Pola nadziei 2017
Rok szkolny 2017/2018

Zachęcamy do pomocy gorzowskiemu Hospicjum św. Kamila. W ramach akcji „Pola nadziei” nasza szkoła dysponuje cebulkami żonkili w cenie 1,5 zł za sztukę dostępne w bibliotece szkolnej. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz hospicjum do 25 października tego roku.

Celem akcji „Pola nadziei” jest przede wszystkim zbiórka na rzecz podopiecznych hospicjów, ale także zwrócenie uwagi na samą ideę opieki hospicyjnej. Pierwsze Pola Nadziei zakwitły w szkockim Edynburgu, zorganizowane przez Fundację Marie Curie Cancer Care. Stamtąd też przywędrował do nas zwyczaj darowania żonkili osobom przyłączającym się do zbiórki. Żonkil w tej tradycji symbolizuje solidarność z terminalnie chorymi. Co roku na początku października, w okolicach Międzynarodowego Dnia Opieki Paliatywno-Hospicyjnej, ludzie na całym świecie sadzą żonkile przed szkołami, szpitalami, urzędami, w parkach i na skwerach. Wiosną, kiedy kwitną, ośrodki hospicyjne organizują wielką zbiórkę na rzecz ich podopiecznych. Ubrani na żółto wolontariusze wręczają je darczyńcom w zamian za datek do puszki.


 
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.