Nie ma śmieci – są surowce
Rok szkolny 2017/2018

„Nie ma śmieci – są surowce” to hasło tegorocznej edycji „Sprzątania Świata”, a jej celami są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci”, czyli czegoś niepotrzebnego, co powinno wylądować na wysypisku. Fundacja Nasza Ziemia, organizator Akcji, zwraca uwagę, że w rzeczach, często nazywanych niepotrzebnymi, drzemie wartościowy surowiec, który może być przetwarzany kilkukrotnie, a nawet bez końca (tak jest w przypadku aluminiowej puszki). Idea „Sprzątania Świata” cieszy się dużym uznaniem, jednoczy miliony ludzi, uświadamia konieczność współodpowiedzialności za stan własnego otoczenia. Głównym przesłaniem kampanii jest promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji odpadów.

We wrześniowej akcji wziął udział również "Elektryk". Razem posprzątaliśmy Park Siemiradzkiego oraz rejon przy ul. Grobla 9. Szczególnie dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za duże zaangażowanie w przeprowadzenie akcji. Pamiętajmy, że „Sprzątanie świata” to wspólna lekcja poszanowania środowiska.

lic. Marta Kudelska

mgr Dominika Kuligowska


 
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.