Witaj na stronie startowej

 

Komunikat Dyrektora ZSE

dla kandydatów  przyjętych do Zespołu Szkół Elektrycznych

 

 1. Warunkiem przyjęcia do  klasy pierwszej jest dostarczenie 11 lipca 2012r. do godz. 12.00 oryginałów następujących dokumentów:
  • świadectwo ukończenia gimnazjum,
  • zaświadczenia OKE z wynikami egzaminu gimnazjalnego,
  • karta zdrowia,
  • 2 zdjęcia
 2. Wykaz podręczników do pobrania w punkcie ksero lub ze strony internetowej szkoły www.elektryk.gorzow.pl
 3. Warunkiem przyjęcia zakwalifikowanych  kandydatów, do wszystkich klas Technikum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej jest dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań  do wykonywania określonego zawodu. Badania przeprowadzał będzie Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy ul. Fabryczna 71. Skierowania będą wydawane od 16 lipca w sekretariacie szkoły. Badania można wykonywać po wcześniejszym uzgodnieniu z w/w poradnią.
 4. Spotkania uczniów klas pierwszych z wychowawcami odbędą się  w czwartek 30 sierpnia 2012 r. o godz. 12.00


Życzę miłego pobytu w szkole

 
Wyniki matury

 

Ogromna radość i zadowolenie towarzyszyła absolwentom naszej szkoły, którzy w piątek 29 czerwca poznali wyniki matury 2012. Zdawalność egzaminu dojrzałości w szkole  wyniosła około 90% . Powodem do radości jest również  wysoki średni wynik z matematyki i zdawalność tego przedmiotu tj. 99%. Tegoroczni maturzyści mogą pochwalić się również wspaniałymi wynikami z języka angielskiego. Oprócz przedmiotów obowiązkowych absolwenci „elektryka” wybierali także przedmioty dodatkowe, wśród których największym powodzeniem cieszyła się fizyka, matematyka rozszerzona i informatyka. Wynikami cieszą się maturzyści i nauczyciele tym bardziej, iż w kraju maturę zdało tylko 80 % absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, a 71% absolwentów technikum. Jednak radości z sukcesu nie mogli podzielić ci, którzy nie uzyskali wymaganego progu 30% z wszystkich przedmiotów obowiązkowych. Przed nimi jednak sierpniowe egzaminy poprawkowe, więc mamy nadzieję, że większość absolwentów będzie mogła cieszyć się zdaną maturą i kontynuacją nauki na wyższych uczelniach.

 

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Krystyna Leśko

 
Zakończenie roku szkolnego 2011-2012

Uroczystym apelem 29 czerwca  Zespół Szkół Elektrycznych zakończył  rok szkolny 2011/2012. Tradycyjnie już, wsłuchując się w dźwięki Hymnu narodowego i witając sztandar szkoły,  rozpoczęliśmy apel o godzinie 9.30. Dyrektor szkoły, Pan Stanisław Jodko, podsumował miniony rok i podziękował wszystkim, którzy swoją  pracą i zaangażowaniem przyczyniają się do tworzenia historii naszej szkoły.  Dyrektor z dumą wyróżnił  najlepszych uczniów Technikum Elektrycznego, wręczając im nagrody. Do grona najlepszych techników w tym roku szkolnym należą:

 • Jakub Głuchowski  z klasy 1TA  z średnią 5,41 – Uczestnik Mistrzostw Polski Juniorów w Sumo,
 • Sebastian Pawlak z klasy 3TD z średnią 5,41 – przedstawiciel naszej szkoły w konkursie Super matematyk w Poznaniu, uczestnik konkursu informatycznego i fizycznego oraz gorzowskiej Spartakiady młodzieży w koszykówkę;
 • Marcin Rzepecki z klasy 1TB z średnią 5,37;
 • Tomasz Kulczycki z klasy 2TB z średnią 5,05 – finalista Ogólnopolskiej Olimpiady o Wynalazczości;
 • Marek Szczotka z klasy 3TD z średnią 5,00 – uczestnik konkursu informatycznego;
 • Maciej Woźniaczka z klasy 2TD z średnią 4,78;
 • Krzysztof Gajewski z klasy 1TD z średnią 4,76;
 • Bartłomiej Łentek z klasy 3TB z średnią 4,76 – członek szkolnej grupy teatralnej, z którą zdobył II miejsce w IV Konkursie Teatralnym Szkół Ponadgimnazjalnych.

Wyróżniony  został także uczeń klasy 3TE Kamil Frąckowiak, który godnie reprezentował Zespół Szkół Elektrycznych w XVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności.
Do grona wyróżnionych i nagrodzonych należą również uczniowie, którzy biorąc udział w licznych zawodach  sportowych, zapisują  niepowtarzalną kartę w historii zarówno naszej szkoły, jak i miasta.
Chlubę naszej szkole przynoszą nie tylko jej obecni  uczniowie, ale i absolwenci Technikum Elektrycznego. Do takich uczniów należy Krzysztof Bijewski, absolwent klasy technik mechatronik, który  został uhonorowany Dyplomem dla najlepszego absolwenta w dziedzinie mechatroniki w województwie lubuskim. Dyplom na ręce pana dyrektora przekazał pan Włodzimierz Fleischer  -  prezes Gorzowskiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Mechaników Polskich.

Po uroczystym wręczeniu nagród, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Patryk Bąk  podziękował Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły i uczniom za miniony rok szkolny, życząc wakacji pełnych przygód. Do życzeń dołączają się wychowawcy i całe Grono Pedagogiczne.

 
Żołnierski certyfikat dla Elektryka

W tym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w wojskowym projekcie
„Innowacje pedagogiczne lekcji Przysposobienia Obronnego”.

Dzięki nawiązaniu współpracy z  Związkiem Żołnierzy Wojska Polskiego w Gorzowie Wlkp. odbyły się spotkania z żołnierzami 17 Brygady Zmechanizowanej  z Międzyrzecza oraz odbyły się 2 wycieczki tematyczne. Żołnierze zapoznali uczniów z wojskowym rzemiosłem  a także ofertę pracy dla przyszłych absolwentów, natomiast dzięki wycieczkom uczniowie poznali sprzęt wojskowy.  Pierwsza wycieczka odbyła się  do 10 Brygady Kawalerii Pancernej
w Świętoszowie, gdzie uczniowie zobaczyli czym dysponują Wojska Lądowe. W  drodze powrotnej zwiedzili Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu.
Druga odsłona jednostek wojskowych odbyła się w Sulechowie. Uczniowie zwiedzili 5 Pułk Artylerii oraz przyglądali się manewrom wojskowym na poligonie. W drugiej części wycieczki zapoznali się z system umocnień z czasów II wojny światowej w okolicach Cigacic na linii rzeki Odry.

 

Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
Inicjatorem lekcji oraz organizatorem wycieczek był nauczyciel Przysposobienia Obronnego mgr Ryszard Patalas.


Zapraszamy do galerii zdjęć z obytych wycieczek.

 

 
Konkurs „Młoda krew ratuje życie” rozstrzygnięty

 

Bardzo mile wiadomości napłynęły do Elektryka z  RCKiK w Zielonej Górze.
Ogłoszono wyniki całorocznego konkursu „Młoda krew ratuje życie”.  Dzięki bardzo aktywnej działalności „elektrycznych” krwiodawców nasza szkoła zajęła I miejsce w województwie. Dzięki akcjom zbiórki krwi oraz indywidualnym poborom krwi wśród uczniów udało nam się zebrać 121,5 litrów krwi. W całorocznej akcji udział krew oddało 167 uczniów pełnoletnich Elektryka.

Warto dodać, że  sprawozdanie z działalności szkolnego koła honorowych dawców krwi zostało bardzo wysoko ocenione  przez komisje z Zielonej Góry. Praca teraz będzie przedstawiona w Warszawie gdzie będzie rywalizowała na szczeblu centralnym. Uroczyste wręczenie nagród zaplanowane na wrzesień. Wszystkim honorowym dawcom krwi którzy przyczynili się do tak wspaniałego wyniku serdecznie gratuluje. Opiekunem  oraz pomysłodawcom akcji jest

 

mgr Ryszard Patalas.

 
«pierwszapoprzednia141142143144145146147148149150następnaostatnia»

Strona 143 z 158
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.