Witaj na stronie startowej
„Elektryk” na Bawarii

 

Cała mokra od łez na łono ojczyzny powróciła szkolna grupa uczniów wraz z opiekunkami Martą Babij oraz Barbarą Jatrzębską, biorących udział w wymianie związanej z projektem unijnym  „Comenius”. Było to trzecie i ostatnie już spotkanie w ramach projektu "Who wants to be a Europeanaire". Tym razem gościło nas Paul Klee Gymnasium w miejscowości Gersthofen w południowych Niemczech. Mimo nie zawsze sprzyjającej pogody, mieliśmy możliwość zwiedzenia kilku zapierających dech w piersiach miejsc na bawarskich wyżynach. Uczniom naszej szkoły najbardziej do gustu przypadł widok Alianz Areny, czyli stadionu Bayernu Monachium, wierzę jednak, że nie tylko to pozostanie na długo w ich pamięci. Mieliśmy bowiem okazję, widzieć znany nam wcześniej tylko z podręczników do języka niemieckiego zamek Neuschwanstein oraz dwa najważniejsze miasta Bawarii – Monachium, jak również Augsburg.

Szczęśliwie sześć dni spędzonych na intensywnym zwiedzaniu nie spowodowały u nas większego zmęczenia. Nie była to dla nas nowość. Rok temu, w ramach tego samego projektu, mogliśmy objechać najciekawsze miejsca w Czechach, włączając w to malownicze uliczki Pragi oraz jedne z największych safari zoo w Europie. Gościliśmy wtedy w miejscowości Dvur Kralove nad Labem.

Następnie to my byliśmy gospodarzami i gościliśmy przyjaciół z Czech i Niemiec, pokazując im najciekawsze zakątki polskiej ziemi. Wspólnie zwiedzaliśmy Szczecin, Świnoujście oraz bunkry w Międzyrzeczu. Wówczas,  po raz kolejny wszyscy uczestnicy łamali bariery własnej nieśmiałości oraz ograniczeń językowych. Najwidoczniej udało się nam to bardzo dobrze, o czym świadczyły smutne miny i nierzadko również łzy w naszych oczach, kiedy nadszedł czas na ostatnie zdjęcie i słowa pożegnania. Stwierdziliśmy jednak wspólnie, że to nie koniec, a dopiero początek. Początek nowej przygody.

Z pewnością spotkamy się ponownie!

 

Patryk Bąk, Barbara Jastrzębska

 
Dzień Ziemi

27 kwietnia w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie z okazji  Dnia Ziemi podsumowujące całoroczny wysiłek na rzecz naszego środowiska,
w którym udział wzięli przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz nauczyciele zaangażowanych szkół.

Podsumowano corocznie ogłaszane konkursy na zbiórkę puszek aluminiowych, makulatury i baterii.

Zespół Szkół Elektrycznych w konkursie zbiórki baterii po raz kolejny zajął pierwsze miejsce dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, zwłaszcza z klas 3Tb, 2Tc, 1Zem i 2 Tb.  Łącznie zebraliśmy blisko 18 tysięcy baterii. Natomiast w zbiórce makulatury uplasowaliśmy się na czwartym miejscu.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły dziękujemy za aktywny udział w wyżej wymienionych konkursach.

Dla zainteresowanych tematem troski o naszą planetę artykuł "Czy wiesz jak dbać o Ziemię?"

 

 
Podsumowanie pracy Szkolnego Koła LOP Email

 

W dniu 20 kwietnia 2012 r. w auli AWF w Gorzowie Wlkp. odbyło się rozstrzygnięcie konkursów przyrodniczych organizowanych przez Zarząd Okręgu LOP w Gorzowie Wlkp., przeprowadzonych w dwóch kategoriach.

W konkursie „Mój Las” pierwsze miejsce w Okręgu zajęła praca Mateusza Kwiatkowskiego z klasy 1Te na temat „Gospodarka leśna, a różne formy ochrony przyrody”.

Rozstrzygnięto również konkurs fotograficzny „Piękno przyrody Ziemi Lubuskiej", w którym II miejsce otrzymał Rafał Głogowski z klasy 4Tb, zaś  III miejsce - Oskar Wiesiołek z klasy 2Td za zdjęcia nt. „Rzeki i jeziora".

W ocenie aktywności szkolnych kół LOP Komisja Konkursowa przyznała Zespołowi Szkół Elektrycznych III miejsce w konkursie na „Najlepiej pracujące szkolne koło LOP”.

Uroczyste podsumowanie pracy SK LOP poprowadził Prezes Zarządu dr Piotr Grochowski, dziękując wszystkim uczestnikom konkursów oraz ich opiekunom za zaangażowanie
i pomysłowość prac oraz gratulując zwycięzcom.

Spotkanie uhonorowane zostało występem dzieci
z Miejskiego Domu Kultury  w Gorzowie Wlkp.

 

 
Pożegnanie maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 27 kwietnia 2012 12:08
CIĄG DALSZY NASTĄPI...

 
Wtorek na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym

 

W celu poznania oferty edukacyjnej uczelni , dnia 24.04.2012, uczniowie klasy III Tb oraz II Tc, odwiedzili Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Kierunki Mechatroniki i Elektroniki są ściśle związane z Wydziałem Elektrycznym, który zwiedziliśmy. Po przyjeździe zostaliśmy otoczeni opieką przez doktorantów, którzy  podzielili nas na 4 grupy i planowo przeprowadzili przez najciekawsze laboratoria uczelni. Uczniowie zwiedzili następujące pracownie:

  • Laboratorium Fotoniki - nowoczesny sprzęt optyczny w tym laboratorium zafascynował wszystkich, lasery szerokiego spektrum umieszczone w stałych, monitorowanych warunkach. Warto nadmienić, że laboratoria te dostępne są tylko dla naukowców i profesorów uczelni.
  • Studio Telewizyjne - w tym miejscu uczniowie  obejrzeli nowoczesny sprzęt oraz oprogramowanie służące do rejestracji i obróbki wizualnej, której efekty możemy podziwiać w takich filmach, jak np. Avatar.
  • Laboratorium Sterowania - to nowoczesna sala, w której  umieszczone są sterowniki programowalne.  To laboratorium szczególnie powinno zainteresować uczniów o profilu mechatronicznym.
  • Laboratorium Robotyki -  są w nim  umieszczone m.in.  manipulatory,  których używa się do automatyzacji procesów technologicznych.
  • Laboratorium Komunikacji - poznaliśmy bliżej technologie światłowodowe i proces transferu danych tą drogą.

 

Po odwiedzeniu Wydziału Elektrycznego zrobiliśmy sobie pamiątkową fotografię przed wejściem do budynku uczelni i pojechaliśmy w kierunku centrum Szczecina i Wałów Chrobrego. Tam  przez godzinę mieliśmy wolny czas. W imieniu swoim i braci uczniowskiej uczestniczącej w wycieczce, chciałbym podziękować naszym opiekunkom, Paniom:  Sylwii Chudy, Oksanie Bednarz, Agnieszce Zatylnej oraz wszystkim, którzy poświęcili nam swój czas na uczelni.  Serdecznie dziękujemy J

Tekst: Bartłomiej Łentek

 

 

 
«pierwszapoprzednia141142143144145146147148149150następnaostatnia»

Strona 149 z 160
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.