XXI Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka
Rok szkolny 2019/2020

Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich (Koło nr 10) i życzliwej pomocy Prezesa Oddziału Gorzowskiego SEP, pana Eugeniusza Kaczmarka uczniowie klasy 3Ta (technik elektryk) uczestniczyli w inauguracji XXI Ogólnopolskich Dniach Młodego Elektryka. 7 listopada została zorganizowana wycieczka na Politechnikę Poznańską, gdzie w tym roku odbywały się XXI Ogólnopolskie Dni Młodego Elektryka.

Organizatorami ODME było Akademickie Koło SEP Politechniki Poznańskiej oraz Poznański Odział SEP. W tym roku organizatorom przewodniczył absolwent Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp., a obecny student Politechniki Poznańskiej i jednocześnie prezes Akademickiego Koła SEP przy Politechnice Poznańskiej inż. Jakub Głuchowski.

Uroczystą inaugurację XXI ODME przeprowadził prezes SEP dr inż. Piotr Szymczak,  pani prof. Aleksandra Rakowska, prezes Oddziału Poznańskiego SEP oraz Jakub Głuchowski. Następnie odbył się wykład pt: "Elektromobilność i efektywne zarządzanie energią elektryczną - wyzwania dla młodych elektryków na nowe 100 lat".

Po inauguracji uczestnicy mieli możliwość wysłuchania  wykładów tematycznych, połączonych z prezentacją partnerów strategicznych lub też oglądania stoisk przygotowanych przez koła naukowe Politechniki Poznańskiej oraz firmy: Enea, Orw-els, Finder, THEUSLED „TNC INVESTMENTS” SP. Z O.O., czy EKOENERGETYKA.

mgr inż. Krzysztof Ląd

Fot. Krzysztof Gałka, Dominika Kuligowska

 
Copyright © 2021 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.