progeCAD.pl banner
IX KONFERENCJA MŁODZIEŻY W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM
Rok szkolny 2020/2021

14 czerwca uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych wzięli udział w IX KONFERENCJI MŁODZIEŻY „WAKACJE BEZ ZAGROŻEŃ”. Organizatorem konferencji była niezłomna Prezes Fundacji „Czysta Woda” Grażyna Wojciechowska a Patronem Honorowym Prezydent Miasta Gorzowa Jacek Wójcicki.

Tegoroczne wydarzenie otworzył brawurowy pokaz akcji ratowniczej. Pracownicy Państwowej Straży Pożarnej oraz Policji zaprezentowali swoje umiejętności podczas symulacji wypadku drogowego. Akcję wzbogacono o pokaz uwalniania osób poszkodowanych z wnętrza pojazdu oraz  pojazdów i sprzętu ratowniczego. Młodzież mogła podziwiać również pokaz psów ratowniczych.

Po pokazie uczniowie udali się do wnętrza Gorzowskiej Filharmonii. Przy wejściu czekały na uczestników materiały informacyjne i gadżety odnoszące się do tematu konferencji.  Następnie zebrani wysłuchali wykładów prelegentów z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego i Akademii Wychowania Fizycznego, którzy poruszyli następujące tematy:

  • Pandemia COVID-19 – fakty i mity
  • Depresja wśród młodzieży – pierwsze objawy
  • Środki psychoaktywne i e-papierosy
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna

Pod względem organizacyjnym konferencję wspierali uczniowie klasy 3 Te, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu, pod przewodnictwem mgr Ewy Pańczyk. Pokaz uświetnił elektryzujący występ szkolnego zespołu muzycznego „Pod napięciem”, którego opiekunem jest mgr Krystyna Leśko.

Za zaangażowanie, wkład oraz pomoc w organizacji Konferencji Młodzieży podziękowania i życzenia dalszych sukcesów otrzymali:

mgr inż. Stanisław Jodko – Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim

mgr Krystyna Leśko – Wice -Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim

mgr Ewa Pańczyk – Opiekun Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wielkopolskim

 

mgr Karolina Horyszko

mgr Anna Inman

mgr Ewa Pańczyk


 
Copyright © 2021 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.