progeCAD.pl banner
Witaj na stronie startowej
Wyniki szkolnego etapu Olimpiady Ratowniczej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 marca 2012 07:36

Wyniki  szkolnego etapu Olimpiady Ratowniczej

Znamy już uczniów, którzy  będą reprezentować nasza szkołę na etapie okręgowym Olimpiady Ratowniczej, który  odbędzie się 25 kwietnia  w Gorzowie Wlkp.

Uczestnikom  życzymy powodzenia.

Skład reprezentacji:

Adrian Karasiński z klasy 2 Td

Michał Czernik z klasy  2 Td

Tomasz Trzciński z klasy 2 Td

Adrian Dworak z klasy 2 Tc

Bartłomiej Kowalewski z klasy 2 Tb

 

Patalas Ryszard

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2012 07:37
 
SPOTKANIE Z POLICJANTEM Z WYDZIAŁU RUCHU DROGOWEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 marca 2012 07:30

 

 

W obliczu narastającej liczby ofiar wypadków drogowych i zagrożeń w ruchu drogowym powodowanych przez młodocianych kierowców, zorganizowane zostało spotkanie dla uczniów klas III naszej szkoły z nadkomisarzem Pawłem Latoszewskim z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gorzowie Wlkp.

Niewątpliwie najważniejszym zadaniem spotkania było przedstawienie uczniom zasad ruchu drogowego, pozwalających uniknąć wielu niebezpieczeństw, na które mogą być narażeni poruszający się po drogach. Młodzież z zainteresowaniem obejrzała film profilaktyczny oraz wysłuchała prelekcji.

 

Tekst: Dorota Zabraniak - Kram

 
PUSZMUN 2012 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 marca 2012 11:19

PUSZMUN 2012

W dniach 15-17 marca 2012 roku po raz ósmy już odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym PUSZMUN, czyli symulacja obrad ONZ. Na obrady licznie przybyli reprezentanci gorzowskich szkół, a także goście z Łochowa, Wrocławia  czy Lublina. Jak co roku pojawili się także przedstawiciele szkół z całej Europy: Włoch, Niemiec, Ukrainy

i Wielkiej Brytanii. Zespół Szkół Elektrycznych godnie reprezentowali: Piotr Usarewicz i Jan Wieczór z klasy 3TD jako delegacja Konga oraz, w barwach Kamerunu, Piotr Gambal i Tomasz Wojtowicz z 4TE.

{gallery}puszmun{/gallery}

Trzydniowe debaty, które odbywały się wyłącznie w języku angielskim, dotyczyły światowego kryzysu ekonomicznego oraz obozów koncentracyjnych, wciąż istniejących na terenie niektórych państw. Niezależnie od wszelkich polityczno-dyplomatycznych działań      ( których efektem było np. zjednoczenie obu Korei ), uczniowie mieli też okazję do mniej formalnych spotkań ze swoimi rówieśnikami, o których jednak (jak na prawdziwych dyplomatów przystało) postanowili nie informować szczegółowo opinii publicznej. ;)

 

tekst: Joanna Kril

 

 

 
Elektryk MA TALENT! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 marca 2012 08:58

 

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2012 10:24
 
FINAŁ XIV EDYCJI EUROELEKTRY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 marca 2012 09:21

 

 

W dniach od 13 do 15 marca 2012 roku, na Wydziale Elektrycznym Akademii Morskiej w Gdyni, odbył się finał XIV edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA.

Naszą szkołę w finale, w grupie elektronicznej, reprezentował uczeń klasy 4Tc Daniel Pęczkowski. Uczniowie rozwiązywali 6 zadań tematycznych, których autorami byli wykładowcy Akademii Morskiej.

W ramach olimpiady organizatorzy zaoferowali wiele atrakcji. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z bazą techno – dydaktyczną Akademii Morskiej, która zrobiła na nas ogromne wrażenie. Program obejmował także zwiedzanie statku szkolnego „Horyzont”, planetarium Akademii Morskiej oraz samochodu prezentacyjnego „Klementyna” firmy WAGO ELWAG. Wielu uczestników finału deklarowało swoją chęć kontynuacji nauki na Akademii Morskiej w Gdyni.

Pełni doświadczeń i wrażeń wróciliśmy do Gorzowa, oczekując na ogłoszenie wyników etapu finałowego.

 

{gallery}finalistaeuro{/gallery}

 

 

Trzymajmy kciuki za naszego finalistę!!!


Tekst i zdjęcia: mgr inż. Mikołaj Gierłowski

Poprawiony: poniedziałek, 19 marca 2012 09:27
 
«pierwszapoprzednia191192193194195196197198199200następnaostatnia»

Strona 195 z 201
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.