujących w przyrodzie.

 

Dodatkowe informacje na stronie Lubuskiego Kuratorium Oświaty oraz na stronie projektu http://www.studianet.pl.

 

 

mgr Piotr Fedyniuk

 
Ochrona odgromowa w WiMBP

 

W dniu 12.09.2012r. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja na temat „Ochrona odgromowa obiektów budowlanych”, zorganizowana przez SEP Oddział Gorzów z udziałem pana profesora Andrzeja Sowy z Politechniki Białostockiej. W konferencji uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klas drugich, trzecich i czwartych w zawodach technik elektryk i elektryk. Uczestnicy zapoznali się z aktualnymi normami dotyczącymi ochrony odgromowej obiektów budowlanych oraz z zasadami tworzenia instalacji piorunochronnych. Tematyka konferencji wzbudziła duże zainteresowanie młodzieży.

 

Krzysztof Ląd

 
«pierwszapoprzednia141142143144145146147148149150następnaostatnia»

Strona 141 z 158
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.