progeCAD.pl banner
Współpracujemy z bbw Centrum Kształcenia we Frankfurcie n. Odrą.
Rok szkolny 2011/2012

 

W środę 08.02.2012r. nauczyciele naszej szkoły wraz z dyrektorem Stanisławem Jodko wzięli udział w pierwszym ze spotkań, jakie zostało zaplanowane w ramach projektu „Ponadgraniczny rozwój kompetencji kadr kształcących z zakresu mechaniki oraz elektryki na przykładzie regionu przygranicznego Wschodnia Brandenburgia – Polska Zachodnia”, realizowanego przez bbw Centrum Kształcenia we Frankfurcie n. Odrą.


Projekt jest kierowany do nauczycieli kształcących w dziedzinie elektryki i mechaniki, a także do młodzieży uczącej się w szkołach zawodowych z Polski oraz Niemiec.


Celem projektu jest:

-        poprawa  transgranicznej współpracy w zakresie kształcenia zawodowego pomiędzy jednostkami edukacyjnymi, kadrą uczącą oraz młodzieżą ucząca sie w zawodach z dziedziny mechaniki oraz elektryki na terenie Wsch. Brandenburgii – Polski Zachodniej,

-        podniesienie kwalifikacji zawodowych oraz kompetencji socjalnych polskich oraz niemieckich uczniów szkół zawodowych poprzez rozwój ich kompetencji interkulturalnych oraz udział w transgranicznych praktykach zawodowych w kraju sąsiada w formie wymian szkolnych oraz praktyk w zakładach pracy,

-        wymiana doświadczeń oraz wiedzy na temat jakości oraz funkcjolanlości kształcenia zawodowego na poziomie krajowych oraz regionalnych systemów edukacji na tle zmieniających się wymagań na rynku pracy.

Udział  w projekcie przyczyni się do dalszego podnoszenia jakości i efektywności kształcenia zawodowego w naszej szkole.

 

Aneta Matczak

{gallery}frankfurt{/gallery}

 
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.