Wyjazd studyjny do Elektrociepłowni w Gorzowie Wlkp.
Rok szkolny 2017/2018

W ramach projektu „Zawodowcy w Gorzowie” uczniowie klasy 1TG (Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. udali się 21 listopada 2017r. do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Oddział Elektrociepłownia Gorzów Wlkp.

Głównym celem wizyty było budowanie współpracy szkół zawodowych z otoczeniem społeczno-gospodarczym. W czasie krótkiej wycieczki uczniowie mogli zobaczyć najnowszy blok gazowo – parowy wybudowany przez konsorcjum firm Siemens. Blok o mocy elektrycznej 138 MW i cieplej 90 MW stanowi, niezależny kompletny obiekt energetyczny. Inwestycja jest przyjazna środowisku i przyczynia się do ograniczenia emisji spalin i płynów. Ciekawa dla uczniów było również możliwość zobaczenia na „własne oczy” baterii kondensatorów, agregatów prądotwórczych czy rozdzielnic 110kV. Na koniec wycieczki mogli porównać nowe rozwiązania technologiczne z elektrociepłownią konwencjonalną.


 
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.