Służba Więzienna w murach Elektryka
Rok szkolny 2021/2022

24 maja uczniowie klas 3 wzięli udział w zorganizowanym przez szkołę spotkaniu z przedstawicielami służb penitencjarnych. Wychowawca z Zakładu Karnego w Gorzowie (z siedzibą w Wawrowie) interesująco opowiadał o realiach w polskim więziennictwie, zróżnicowaniu zakładów karnych, resocjalizacji i pracy więźniów oraz możliwości uzyskiwania różnych kwalifikacji zawodowych i uzupełniania wykształcenia przez osadzonych.

Z obejrzanej prezentacji uczniowie dowiedzieli się o początkach Służby Więziennej w Polsce, tradycjach zawodu, celach i pracy tych służb mundurowych. Mogli też zobaczyć, w jaki sposób współczesne technologie pomagają funkcjonariuszom w pracy.

Podczas spotkania uczniowie mieli też możliwość zadawania pytań. Interesowało ich m. in. wyposażenie zakładów karnych, uzbrojenie funkcjonariuszy, możliwość pracy i awansu w więziennictwie, zarobki oraz trudy związane z wykonywaniem tej służby.

Kto wie, może absolwenci gorzowskiego Elektryka zasilą w przyszłości szeregi Służby Więziennej.

Lidia Szczerbiak


 
Copyright © 2022 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.