progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
Przedsiębiorczość PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 stycznia 2012 10:44

INFORMACJA


Dla uczestników I etapu konkursu „Przedsiębiorczości”
Dnia 8 lutego 2012r. o godzinie 9:35 w sali 105 Zespołu Szkół Elektrycznych odbędzie się I etap – szkolny konkursu „Przedsiębiorczości”.

  

Dnia 12 stycznia 2012r. Komitet Okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu poinformował, że do eliminacji okręgowych VII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości zakwalifikowano ucznia klasy IV TE Zespołu Szkół Elektrycznych Jakuba Madejczyka
Eliminacje okręgowe olimpiady odbędą się 1 marca 2012r. w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Laureatowi etapu szkolnego serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Poprawiony: czwartek, 26 stycznia 2012 10:50
 
Elektrownia Dolna Odra PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 stycznia 2012 10:16

W dniu 23 stycznia 2012 r. uczniowie klasy 3 TA i 2 TA Zespołu Szkół Elektrycznych wraz z opiekunami Z. Zygadło i M. Raschem uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie koło Gryfina.

Jej głównym celem było zapoznanie uczniów z infrastrukturą  elektrowni. Dowiedzieliśmy
się jak przebiega wytwarzanie energii elektrycznej z węgla kamiennego oraz jak bardzo skomplikowany jest to proces.

Była to interesująca i poglądowa lekcja elektroenergetyki w terenie.
Oglądaliśmy m. in. budynki bloków, przepompownię, turbozespoły, a także ogromne składowisko węgla. Wszystko to robiło na nas wielkie wrażenie. Wycieczka pozwoliła nam poznać najnowsze procesy i sposób działania elektrowni konwencjonalnej jak również zapobieganie niekorzystnemu wpływowi elektrowni na środowisko naturalne.

 


Na koniec zwiedziliśmy "mózg" elektrowni – sterownię. Następnie zrobiliśmy sobie pamiątkową fotografię i pełni wrażeń wróciliśmy do Gorzowa.
Wyjazdy tego typu  stanowią idealne połączenie wcześniej zdobytej wiedzy teoretycznej
z praktyczną.

mgr Marcin Rasch

Poprawiony: czwartek, 26 stycznia 2012 10:24
 
Olimpiado Wiedzy o Żywieniu i Żywności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 stycznia 2012 13:38


„Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń
w tym, co ma w głowie i co na stole”

prof. Jan Gawęcki


W dnu 13 stycznia 2012r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyły się eliminacje okręgowe XVI edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Uczniowie rozwiązywali test złożony z 50 zadań z zakresu zasad żywienia człowieka, technologii gastronomicznej oraz tematyki wiodącej XVI olimpiady – „Od norm żywienia do marketingu żywności”.


W eliminacjach udział wzięło 38 uczniów z okręgu lubuskiego, w tym Kamil Frąckowiak z klasy 3 TE i Michał Jenerowicz z klasy 3 TB z Zespołu Szkół Elektrycznych.


Naszym uczniom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

 

 

Zuzanna Kuźmińska

Poprawiony: środa, 18 stycznia 2012 07:15
 
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 stycznia 2012 13:33

 

 

9 stycznia 2012 roku odbył się etap podstawowy XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wzięło w nim udział 32 uczniów z różnych klas. Tematyka Olimpiady obejmowała wiedzę
z zakresu treści programowych biologii oraz wiadomości związane z szeroko pojętą ekologią, a także z ochroną i kształtowaniem środowiska. Uczniowie odpowiadali na 50 pytań testowych. Zgodnie z regulaminem do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Jakub Głuchowski z klasy 1 TA i Marcin Banach z klasy 4 TB.


Zwycięzcom gratulujemy i życzmy powodzenia w kolejny etapie, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjętą rywalizację.


Etap wojewódzki odbędzie się 21 kwietnia 2012r w Zielonej Górze.

 

 

 

 

 

Zuzanna Kuźmińska, Monika Piechowiak

Poprawiony: piątek, 20 stycznia 2012 07:30
 
Konferencja informatyczna w Elektryku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 stycznia 2012 09:06


13 stycznia 2012 r. odbyła się szósta konferencja naukowa w ramach obchodów 50-lecia Technikum Zespołu Szkół Elektrycznych. Tym razem tematyka konferencji obejmowała dziedziny Informatyki na którą składały się dwa wykłady pracowników Instytutu Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp.


Pierwszym prelegentem był dr Robert Dylewski, który w wykładzie „Matematyka uczy, że należy liczyć się z zerem” zaprezentował szerokie zastosowanie Matematyki w Informatyce. Dr Dylewski swoje wystąpienie rozpoczął od przedstawienia krótkiej historii zera, a następnie opowiedział o wykorzystaniu działań matematycznych w takich dziedzinach informatyki jak metody numeryczne, rachunek prawdopodobieństwa, inżynieria finansowa, badania operacyjne czy programowanie matematy

czne. Bardzo ciekawym elementem wystąpienia było omówienie przykładu geometrii fraktalnej, które poparte zostało przykładem praktycznym w postaci programu rysującego trójkąt Sierpińskiego.

 

 

Następnie wystąpił dr inż. Janusz Jabłoński, który zaprezentował wykład „Od !0 do komputera”, w którym omówił podstawy Informatyki i działania komputera. W swoim wystąpieniu dr Jabłoński poprzez wskazanie związku pomiędzy informacją, a automatyką, wyjaśnił pojęcie Informatyki oraz omówił znaczenie algebry Bool’a. Poruszał również zagadnienia związane z przyszłością Informatyki oraz jej zastosowaniem w różnych dziedzinach życia.   Równie ciekawa okazała się drugą część wykładu, w której poruszone zostały zagadnienia związane z architekturą komputerów oraz przetwarzaniem sygnałów.


W konferencji wzięli udział nauczyciele i uczniowie naszej szkoły  oraz Zespołu Szkół Budowlanych. Kolejny raz konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w wykładach.

 

 

 

 

Tekst : Aleksandra Radomska-Zalas

Galeria Zdjęć : Konrad Szczypiór

 

{gallery}konfinf{/gallery}

Poprawiony: wtorek, 17 stycznia 2012 13:33
 
«pierwszapoprzednia191192193194następnaostatnia»

Strona 192 z 194
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.