Zwolnieni z teorii, czyli olimpiada inna niż wszystkie
Rok szkolny 2017/2018


25.09.2017r. niektóre klasy miały okazję posłuchać przybyłych do naszej szkoły gości. Goście bardzo młodzi, zwyczajni na pierwszy rzut oka, ale niezwykli, ponieważ mimo wieku, doświadczeni np. współpracą z ważnymi instytucjami czy  wielkimi koncernami … Celem ich wizyty było zachęcenie do wzięcia udziału w kolejnej edycji „Zwolnionych z teorii”. Co to takiego? Platforma dla studentów i uczniów prowadząca krok po kroku do stworzenia własnych projektów  społecznych. Zwolnieni to również olimpiada, trochę inna, bo bardzo praktyczna, bez wkuwaniaJ. Każdy, kto ukończy projekt zostaje finalistą. Do najlepszych projektów w Polsce trafią nagrody „Złote Wilki”, wręczane przez przedstawicieli najwyższych władz państwowych. Ale to nie wszystko – zdobywa się przede wszystkim doświadczenie, praktykę w prowadzeniu projektów, czym można zabłysnąć na rozmowach rekrutacyjnych. Certyfikat z zarządzania projektami, sygnowany przez Project Management Institute R.E.P. (prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tys. kierowników projektów z całego świata), otrzymują wszyscy finaliści. Ponadto po ukończeniu projektu na Wielkim Finale i regularnych Zjazdach Społeczności, można poznać innych ambitnych i aktywnych społecznie ludzi z całej Polski. Wystarczy zespół, pomysł, rejestracja i podążanie za platformą. Wsparciem będzie Mentor, kolega, który już ma doświadczenie w ukończonym projekcie (lub projektach).

Warto spróbować zaktywizować się w ten sposób, ponieważ efektem ubocznym może być nawet własna interesująca przyszłość.

Zapraszam po dodatkowe informacje i rozmowy o własnych pomysłach – pedagog, Joanna Józwa Jelinčić.

 
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.