Witaj na stronie startowej
Wtorek na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym

 

W celu poznania oferty edukacyjnej uczelni , dnia 24.04.2012, uczniowie klasy III Tb oraz II Tc, odwiedzili Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Kierunki Mechatroniki i Elektroniki są ściśle związane z Wydziałem Elektrycznym, który zwiedziliśmy. Po przyjeździe zostaliśmy otoczeni opieką przez doktorantów, którzy  podzielili nas na 4 grupy i planowo przeprowadzili przez najciekawsze laboratoria uczelni. Uczniowie zwiedzili następujące pracownie:

 • Laboratorium Fotoniki - nowoczesny sprzęt optyczny w tym laboratorium zafascynował wszystkich, lasery szerokiego spektrum umieszczone w stałych, monitorowanych warunkach. Warto nadmienić, że laboratoria te dostępne są tylko dla naukowców i profesorów uczelni.
 • Studio Telewizyjne - w tym miejscu uczniowie  obejrzeli nowoczesny sprzęt oraz oprogramowanie służące do rejestracji i obróbki wizualnej, której efekty możemy podziwiać w takich filmach, jak np. Avatar.
 • Laboratorium Sterowania - to nowoczesna sala, w której  umieszczone są sterowniki programowalne.  To laboratorium szczególnie powinno zainteresować uczniów o profilu mechatronicznym.
 • Laboratorium Robotyki -  są w nim  umieszczone m.in.  manipulatory,  których używa się do automatyzacji procesów technologicznych.
 • Laboratorium Komunikacji - poznaliśmy bliżej technologie światłowodowe i proces transferu danych tą drogą.

 

Po odwiedzeniu Wydziału Elektrycznego zrobiliśmy sobie pamiątkową fotografię przed wejściem do budynku uczelni i pojechaliśmy w kierunku centrum Szczecina i Wałów Chrobrego. Tam  przez godzinę mieliśmy wolny czas. W imieniu swoim i braci uczniowskiej uczestniczącej w wycieczce, chciałbym podziękować naszym opiekunkom, Paniom:  Sylwii Chudy, Oksanie Bednarz, Agnieszce Zatylnej oraz wszystkim, którzy poświęcili nam swój czas na uczelni.  Serdecznie dziękujemy J

Tekst: Bartłomiej Łentek

 

 

 
WYSTRZELALI DRUGIE MIEJSCE

Zakończyła się kolejna edycja Szkolnej Ligii  Strzeleckiej w roku szkolnym 2011/12. Podsumowanie zmagań młodych strzelców odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych. Nie zabrakło tam również uczniów naszej szkoły. Drużyna w składzie:

 • Krzysztof Kołoszyc  - 4Tb - karabinek
 • Stala Norbert – 2Te – karabinek
 • Sarnowski Jakub- 3Tc – karabinek
 • Sarnowski Jakub -3Tc – pistolet
 • Miszon Mateusz -4Tb- pistolet

odebrała  puchar za  zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji drużynowej.

W  klasyfikacji indywidualnej w kategorii pistolet pneumatyczny 2 miejsce zajął  Skowera Jakub z klasy
3 Tc, który odebrał nagrodę oraz puchar.

Podczas podsumowania  Ligii wyróżniono Zespół Szkół Elektrycznych za  wkład pracy w rozwój Ligii Obrony Kraju, wspieranie działalności LOK w szczególności strzelectwa sportowego.
Wyróżnienie   dla szkoły odebrał  v-ce dyr.  Artur  Karasiński.

Wyróżniono również opiekuna szkolnej drużyny ( w tym roku szkołę reprezentowały 3 drużyny)  Ryszarda Patalasa na co dzień nauczyciela W-f i PO

Pozostałe nasze drużyny zajęły odpowiednio miejsca  10( Skład drużyny: Usarewicz Piotr – 3Td, Wolniewicz Mikołaj – 2Tc, Zalewski Michał – 4Td, Donaj Wojciech- 3Ta, Słowiński Bartosz – 2Zm),oraz    2 drużyna miejsce 12 ( Skład drużyny: Tkaczenko Krzysztof -3Tb, Szyfer Michał –1 Zem, Stępkowski Piotr – 3Tb, Dykwald Paweł- 2Tb, Pampuchowicz Przemysław – 2Td). Ogółem w lidze startowało 25 zespołów z  12 szkół  ponadginazjalnych.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz życzmy samych celnych  strzałów kolejnych zawodach strzeleckich. Zapraszamy do foto galerii z rozdania nagród.

 

tekst: Ryszard Patalas

zdjęcia: Mateusz Miszon

 

 
Z propozycją pracy dla elektryków


W poniedziałek 23 kwietnia uczniowie technikum elektrycznego z klasy 4 Ta spotkali się z przedstawicielami koncernu Faurecia Gorzów Sp. z o.o., zajmującego się produkcją wyposażenia samochodowego dla takich odbiorów jak: Audi, Volvo, Opel, Ford, Mercedes i Volkswagen.

Podczas spotkania pracownicy działu kadr przedstawili dynamikę rozwoju zakładu oraz realizację projektów w Kostrzyńsko-Słubickiej Strefie Ekonomicznej, dzięki którym powstał nowy zakład produkcyjny z nowymi miejscami pracy. Następnie omówili warunki pracy i zasady rekrutacji. Zachęcali do absolwentów do złożenia swojej aplikacji podkreślając:

 • ugruntowaną pozycję firmy na rynku,
 • prace z wykorzystaniem nowoczesnego parku technologicznego,
 • możliwość rozwijania umiejętności podczas profesjonalnych szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych.

Uczniowie nie tylko z zainteresowaniem wysłuchali informacji o możliwości zatrudnienia, ale również zadawali pytania dotyczące podjęcia pierwszej pracy w wyuczonym zawodzie.

 
I SESJA MRM

 

Dnia 19 kwietnia odbyła się  inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Gorzowa, na której 28 młodych gorzowian złożyło ślubowanie i przysięgało sprawować swoje obowiązki godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro swojego miasta.

Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta został inicjator przedsięwzięcia, Michał Jędrzejczak. Funkcję wiceprzewodniczących będą pełnili: Martyna Zarabska i Janusz Czujko. Sekretarzem wybrana została Sara Czerwińska. Podczas sesji wybrano także dwóch członków prezydium: Natalię Laskowską i Jagodę Szymczak.

Obrady pierwszej sesji wspierali swoją obecnością dorośli.

 

 

 

A.Zatylna

Zdjęcia: B.Jastrzębska

 

W poszukiwaniu mistrza ICT w gimnazjach

 

18 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Elektrycznych odbył się konkurs ICT MASTER, który miał wyłonić najlepszego teleinformatyka wśród gimnazjalistów. Udział w nim wzięli najlepsi uczniowie z Gorzowa i rejonu. Zagadnienia konkursu obejmowały wiedzę z szeroko pojętego zakresu teleinformatyki, która jest obecnie uznawana za jedną z ważniejszych gałęzi IT.

Uczestnicy konkursu zmagali się z testem, który składał się z 55 pytań sprawdzających znajomość zagadnień z informatyki i telekomunikacji. Po rozwiązaniu zadań gimnazjaliści mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat historii teleinformatyki oraz wziąć udział w ćwiczeniu związanym z obróbką i przetwarzaniem sygnałów akustycznych.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął uczeń Gimnazjum z Witnicy Ziemowit Wójcik, drugie uczeń Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp. Mateusz Najda, a trzecie również uczeń Gimnazjum z Witnicy Marcin Domino.

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych cenne nagrody, umożliwiające dalsze pogłębianie wiedzy z informatyki a pozostali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki.

Pomimo mało znanej tematyki wśród młodzieży konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Zapewne będzie kontynuowany w kolejnych latach. Odbył się on w ramach cyklu konkursów, mających na celu przybliżenie gimnazjalistom zawodów w jakich kształci  Zespół Szkół Elektrycznych.

 

 
«pierwszapoprzednia141142143144145146147148149150następnaostatnia»

Strona 150 z 160
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.