Witaj na stronie startowej
Dzień Ziemi

27 kwietnia w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie z okazji  Dnia Ziemi podsumowujące całoroczny wysiłek na rzecz naszego środowiska,
w którym udział wzięli przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz nauczyciele zaangażowanych szkół.

Podsumowano corocznie ogłaszane konkursy na zbiórkę puszek aluminiowych, makulatury i baterii.

Zespół Szkół Elektrycznych w konkursie zbiórki baterii po raz kolejny zajął pierwsze miejsce dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, zwłaszcza z klas 3Tb, 2Tc, 1Zem i 2 Tb.  Łącznie zebraliśmy blisko 18 tysięcy baterii. Natomiast w zbiórce makulatury uplasowaliśmy się na czwartym miejscu.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły dziękujemy za aktywny udział w wyżej wymienionych konkursach.

Dla zainteresowanych tematem troski o naszą planetę artykuł "Czy wiesz jak dbać o Ziemię?"

 

 
Podsumowanie pracy Szkolnego Koła LOP Email

 

W dniu 20 kwietnia 2012 r. w auli AWF w Gorzowie Wlkp. odbyło się rozstrzygnięcie konkursów przyrodniczych organizowanych przez Zarząd Okręgu LOP w Gorzowie Wlkp., przeprowadzonych w dwóch kategoriach.

W konkursie „Mój Las” pierwsze miejsce w Okręgu zajęła praca Mateusza Kwiatkowskiego z klasy 1Te na temat „Gospodarka leśna, a różne formy ochrony przyrody”.

Rozstrzygnięto również konkurs fotograficzny „Piękno przyrody Ziemi Lubuskiej", w którym II miejsce otrzymał Rafał Głogowski z klasy 4Tb, zaś  III miejsce - Oskar Wiesiołek z klasy 2Td za zdjęcia nt. „Rzeki i jeziora".

W ocenie aktywności szkolnych kół LOP Komisja Konkursowa przyznała Zespołowi Szkół Elektrycznych III miejsce w konkursie na „Najlepiej pracujące szkolne koło LOP”.

Uroczyste podsumowanie pracy SK LOP poprowadził Prezes Zarządu dr Piotr Grochowski, dziękując wszystkim uczestnikom konkursów oraz ich opiekunom za zaangażowanie
i pomysłowość prac oraz gratulując zwycięzcom.

Spotkanie uhonorowane zostało występem dzieci
z Miejskiego Domu Kultury  w Gorzowie Wlkp.

 

 
Pożegnanie maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 kwietnia 2012 12:08
CIĄG DALSZY NASTĄPI...

 
Wtorek na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym

 

W celu poznania oferty edukacyjnej uczelni , dnia 24.04.2012, uczniowie klasy III Tb oraz II Tc, odwiedzili Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Kierunki Mechatroniki i Elektroniki są ściśle związane z Wydziałem Elektrycznym, który zwiedziliśmy. Po przyjeździe zostaliśmy otoczeni opieką przez doktorantów, którzy  podzielili nas na 4 grupy i planowo przeprowadzili przez najciekawsze laboratoria uczelni. Uczniowie zwiedzili następujące pracownie:

  • Laboratorium Fotoniki - nowoczesny sprzęt optyczny w tym laboratorium zafascynował wszystkich, lasery szerokiego spektrum umieszczone w stałych, monitorowanych warunkach. Warto nadmienić, że laboratoria te dostępne są tylko dla naukowców i profesorów uczelni.
  • Studio Telewizyjne - w tym miejscu uczniowie  obejrzeli nowoczesny sprzęt oraz oprogramowanie służące do rejestracji i obróbki wizualnej, której efekty możemy podziwiać w takich filmach, jak np. Avatar.
  • Laboratorium Sterowania - to nowoczesna sala, w której  umieszczone są sterowniki programowalne.  To laboratorium szczególnie powinno zainteresować uczniów o profilu mechatronicznym.
  • Laboratorium Robotyki -  są w nim  umieszczone m.in.  manipulatory,  których używa się do automatyzacji procesów technologicznych.
  • Laboratorium Komunikacji - poznaliśmy bliżej technologie światłowodowe i proces transferu danych tą drogą.

 

Po odwiedzeniu Wydziału Elektrycznego zrobiliśmy sobie pamiątkową fotografię przed wejściem do budynku uczelni i pojechaliśmy w kierunku centrum Szczecina i Wałów Chrobrego. Tam  przez godzinę mieliśmy wolny czas. W imieniu swoim i braci uczniowskiej uczestniczącej w wycieczce, chciałbym podziękować naszym opiekunkom, Paniom:  Sylwii Chudy, Oksanie Bednarz, Agnieszce Zatylnej oraz wszystkim, którzy poświęcili nam swój czas na uczelni.  Serdecznie dziękujemy J

Tekst: Bartłomiej Łentek

 

 

 
WYSTRZELALI DRUGIE MIEJSCE

Zakończyła się kolejna edycja Szkolnej Ligii  Strzeleckiej w roku szkolnym 2011/12. Podsumowanie zmagań młodych strzelców odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych. Nie zabrakło tam również uczniów naszej szkoły. Drużyna w składzie:

  • Krzysztof Kołoszyc  - 4Tb - karabinek
  • Stala Norbert – 2Te – karabinek
  • Sarnowski Jakub- 3Tc – karabinek
  • Sarnowski Jakub -3Tc – pistolet
  • Miszon Mateusz -4Tb- pistolet

odebrała  puchar za  zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji drużynowej.

W  klasyfikacji indywidualnej w kategorii pistolet pneumatyczny 2 miejsce zajął  Skowera Jakub z klasy
3 Tc, który odebrał nagrodę oraz puchar.

Podczas podsumowania  Ligii wyróżniono Zespół Szkół Elektrycznych za  wkład pracy w rozwój Ligii Obrony Kraju, wspieranie działalności LOK w szczególności strzelectwa sportowego.
Wyróżnienie   dla szkoły odebrał  v-ce dyr.  Artur  Karasiński.

Wyróżniono również opiekuna szkolnej drużyny ( w tym roku szkołę reprezentowały 3 drużyny)  Ryszarda Patalasa na co dzień nauczyciela W-f i PO

Pozostałe nasze drużyny zajęły odpowiednio miejsca  10( Skład drużyny: Usarewicz Piotr – 3Td, Wolniewicz Mikołaj – 2Tc, Zalewski Michał – 4Td, Donaj Wojciech- 3Ta, Słowiński Bartosz – 2Zm),oraz    2 drużyna miejsce 12 ( Skład drużyny: Tkaczenko Krzysztof -3Tb, Szyfer Michał –1 Zem, Stępkowski Piotr – 3Tb, Dykwald Paweł- 2Tb, Pampuchowicz Przemysław – 2Td). Ogółem w lidze startowało 25 zespołów z  12 szkół  ponadginazjalnych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz życzmy samych celnych  strzałów kolejnych zawodach strzeleckich. Zapraszamy do foto galerii z rozdania nagród.

 

tekst: Ryszard Patalas

zdjęcia: Mateusz Miszon

 

 
«pierwszapoprzednia141142143144145146147148149150następnaostatnia»

Strona 142 z 152
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.