XVI Kaliski Konkurs Informatyczny
Rok szkolny 2017/2018

Dominik Korotkiewicz, uczeń klasy 2TF doskonale zaprezentował się w 1 etapie XVI Kaliskiego Konkursu Informatycznego, który odbył się 28 maja w Kaliszu. W kolejnym etapie 8 czerwca został nagrodzony i wywalczył drugie miejsce. W Kaliskim Konkursie Informatycznym organizowanym przez IV LO im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu udział biorą nie tylko uczniowie z tej szkoły ale i miasta, również od kilku lat biorą udział też uczniowie innych szkół z całej Polski. Konkurs jest kierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Konkurs ma charakter otwarty. Polegał na napisaniu programu komputerowego pod środowisko Windows, Linux lub urządzenia mobilne Android lub iOS. Pierwsze miejsce zdobył uczeń Adrian Wolf z Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu. Adrian zaprezentował bardzo innowatorski system do sterowania światłem. Jego projekt polegał na śledzeniu obiektów na obrazie wideo i zapalaniu światła w miejsce gdzie ten obiekt aktualnie się znajduje. Natomiast nasz uczeń Dominik zaprezentował swój własny wytwór gry trójwymiarowej z własną zaprojektowaną grafiką oraz sztuczną inteligencją. Zdjęcia z prezentacji gry Dominika są w galerii zdjeć z wyjazdu. Dominikowi serdecznie gratulujemy drugiego miejsca. Zapraszamy do udziału innych uczniów za rok. Zapraszamy do fotorelacji.

mgr inż. Marek Genge


 
Copyright © 2020 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.