progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
I SESJA MRM

 

Dnia 19 kwietnia odbyła się  inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta Gorzowa, na której 28 młodych gorzowian złożyło ślubowanie i przysięgało sprawować swoje obowiązki godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro swojego miasta.

Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta został inicjator przedsięwzięcia, Michał Jędrzejczak. Funkcję wiceprzewodniczących będą pełnili: Martyna Zarabska i Janusz Czujko. Sekretarzem wybrana została Sara Czerwińska. Podczas sesji wybrano także dwóch członków prezydium: Natalię Laskowską i Jagodę Szymczak.

Obrady pierwszej sesji wspierali swoją obecnością dorośli.

 

{gallery}mrmsesja{/gallery}

 

 

A.Zatylna

Zdjęcia: B.Jastrzębska

 

W poszukiwaniu mistrza ICT w gimnazjach

 

18 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Elektrycznych odbył się konkurs ICT MASTER, który miał wyłonić najlepszego teleinformatyka wśród gimnazjalistów. Udział w nim wzięli najlepsi uczniowie z Gorzowa i rejonu. Zagadnienia konkursu obejmowały wiedzę z szeroko pojętego zakresu teleinformatyki, która jest obecnie uznawana za jedną z ważniejszych gałęzi IT.

Uczestnicy konkursu zmagali się z testem, który składał się z 55 pytań sprawdzających znajomość zagadnień z informatyki i telekomunikacji. Po rozwiązaniu zadań gimnazjaliści mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat historii teleinformatyki oraz wziąć udział w ćwiczeniu związanym z obróbką i przetwarzaniem sygnałów akustycznych.

Pierwsze miejsce w konkursie zajął uczeń Gimnazjum z Witnicy Ziemowit Wójcik, drugie uczeń Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp. Mateusz Najda, a trzecie również uczeń Gimnazjum z Witnicy Marcin Domino.

Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych cenne nagrody, umożliwiające dalsze pogłębianie wiedzy z informatyki a pozostali dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki.

Pomimo mało znanej tematyki wśród młodzieży konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Zapewne będzie kontynuowany w kolejnych latach. Odbył się on w ramach cyklu konkursów, mających na celu przybliżenie gimnazjalistom zawodów w jakich kształci  Zespół Szkół Elektrycznych.

 

{gallery}ictmasterfoto{/gallery}

 
MSE Finał PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 kwietnia 2012 11:19

 

Gimnazjaliści w finale konkursu

„Młody Super Elektryk”

 

Dnia 17 kwietnia 2012 roku odbył się w naszej szkole finał konkursu dla gimnazjalistów „Młody Super Elektryk”. Zorganizowany on został przy współudziale Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Gorzowie Wlkp. W finale wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych z naszego regionu, którzy okazali się najlepsi w swoich szkołach. Celem konkursu było promowanie wśród gimnazjalistów wiedzy z zakresu elektrotechniki i elektroniki.

Test, składający się z pytań zamkniętych i otwartych, rozwiązywało 32 uczniów. W czasie, gdy jury sprawdzało prace, finaliści zwiedzali pracownie Zespołu Szkół Elektrycznych przy ulicy Grobla 9. Zapoznali się między innymi z zapleczem technicznym laboratorium elektroniki, elektrotechniki i mechatroniki. W finale pierwsza miejsca, z taką samą ilością punktów, zajęli: Joanna Aniśko, uczennica Gimnazjum nr 20 w Gorzowie Wlkp. oraz Rafał Sibiak z Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp.. Drugie miejsce zajął Jakub Berezowski z Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp., zaś trzecie – Arkadiusz Lisek z Gimnazjum nr 4 w Gorzowie Wlkp.. Jury postanowiło także wyróżnić pięć kolejnych osób z najwyższą liczbą punktów.

Konkurs „Młody Super Elektryk” cieszył się dużym zainteresowaniem, a opiekunowie uczestników zapowiadali już swój udział w następnych edycjach konkursu.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych wartościowe nagrody, a wszystkich uczestników obdarowano drobnymi upominkami.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy najlepszym.


{gallery}mldsuper{/gallery}


Tekst: mgr inż. Mikołaj Gierłowski

Zdjęcia: mgr inż. Zbigniew Zygadło

Poprawiony: poniedziałek, 23 kwietnia 2012 05:48
 
Mądre gospodarowanie energią

W dniu 16 kwietnia 2012 roku rozpoczął się dwudniowy cykl warsztatów metodycznych dla nauczycieli zorganizowanych przez Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole w Warszawie oraz  Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. na temat: „Szkoła z energią – jak skuteczniej uczyć racjonalnego gospodarowania energią”

Oprócz ogólnopolskiej, realizowanych jest 16 konferencji wojewódzkich. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawują: Wicepremier RP, Minister Edukacji, Rektor PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim, Lubuski Kurator Oświaty. Uczelnia została zaproszona do współpracy na mocy porozumienia, które zostało podpisane z Zespołem Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim.

Warsztaty otworzyła Pani Zofia Grzebisz-Nowicka – przewodnicząca Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole w Warszawie w auli Instytutu Technicznego PWSZ w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Myśliborskiej 34.

Wykład wprowadzający wygłosił dr Wojciech Sysło - z-ca, dyr. Inst. Tech PWSZ, dalsza część programu merytorycznego realizowana była w  Ośrodku Enei w Zdroisku, gdzie omawiano m.in. następujące zagadnienia: bezpieczeństwo energetyczne, efektywność energetyczna, źródła energii, odnawialne źródła energii.

Głównym celem tego projektu jest wzbogacenie wiedzy i umiejętności dydaktyków w kreowaniu świadomości dzieci i młodzieży, dotyczącej ekologicznego wykorzystania energii, jak również podniesienie społecznej świadomości,  upowszechnianie i promowanie nowoczesnych form nauczania w tym obszarze wiedzy.

 

{gallery}edueko2012{/gallery}

 
Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 kwietnia 2012 11:53

 

W ramach edukacji regionalnej zorganizowano 1. Edycję Konkursu Fotograficznego pod hasłem Gorzowskie mosty i mostki. Celem konkursu było poznawanie interesujących miejsc i zakątków Gorzowa  oraz rozwijanie poczucia tożsamości regionalnej.

 

Jury spośród zgłoszonych fotografii najwyżej oceniło prace Patryka Paszkowskiego z klasy 2Tb. Wyróżniło również zdjęcia Łukasza Bernacika z klasy 1 Te.

Tematyka konkursu pozostawiała autorom dużą swobodę w wyszukiwaniu obiektów i ich fotograficznym ujęciu, ponieważ Gorzów posiada aż 4 mosty nad Wartą, 2 mosty nad Kanałem Ulgi, 10 mostów nad Kłodawką oraz liczne kładki dla pieszych.

 

Zwycięskie i wyróżnione fotografie zdobią szkolną bibliotekę.

 

{gallery}mosty{/gallery}

Agnieszka Zatylna

Zuzanna Kuźmińska

Poprawiony: piątek, 13 kwietnia 2012 11:56
 
«pierwszapoprzednia191192193194195196197198199200następnaostatnia»

Strona 192 z 201
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.