Witaj na stronie startowej
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 kwietnia 2012 11:53

 

W ramach edukacji regionalnej zorganizowano 1. Edycję Konkursu Fotograficznego pod hasłem Gorzowskie mosty i mostki. Celem konkursu było poznawanie interesujących miejsc i zakątków Gorzowa  oraz rozwijanie poczucia tożsamości regionalnej.

 

Jury spośród zgłoszonych fotografii najwyżej oceniło prace Patryka Paszkowskiego z klasy 2Tb. Wyróżniło również zdjęcia Łukasza Bernacika z klasy 1 Te.

Tematyka konkursu pozostawiała autorom dużą swobodę w wyszukiwaniu obiektów i ich fotograficznym ujęciu, ponieważ Gorzów posiada aż 4 mosty nad Wartą, 2 mosty nad Kanałem Ulgi, 10 mostów nad Kłodawką oraz liczne kładki dla pieszych.

 

Zwycięskie i wyróżnione fotografie zdobią szkolną bibliotekę.

 

Agnieszka Zatylna

Zuzanna Kuźmińska

Poprawiony: piątek, 13 kwietnia 2012 11:56
 
"Elektryk" na sportowo.

 

 

 

Zdjęcia : Mateusz Miszon

 
Gimnazjaliści w finale konkursu ENERGIA ZIELONA Email

 

W ramach Dni Otwartych szkoły  dla gimnazjalistów 31 marca 2012r. odbył się finał konkursu „Energia zielona”, adresowanego do młodzieży szkół gimnazjalnych naszego regionu. Celem konkursu było promowanie wśród gimnazjalistów wiedzy
o odnawialnych źródłach energii i ich roli w rozwiązywaniu problemów energetycznych z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: wiedzy oraz  plastycznej
na plakat promujący OZE.

Prace plastyczne nadesłało 70 uczniów. Jury miało olbrzymi problem
z wyróżnieniem najlepszych prac – wszystkie były ciekawe i zgodne z tematem.

Po godzinnych sporach i kwadransach dyskusji postanowiono nagrodzić:

 • I miejsce – Ksenia Ratajczak i Justyna Przybylska z Gimnazjum im. Wł. Jagiełło
  w Skwierzynie,
 • II miejsce – Bartosz Jancewicz i Bartłomiej Świniarski również z Gimnazjum
  im. Wł. Jagiełło w Skwierzynie,
 • III miejsce – Szymon Korbanek  z Gimnazjum nr 20 w Gorzowie Wlkp.,
 • wyróżnienia specjalne – Dagmara i Kaja Buraczewskie z Gimnazjum nr 13  oraz Kamil Turol  z Gimnazjum nr 21 w Gorzowie Wlkp.

Wystawa nadesłanych prac plastycznych towarzyszyła finałowi konkursu „Energia zielona”.

W szkolnym etapie konkursu wiedzy wzięło udział 53 uczestników, spośród których wyłoniono 26 finalistów. W finale najwyższą ilość punktów, zajmując pierwsze miejsce, uzyskała Weronika Wolak, uczennica Zespołu Szkół w Baczynie, drugie miejsce zajął Ziemowit Wójcik z Gimnazjum im. Pojednania Ludzi w Witnicy, zaś trzecie – Bartosz Stasiak z Gimnazjum nr 13 w Gorzowie Wlkp. Wyróżnienia otrzymali: Jan Łuczka z Gimnazjum nr 13 oraz Ewa Szulżycka z Gimnazjum nr 21.

Konkurs o odnawialnych źródłach energii cieszył się dużym zainteresowaniem. Pierwsi uczestnicy na długo przed jego rozpoczęciem zajęli miejsca na stanowiskach i z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie. Finałowi towarzyszyły ogromne emocje. Tak naprawdę nie wiadomo, kto bardziej przeżywał udział w konkursie – gimnazjaliści, opiekunowie czy kibicujący rodzice.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych wartościowe nagrody.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy najlepszym.

 

 

 
Kolejny sukces naszych reprezentantów

 

30 III 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości zorganizowane przez Lubuski Klub Techniki i Racjonalizacji w Zielonej Górze.

 

Celem OWoW jest zainteresowanie młodzieży problematyką wynalazczą, a szczególnie
w zakresie:

 

 • Prawa własności przemysłowej;
 • Umiejętności dokonywania i zgłaszania projektów wynalazczych;
 • Technik twórczego myślenia;
 • Poznania ważniejszych wynalazków oraz ich twórców.

 

Naszą szkołę reprezentowali: Dariusz Karolewski i Michał Janicki (obaj z 4TB) oraz Tomasz Kulczyki z 2TB. Po etapie pisemnym 1 był Darek, 2 Tomek, a 3 Michał.

 

Rozpoczął się etap ustny. Każdy z uczestników finału ustnego odpowiada na trzy pytania. O kolejności w kwalifikacji indywidualnej decyduje suma punktów z obu etapów: pisemnego i ustnego. Po 2 turach pytań 1 jest Tomek, 3 Darek, a 5 Michał. Tomek odpowiada dobrze na ostatnie pytanie i już wiemy, że wygrał eliminacje. Darek „spala” pytanie. Michał udziela niepełnej odpowiedzi. Jest 3, co daje mu awans do finału ogólnopolskiego. Czeka na odpowiedź ostatniego uczestnika finału, który może go jeszcze wyprzedzić. Ten słabo odpowiada, ale dostaje 3 punkty i zaledwie o 0,5 pkt. wyprzedza Michała. Finał pełen dramaturgii.

 

Ostatecznie indywidualnie:

1 miejsce Tomasz Kulczycki z 2TB i awans do finału ogólnopolskiego

4 miejsce Michał Janicki z 4TB

5 miejsce Dariusz Karolewski z 4TB

Zespołowo 1 miejsce Zespół Szkół Elektrycznych.

Przed Tomkiem wyjazd na finał w Bartoszycach.

 

Młody radny i zwycięzca olimpiady odbiera gratulacje od Dyrektora Stanisława Jodko.

Warto nadmienić, że finalista olimpiady jest zwolniony z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

 

 

Gratulujemy.

 

 

Tekst: mgr inż. Ryszard Miąsko

 
Drzwi Otwarte Elektryka

 

Naukowe doświadczenia, komputer w oleju, mobilne roboty, konkursy, fotografia, muzyka, graffiti, małe galerie, film, interaktywne gry komputerowe, ćwiczenia wytrzymałościowe  to tylko niektóre pasje młodych „elektryków”, które przyciągnęły gimnazjalistów na Drzwi Otwarte Elektryka.

31 marca uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali wiele atrakcji związanych z nauką, sportem i sztuką. Na każdym piętrze rozbrzmiewała muzyka, wabiąca  gimnazjalistów do  ukrytych zakamarków szkoły, w których  mogli odkrywać jej tajemnice. Nauczyciel fizyki  wraz ze swoimi asystentami zamienił swój gabinet w  laboratorium naukowe, w którym uczniowie mogli obserwować, ale również brać czynny udział w wielu ciekawych doświadczeniach.

Można było zapoznać się z wyposażeniem różnych pracowni, w tym pracowni mechatronicznej. Tam największym zainteresowaniem cieszył się robot mobilny, którym można było sterować. Wielu młodych udało się do gabinetu 402, gdzie na co dzień odbywają się  zajęcia z języka polskiego , a który na potrzeby dni otwartych zamienił się w atelier znanego gorzowskiego fotografa Mateusza Miszona tegorocznego maturzysty z klasy 4Tb. Na czwartym piętrze można było  posłuchać progresywnego rocka w wykonaniu pana Tadeusza Kubiaka i  młodych muzyków -amatorów, którzy na gitarach elektrycznych i perkusji tworzyli ciekawe muzyczne aranżacje. Dla niedowiarków  przygotowano również akwarium z zanurzonym komputerem, który wbrew logice działał sprawnie.  Pomiędzy muzyką ,nauką, , sztuką  można było sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną w sali przygotowanej specjalnie na ten czas przez nauczycieli wychowania fizycznego i sportowców naszej szkoły.

Atrakcji było wiele a zainteresowanie gimnazjalistów  olbrzymie. Miejmy nadzieje, że we wrześniu młodzi gimnazjaliści przekroczą progi naszej szkoły jako uczniowie Elektryka.

 

 

 
«pierwszapoprzednia151152153154155156157158159następnaostatnia»

Strona 151 z 159
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.