progeCAD.pl banner
Z wizytą w teatrze...
Rok szkolny 2021/2022

Odwiedziliśmy Teatr im. J. Osterwy. 20 października obejrzeliśmy sztukę sfinansowaną z budżetu miasta Gorzowa Wielkopolskiego w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Uzależnieniom pod tytułem „1980-Ty”.  To musical wystawiony na deskach Teatru im. Juliusza Osterwy przez zespół aktorów oraz młodzież ze Studia Teatralnego oraz z zespołu tańca „Buziaki”. Jeden z młodocianych aktorów, Maciej Zygmunt z klasy 2pT5 poza teatrem jest uczniem Zespołu Szkół Elektrycznych.

Sztuka osadzona jest w kontekście realiów roku 1980 w Polsce. Niepokoje społeczne, powodowane pogłębiającym się kryzysem gospodarczym w kraju doprowadzają do fali strajków i protestów, w konsekwencji których zawiązuje się pierwszy w krajach komunistycznych niezależny od władz legalny związek zawodowy NSZZ Solidarność.

Na tle szarej codzienności w ogonkach kolejek i braku perspektyw przeciętnego człowieka rodzą się marzenia młodych. Janek Jankowski tak bardzo pragnie żyć w wolnym kraju, że postanawia przeprawić się przez Bałtyk kajakiem na duńską wyspę Bornholm. Marta Siegel chce mieszkać w kraju uzdrowionym, wolnym od nacisków, chce budować wolną Polskę. Pojawia się wątek miłosny, pełen napięć i konfliktu wartości.


 
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.