Szkoła do Hymnu
Rok szkolny 2019/2020

„Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród

Nie damy pogrześć mowy,

Polski my naród, polski lud,

Królewski szczep piastowy…”


Zespół Szkół Elektrycznych w piątek 8 listopada uczcił godnie Narodowe Święto Niepodległości, wyrażając swój patriotyzm i pamięć o bohaterach, którzy walczyli i oddawali życie w imię wolności i suwerenności Polski.


1027 uczniów czyli 39 oddziałów (klas), 92 nauczycieli oraz pracowników administracji wspólnie o symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewało cztery zwrotki hymnu narodowego.


Wraz z uczniami hymn śpiewali m.in. wojewoda Władysław Dajczak, kurator oświaty Ewa Rawa i proboszcz parafii katedralnej ks. Zbigniew Kobus.


Takie chwile zapamiętamy na długo, bo to nie „tylko” odśpiewanie hymnu, a oznaka jedności naszego narodu. Dzisiaj nie musimy walczyć o wolność w dramatyczny sposób, ale musimy ją szanować, poprzez pracę i naukę. Dlatego Zespół Szkół Elektrycznych z przyjemnością oraz z ogromnym zaangażowaniem bierze udział w takowych przedsięwzięciach.


11 listopada – pamiętamy!Link do filmiku

Artykuł - Gazeta Lubuska

 
Copyright © 2021 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.