Promocja szkolnictwa technicznego

23 października w Zespole Szkół Elektrycznych odbyło się uroczyste podpisanie umowy patronackiej między Miastem Gorzów, ZSE i ENEA Operatorem w sprawie promocji szkolnictwa technicznego i przygotowywania kandydatów do pracy w zawodzie.

Umowa dotyczy m.in. wyposażenia pracowni elektroenergetycznej oraz ustalenia zasad i warunków współpracy między ENEA Operatorem, patronem a szkołą
w zakresie promocji szkolnictwa technicznego. – Chcemy, by młodzież ucząca się w ZSE była krok naprzód przed oczekiwaniami stawianymi przez pracodawców. Musimy inwestować w młodych ludzi, w  zawody techniczne, bo to one stanowią deficyt na rynku pracy -  powiedział prezydent Tadeusz Jędrzejczak.

ENEA jako patronat zobowiązuje się do wyposażenia w szkole pracowni elektroenergetycznej w niezbędne pomoce dydaktyczne. Ma również zapewnić praktyki zawodowe w klasach o profilu technik elektryk dla co najmniej dziesięciu uczniów, umożliwić nieodpłatne nabycie uprawnień do wykonywania zawodu elektryka dla uczestników praktyk, a także umożliwić uczniom i nauczycielom udział w wybranych wydarzeniach branżowych. – Młodzi ludzie stanowią krwiobieg gospodarki, dlatego by tą gospodarką zarządzać, potrzebni są młodzi ludzie dobrze przygotowani w kierunkach technicznych. Takich ludzi potrzebujemy - dodał M. Jarczyński, prezes ENEA.

W konferencji uczestniczyli między innymi prezydent Tadeusz Jędrzejczak, wiceprezydent Alina Nowak, wiceprezydent Ewa Piekarz, prezes ENEA Operator Michał Jarczyński oraz dyrektor ZSE Stanisław Jodko.

 

Małgorzata Tereszczyk-Kaczmarek

 


 

źródło: www.gorzow.pl

 

 


 
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.