Dzień Wagarowicza w kinie
Rok szkolny 2017/2018

W tym roku 21 marca, czyli w pierwszy dzień wiosny, 9 klas Zespołu Szkół Elektrycznych spędziło w kinie. Na dodatek, w zwyczajowo luźniejszym dniu, zaaplikowaliśmy sobie spory wysiłek intelektualny, a przede wszystkim emocjonalny, oglądając rosyjski film „Niemiłość”. Film nagradzany, ale dotykający wielu trudnych spraw (rozwód, zdrady, brak miłości w rodzinie, intymność zamiast miłości, nienawiść i pogarda, brak wsparcia rodzinnego, dziecko jako problem). Postawionych zostało wiele pytań, odpowiedzi mało, zwłaszcza tych wprost. Niemiłość boli bohaterów, doskwiera im, ale także zaraża, odbija się na kolejnych pokoleniach. Film odziera nas też z wielu złudzeń dotyczących związków, życia w ogóle. Czy jest w tej wizji świata coś pozytywnego? Każdy musi sam sobie odpowiedzieć, wydaje się jednak, że po obejrzeniu „Niemiłości” sami chcemy być lepsi, uważniejsi, wrażliwsi, ostrożniejsi… oby wystarczyło nam tego zapału na dłużej.

Joanna Józwa-Jelinčić

 
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.