progeCAD.pl banner
Dopalam się sobą
Rok szkolny 2021/2022

W Zespole Szkół Elektrycznych ruszyły spotkania z policjantami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Gorzowie Wielkopolskim w ramach programu prewencyjnego „Dopalam się sobą”.

- Program skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i ma na celu ograniczenie zjawiska sięgania przez młodzież po środki odurzające, w tym dopalacze, jak również wzrost świadomości prawnej małoletnich, kształtowanie prawidłowych wzorców zachowań, kształtowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia – tłumaczy Agata Mikołajczyk z Wydziału Prewencji KM Policji. Podczas spotkania, 21 października br., uczniowie Elektryka najpierw obejrzeli film, w którym młodzi ludzie opowiedzieli, jak dopalacze negatywnie wpłynęły na ich życie, a także ich najbliższych i znajomych. Uczniowie zobaczyli także fotografie z miejsc, gdzie produkowane są dopalacze. A. Mikołajczyk szczegółowo przestawiła konsekwencje prawne związane z posiadaniem, zażywaniem i nakłanianiem do zażywania   narkotyków. Policjantka wytłumaczyła też aspekty związane z legitymowaniem przez policję, różnice pomiędzy przeszukaniem a rewizją osobistą oraz kradzieżą a rozbojem. Był też czas na pytania. Spotkania będą odbywać się do końca października, a następnie w listopadzie. Program powstał oraz jest realizowany z inicjatywy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, a zajęcia z młodzieżą realizowane są przez specjalistów ds. nieletnich oraz profilaktyki społecznej.

Anna Zaleska


 
Copyright © 2021 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.