Witaj na stronie startowej
MAMY FINALISTĘ !!!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 lutego 2012 11:49

 

 

MAMY FINALISTĘ !!!!!

11 stycznia 2012 roku 3 uczniów naszej szkoły wzięło udział w II etapie (okręgowym) XIV edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”, który odbył się w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie.

Przedstawicielami grupy elektronicznej naszej szkoły byli uczniowie z klasy 4Tc: Łukasz Dziczkaniec oraz Daniel Pęczkowski, natomiast grupę teleinformatyczną reprezentował uczeń klasy 4Te: Damian Kamiński.

 

 

16 lutego 2012 roku organizator Olimpiady „Euroelektra” ogłosił wyniki. Wśród osób, które zakwalifikowały się do III etapu jest uczeń naszej szkoły, Daniel Pęczkowski z klasy 4Tc. Finał odbędzie się 14 marca 2012 roku na Wydziale Elektrycznym Akademii Morskiej w Gdyni.

Trzymajmy kciuki za naszego finalistę!!!

 

mgr inż. Mikołaj Gierłowski

 


Poprawiony: środa, 22 lutego 2012 11:28
 
Współpracujemy z bbw Centrum Kształcenia we Frankfurcie n. Odrą. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 lutego 2012 10:26

 

W środę 08.02.2012r. nauczyciele naszej szkoły wraz z dyrektorem Stanisławem Jodko wzięli udział w pierwszym ze spotkań, jakie zostało zaplanowane w ramach projektu „Ponadgraniczny rozwój kompetencji kadr kształcących z zakresu mechaniki oraz elektryki na przykładzie regionu przygranicznego Wschodnia Brandenburgia – Polska Zachodnia”, realizowanego przez bbw Centrum Kształcenia we Frankfurcie n. Odrą.


Projekt jest kierowany do nauczycieli kształcących w dziedzinie elektryki i mechaniki, a także do młodzieży uczącej się w szkołach zawodowych z Polski oraz Niemiec.


Celem projektu jest:

-        poprawa  transgranicznej współpracy w zakresie kształcenia zawodowego pomiędzy jednostkami edukacyjnymi, kadrą uczącą oraz młodzieżą ucząca sie w zawodach z dziedziny mechaniki oraz elektryki na terenie Wsch. Brandenburgii – Polski Zachodniej,

-        podniesienie kwalifikacji zawodowych oraz kompetencji socjalnych polskich oraz niemieckich uczniów szkół zawodowych poprzez rozwój ich kompetencji interkulturalnych oraz udział w transgranicznych praktykach zawodowych w kraju sąsiada w formie wymian szkolnych oraz praktyk w zakładach pracy,

-        wymiana doświadczeń oraz wiedzy na temat jakości oraz funkcjolanlości kształcenia zawodowego na poziomie krajowych oraz regionalnych systemów edukacji na tle zmieniających się wymagań na rynku pracy.

Udział  w projekcie przyczyni się do dalszego podnoszenia jakości i efektywności kształcenia zawodowego w naszej szkole.

 

Aneta Matczak

Poprawiony: piątek, 10 lutego 2012 10:30
 
Olimpiada ratownicza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 lutego 2012 08:28

OLIMPIADA RATOWNICZA

W dniu 09.0. 2012 roku, kiedy większość uczniów było  myślało o nadchodzących  feriach, 25 uczniów  brało udział w szkolnym etapie Olimpiady Ratowniczej.  Uczniowie zmierzyli się z testem
z wiedzy zakresu I pomocy oraz prawa humanitarnego i PCK.

Celem konkursu jest wyłonienie 5 osobowej drużyny, która  będzie  reprezentować  na etapie okręgowym, który odbędzie się w kwietniu oraz rozpowszechnienie I pomocy przedmedycznej – mówi organizator  mgr Ryszard Patalas – nauczyciel PO, WF.

Po zakończeniu  konkursu uczniowie  zgodnie odpowiedzieli, że test sprawił  im trudność. Kto będzie nas reprezentował okaże się  po  feriach.

 
Próbny egzamin zawodowy za nami!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2012 11:08

Próbny egzamin zawodowy za nami!!!

 

Uczniowie czwartych klas technikum oraz trzecich  klas zasadniczej szkoły zawodowej kolejny raz zmierzyli się z Próbnym Egzaminem Potwierdzającym Kwalifikacje Zawodowe.

06.02.2012 r. odbył się etap pisemny EPKZ, podczas którego uczniowie rozwiązywali arkusze egzaminacyjne składające się z dwóch części: pierwszej sprawdzającej wiadomości i umiejętności właściwe dla kwalifikacji w danym zawodzie oraz drugiej - sprawdzającej wiadomości i umiejętności związane z działalnością gospodarczą. Egzamin trwał 120 minut.

Natomiast od 07.02.2012 r. nasi uczniowie zmagali się z etapem praktycznym egzaminu, który polegał na wykonaniu zadania egzaminacyjnego sprawdzającego praktyczne umiejętności naszych uczniów. Nauczyciele przedmiotów zawodowych zadbali o to, aby wszystko przebiegło zgodnie z obowiązującymi standardami.

Próbny egzamin zawodowy dał możliwość sprawdzenia zdobytej wiedzy i umiejętności uczniów przed egzaminem, który czeka ich w czerwcu.

 

 

mgr Katarzyna Tomicka

 

Poprawiony: piątek, 10 lutego 2012 08:27
 
Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 lutego 2012 07:09

Uczniowie I i III Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Elektrycznych uczestniczyli w drugim dniu obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu 2012 zorganizowanym przez gorzowski Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji
w Gorzowie Wlkp.

Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2012 zostały objęte Honorowym Patronatem przez Panią Minister Krystynę Szumilas.

Konferencję pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!" w humorystyczny sposób rozpoczął kom. Piotr Wiśniewski.

W ramach Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu 2012 podkreślono, że wirtualny świat może być odkrywany wspólnie przez najmłodszych oraz ich rodziców czy dziadków. To także okazja
do zwrócenia po raz kolejny uwagi , że korzystanie z sieci niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw

Uczniowie klasy 1 Ta wysłuchali następujących wykładów:

  • Wirtu@lny świat – zagrożenia wynikające z aktywności młodzieży w Internecie” Małgorzata Czapska, Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wlkp.
  • Bezpieczeństwo na portalu społecznościowym Nasza-Klasa.pl Agnieszka Wilczyńska, Ewelina Duda - specjaliści
    ds. bezpieczeństwa portalu Nasza-Klasa.pl
  • „Aspekty prawne cyberprzemocy” - kom. Piotr Wiśniewski, Wydział Prewencji KWP w Gorzowie Wlkp.

 

Na zakończenie młodzież z zaciekawieniem obejrzała program przygotowany przez Fundacje Dzieci Niczyje oraz Policję, poprowadzony przez znaną wokalistkę Ewę Farnę, dotyczący ofiar znieważeń i naruszenia wizerunku w Internecie.

 

Poprawiony: czwartek, 09 lutego 2012 11:32
 
«pierwszapoprzednia141142143144145146147148149150następnaostatnia»

Strona 149 z 152
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.