Job Starter 2018 – z wizytą w Kostrzynie
Rok szkolny 2018/2019

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 3 TB kontynuują swój udział w projekcie „JOB Starter 2018 – łączymy z rynkiem pracy”. W zeszłym roku skorzystali z warsztatów rozwoju osobistego, poznawali zasady autoprezentacji i pisali CV.

4 października rozpoczęli etap wizyt studyjnych, mieli okazję zwiedzić firmy kostrzyńskie. Zapoznali się z produkcją i organizacją pracy w ICT Poland, jednym z  najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów tego typu w Europie zajmującym się produkcją, wprowadzaniem do obrotu i dystrybucją wszelkich produktów marki Foxy. Kolejnym punktem na mapie zwiedzania był nowoczesny zakład obróbki stali Teleskop. Jest on wiodącym europejskim producentem konstrukcji spawanych dla producentów żurawi.

Uczniowie mogli skonfrontować swoje wyobrażenia z realiami i zasadami rynku pracy w naszym regionie. Wizyty studyjne to doskonała okazja, by młodzież mogła bezpośrednio porozmawiać z potencjalnym pracodawcą i lepiej zrozumieć potrzebę dalszego kształcenia.

Już w listopadzie kontynuacja spotkań.

Monika Araszczuk


 
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.