Z wizytą w teatrze
Rok szkolny 2019/2020

27 lutego uczniowie młodszych klas technikum zasiedli na widowni teatru. Na scenie zespół aktorów Teatru im. J. Osterwy wystawił uwspółcześnioną sztukę Williama Szekspira „Hamlet”. Wybrzmiało słynne „być, albo nie być…” – w rozważaniach duńskiego księcia, mierzącego się ze światem, własnym szaleństwem oraz miłością. Ta najbardziej zagadkowa spośród tragedii Szekspira daje pole do wielu, często rozbieżnych, interpretacji. Przez ostatnie 400 lat realizacje sceniczne „Hamleta” modelowano na obraz i podobieństwo kolejnych pokoleń. Wyłuskiwano z tego arcydramatu najbardziej palące współczesnych widzów problemy.

William Szekspir

reżyseria: Błażej Peszek

scenografia: Natalia Kołodziej

muzyka: Wojciech Kiwer


reżyseria światła: Monika Sidor

ruch sceniczny: Bartosz Bandura

as. reżysera: Bartosz Bandura


Utwór „Ophelia” do spektaklu stworzyła Maria Peszek


występują:

Beata Chorążykiewicz, Teresa Gałła, Joanna Ginda, Bogumiła Jędrzejczyk, Marta Karmowska, Edyta Milczarek, Karolina Miłkowska-Prorok, Bożena Perłowska, Bożena Pomykała-Kukorowska, Joanna Rossa, Marzena Wieczorek, Michał Anioł, Bartosz Bandura, Przemysław Kapsa, Mikołaj Kwiatkowski, Jan Mierzyński, Artur Nełkowski, Leszek Perłowski, Krzysztof Tuchalski, Darian Wiesner, Cezary Żołyński.Dominika Kuligowska


 
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.