progeCAD.pl banner
Politechnika godna poznania
Rok szkolny 2016/2017

W dniu 25 kwietnia 2017 klasy 4TE oraz 3TC wyruszyły do Poznania, by zapoznać się z ofertą Politechniki Poznańskiej Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji. Na miejscu czekali na nas bardzo gościnni gospodarze, którzy zaopiekowali się grupami, pokazując swoje laboratoria. Godne uwagi były prezentowane nowoczesne układy elektroniczne o różnych zastosowaniach, cyfrowe systemy radiokomunikacyjne czy wytwory pracy studentów. Pan dziekan przygotował również prezentację zachęcającą do studiów inżynierskich i magisterskich na obu kierunkach. Ciekawy był również program studiów oferowany w języku angielskim, cechujący się dużym stopniem dobieralności przedmiotów wybieranych ze wszystkich specjalności. Mieliśmy także okazję spotkać naszych wcześniejszych absolwentów, którzy wybrali właśnie ten kierunek i z radością zapraszali kolejny rocznik do studiowania na zapewniającej dobrą pracę uczelni.

Wrażenia dopełnił pobyt w ZOO, w którym mieliśmy okazję zobaczyć ciekawe zwierzęta, jak np. orłosępa, z którym to ptakiem związana jest legenda o śmierci tragika greckiego Ajschylosa. Według niej orłosęp brodaty zrzucił na jego łysą głowę żółwia sądząc, że to kamień, na którym można rozłupać skorupę i tak spełniła się przepowiednia, że umrze zabity przez spadający przedmiot. Wędrowaliśmy alejkami, oglądając na wybiegach niedźwiedzie, słonie, kapibary, tapiry, majestatyczne żyrafy i barwne flamingi, by po paru godzinach, w dobrych humorach wrócić do Gorzowa.

mgr Marzanna Cendrowska

mgr Piotr Fedyniuk

mgr inż. Zuzanna Kuźmińska


 
Copyright © 2021 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.