progeCAD.pl banner
„ CIEMNO WSZĘDZIE, GŁUCHO WSZĘDZIE...CO TO BĘDZIE ?”
Rok szkolny 2021/2022

…oj, było było…

28 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w inscenizacji utworu Adama Mickiewicza pt.: „ Dziady II”.

Każdy kojarzy ten dramat, którego akcja rozgrywa się w Dzień Zaduszny ( już niebawem…) w kaplicy cmentarnej. Tytułowe Dziady to obrzęd polegający na przywoływaniu dusz zmarłych, któremu przewodniczył Guślarz. Pamiętamy, że w utworze pojawia się wiele postaci i nie byłoby to niczym zaskakującym, gdyby nie fakt, że na scenie miał  wystąpić tylko jeden aktor.

Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy monodram w wykonaniu aktora Marcina Ciężkiego, który znakomicie zobrazował postaci dramatu i oddał atmosferę utworu za pomocą odpowiedniego doboru rekwizytów, gry światła i muzyki w tle.

Ewa Fudała 
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.