progeCAD.pl banner
DNI OTWARTE WODOCIĄGÓW GORZOWSKICH
Rok szkolny 2016/2017

Uczniowie klasy 1 TG w miniony czwartek (08.06.2017r.) mieli okazje zwiedzić gorzowską oczyszczalnie ścieków GOŚ-ka na zaproszenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. W ramach lekcji na obiekcie zobaczyli układ technologiczny oczyszczalni oraz zapoznali się z kolejnymi etapami oczyszczania ścieków. Dzięki temu mogli pogłębić swoją wiedzę na temat oczyszczania ścieków i  ich zagospodarowania. Co ciekawe zobaczyli również instalacje do wychwytywania biogazu oraz agregat kogeneracyjny służący do jego spalania i wytwarzania ciepła oraz energii elektrycznej. Ten element zwiedzania był najciekawszy, gdyż bezpośrednio wiąże się z kierunkiem kształcenia uczniów zwiedzających zakład. Na koniec każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. Bardzo dziękujemy PWiK Sp. z o. o. w Gorzowie Wielkopolskim za możliwość zwiedzania obiektu i bardzo ciekawe zajęcia.

mgr inż. Sabina Górnik-Durkacz

mgr inż. Marcin Stankowski

 
Copyright © 2021 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.