Sport a regionalizm
Rok szkolny 2017/2018

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie wraz z Punktem Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT w Zielonej Górze zorganizowali siódmą edycję festiwalu filmowego pt. „Baza tożsamości regionalnej”, który odbył się w dniach 26 – 27 września 2017 r. w gorzowskiej książnicy.

Klasa 3TC uczestniczyła w oficjalnym otwarciu festiwalu. Tegorocznym tematem przewodnim był sport. Dlatego
o godz. 10.15 o sporcie, tolerancji i tożsamości regionalnej opowiedział Stanisław Czerczak ze Stowarzyszenia "Nigdy Więcej". Po jego wystąpieniu został wyświetlony film pt. "Droga do Monte Carlo", przybliżający gorzowski epizod słynnego rajdu samochodowego. Po pokazie filmu głos zabrali zawodnicy Stali Gorzów, którzy opowiedzieli
o minionym sezonie żużlowym, a także zachęcali do kibicowania fair play.

Po krótkiej przerwie przyszedł czas na ostatni akcent festiwalu, którym był pokaz filmu „Żegnaj DDR! Przez Warszawę ku wolności”, opisujący mało znaną historię ucieczki Niemców do RFN przez polską stolicę. Na koniec festiwalu,  uczestnicy mieli okazję wykazać się wiedzą zdobytą podczas spotkania. Organizatorzy przygotowali specjalne nagrody za udzielenie najwięcej prawidłowych odpowiedzi związanych z gorzowskim sportem, które otrzymali uczniowie klasy 3TC – Damian Czułada, Michał Gawrych i Krzysztof Jackowski.

Festiwal został zorganizowany w ramach obchodów 760-lecia Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

lic. Marta Kudelska


 
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.