Stop agresji drogowej
Rok szkolny 2018/2019

12.02.2019r. klasy 3TA, 3TD, 3TB, 3TE oraz 3Zem uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielką Wydziału Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Wobec coraz liczniejszej grupy uczniów, którzy zdobywając prawo jazdy włączają się do ruchu drogowego, wiedzy na ten temat nigdy za wiele. Doskonałe umiejętności, znajomość prawa drogowego mogą nie wystarczyć, jeśli do tychże nie dołączymy kultury i odpowiedzialności. Okazuje się, że w naszym spieszącym się, coraz bardziej zestresowanym społeczeństwie z coraz większą ilością samochodów, a zatem i korków, problemów z parkingami, nagminna staje się  agresywna jazda, gniew za kierownicą, a nawet furia drogowa. Dowodem może być ogromna ilość filmów z prywatnych kamer i telefonów przesyłana na skrzynkę policyjną zatytułowaną „Stop agresji drogowej”. Wydaje się jednak, że ważniejszym jest wewnętrzne zrozumienie, że oprócz ciążących nad nami paragrafów, to świadomość konsekwencji, zdrowy rozsądek, spokój i opanowanie powinny być tym, co kieruje nami, kiedy prowadzimy pojazd.

 
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.