Znów można zajrzeć do teatru

23 września 2020 roku uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych z drugich klas wybrali się do Teatru im. Juliusza Osterwy na spektakl pt. "Tango Piazzolla – marzenie " w Miejskiej Kampanii Profilaktycznej 2020. Ze względu na sytuację epidemiologiczną również w teatrze obowiązują zmienione zasady funkcjonowania. Dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas każdego spektaklu na widowni siedzieli uczniowie tylko jednej szkoły. Widzowie zajęli miejsca wyznaczone, przed wejściem dezynfekowano dłonie.

„Tango Piazzolla – marzenie” to pierwsza na świecie sztuka teatralna napisana specjalnie do muzyki wielkiego argentyńskiego kompozytora, geniusza tanga Astora Piazzolli. Połączył on tradycyjne kompozycje tanga argentyńskiego z jazzem i muzyką klasyczną po to, by najtrafniej oddać ducha tego tańca – zmysłowość i namiętność, a zarazem ulotność szczęścia i smutek przemijających uczuć. Taki jest też klimat sztuki autorstwa Anny Burzyńskiej. Na gorzowskiej scenie uczniowie zobaczyli 11 aktorów, którzy na oczach widzów wytańczyli sen o marzeniach,  o miłosnych tragediach głównych postaci i o złudnych chwilach bliskości, które trwają tylko tyle, ile jeden taniec. Aktorom na scenie towarzyszył zespół muzyczny.

Cieszymy się, że po półrocznej przerwie kurtyna naszego teatru znów poszła w górę.


 
Copyright © 2021 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.