progeCAD.pl banner
XXV Kaliski Konkurs Informatyczny
Rok szkolny 2016/2017

Dominik Korotkiewicz, uczeń klasy 1TF doskonale zaprezentował się w 1 etapie XXV Kaliskiego Konkursu Informatycznego, który odbył się 30 maja w Kaliszu. W kolejnym etapie 9 czerwca został nagrodzony i wywalczył pierwsze miejsce.

W Kaliskim Konkursie Informatycznym organizowanym przez IV LO im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu udział biorą nie tylko uczniowie z tej szkoły ale i miasta, również od kilku lat biorą udział też uczniowie innych szkół z całej Polski. Konkurs jest kierowany do uczniów ze szkół gimnazjalnych jak również szkół ponadgimnazjalnych.

Konkurs miał charakter otwarty. Polegał na napisaniu programu komputerowego przeznaczonego na komputery klasy IBM-PC pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows lub Linux oraz na urządzenia mobilne pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android lub Windows Phone. Dominik zaprezentował swój własny wytwór gry komputerowej 2D z własną zaprojektowaną grafiką.

Dominikowi serdecznie gratulujemy pierwszego miejsca. Zapraszamy do udziału innych uczniów za rok.


inż Marek Genge

 
Copyright © 2021 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.