progeCAD.pl banner
Ekologiczny „Elektryk”
Rok szkolny 2016/2017

23 kwietnia br. na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyły się eliminacje wojewódzkie XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która jest interdyscyplinarnym sprawdzianem wiedzy wymagającym od uczniów informacji z biologii, geografii, chemii i fizyki. Naszą szkolę reprezentował uczeń z klasy 3TA Dariusz Serwaczak.

Eliminacje wojewódzkie składały się z dwóch części: pisemnej w formie testu oraz części ustnej. Uczniowie rozwiązywali test liczący 50 pytań. Do etapu ustnego zakwalifikowano tylko 8 uczestników, którzy w części ustnej odpowiadali na 6 losowo wybranych pytań problemowych. Podczas olimpiady młodzież zmierzyła się z zagadnieniami z różnych dziedzin, m.in. ekologii klasycznej, ochrony wód, gleby, przyrody, powietrza, a także z aktualnymi zagadnieniami społeczno – gospodarczymi związanymi z kształtowaniem środowiska i gospodarką odpadami.

Niezmiernie nam miło poinformować, że Dariusz Serwaczak zakwalifikował się do etapu centralnego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 
Copyright © 2021 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.