Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.
Mówienie Herbertem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 czerwca 2018 05:40

W ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego, 2 czerwca 2018 r. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim przygotowała konkurs interpretacji utworów patrona książnicy pt. „Mówienie Herbertem”. Zgromadzonych gości, jury oraz uczestników konkursu powitała Dyrekcja gorzowskiej Biblioteki – Sławomir Szenwald oraz Marzena Wysocka, przybliżając ideę konkursu skierowanego do młodzieży oraz sylwetkę poety. Następnie przystąpiono do prezentacji wystąpień. Zespół Szkół Elektrycznych zgłosił swoich uczestników, którzy wystąpili z tekstami: „Różowe ucho”, „Domysły na temat Barabasza” oraz „U wrót doliny”. Miejsce II w konkursie zajął Kacper Zieliński z klasy 3TE, natomiast wyróżnienia otrzymali: Michalina Nowak z klasy 1TF oraz Paweł Wysoczański z klasy 2TB. Recytatorom serdecznie gratulujemy!

Konkurs „Mówienie Herbertem” zorganizowano w ramach Gorzowskiej Herbertiady.

Marta Kudelska

Dominika Kuligowska

Fot. Kazimierz Ligocki 
XVI Kaliski Konkurs Informatyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 czerwca 2018 14:43

Dominik Korotkiewicz, uczeń klasy 2TF doskonale zaprezentował się w 1 etapie XVI Kaliskiego Konkursu Informatycznego, który odbył się 28 maja w Kaliszu. W kolejnym etapie 8 czerwca został nagrodzony i wywalczył drugie miejsce. W Kaliskim Konkursie Informatycznym organizowanym przez IV LO im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu udział biorą nie tylko uczniowie z tej szkoły ale i miasta, również od kilku lat biorą udział też uczniowie innych szkół z całej Polski. Konkurs jest kierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Konkurs ma charakter otwarty. Polegał na napisaniu programu komputerowego pod środowisko Windows, Linux lub urządzenia mobilne Android lub iOS. Pierwsze miejsce zdobył uczeń Adrian Wolf z Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu. Adrian zaprezentował bardzo innowatorski system do sterowania światłem. Jego projekt polegał na śledzeniu obiektów na obrazie wideo i zapalaniu światła w miejsce gdzie ten obiekt aktualnie się znajduje. Natomiast nasz uczeń Dominik zaprezentował swój własny wytwór gry trójwymiarowej z własną zaprojektowaną grafiką oraz sztuczną inteligencją. Zdjęcia z prezentacji gry Dominika są w galerii zdjeć z wyjazdu. Dominikowi serdecznie gratulujemy drugiego miejsca. Zapraszamy do udziału innych uczniów za rok. Zapraszamy do fotorelacji.

mgr inż. Marek Genge


 
Dzień Sportu w "Elektryku" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 09 czerwca 2018 10:29

Dnia 9 czerwca 2018 roku odbył się w naszej szkole Dzień Sportu. Zorganizowany został turniej piłki nożnej, czyli Mini Mundial, w których udział brały klasy 1, 2 i 3. W Wielkim Finale klasa 2 ZEM ( Chorwacja ) wygrała 1-0 z klasą 1 TC ( Francja ). W meczu kończącym zawody nauczyciele zmierzyli się ze zwycięzcami i to młodzież okazała się tym razem lepsza. Na drugim boisku odbył się również mecz piłki siatkowej dziewcząt. Zespołu Szkół Mechanicznych kontra Zespół Szkół Elektrycznych, warto dodać że w naszym zespole zagrały panie Ewa Malinowska oraz Katarzyna Przysiecka.

Nauczyciele wychowania fizycznego.


 
Konferencja Młodzieży – Wakacje bez zagrożeń PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 08 czerwca 2018 11:48

VI Konferencja Młodzieży odbyła się 7 czerwca 2018 r. w Filharmonii Gorzowskiej. Mottem tegorocznego spotkania były słowa Goethego: Potykając się można zajść daleko, nie wolno tylko upaść i nie podnieść się. Wydarzenie rozpoczęto od prezentacji sprzętu służb mundurowych i medycznych. W symulowanym pokazie akcji ratowniczej wzięli udział uczniowie „Elektryka”.  Podczas prelekcji specjalistów zostały poruszone tematy dotyczące cyberprzemocy, trudności w życiu młodego człowieka, uzależenienia. Na widowni zasiadła klasa 1 TC, która miała okazję wysłuchać wszystkich wystąpień. Dla uczestników konferencji były również przewidziane ćwiczenia praktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizacja tego typu przedsięwzięć pozwala na świadome unikanie zagrożeń oraz przyczynia się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa młodzieży w czasie wolnym od zajęć oraz podczas wakacji.

Szczególne podziękowania kierujemy dla wolontariuszy Zespołu Szkół Elektrycznych, którzy pomagali przy organizacji wydarzenia.

Odnośnik do pełnej galerii :

https://drive.google.com/drive/folders/1515LRNl6bBAC5ItdPxzM9MoIKLUhZy0U

Fot. Zbigniew Wójcik

 
Wycieczka do Trójmiasta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 07 czerwca 2018 11:34

W dniach 21-23 maja uczniowie klasy 2TB i 2TG pod naszym dowództwem zwiedzali  Trójmiasto. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przejazdu przez malowniczy terenu Kaszub. W Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku zobaczyliśmy unikalne w skali świata obiekty, m. in.: najdłuższą deskę świata, Dom Sybiraka, bunkier  TOW „Gryf Pomorski", dom Kaszubów z Kanady czy „dom ustawiony do góry nogami. Z wieży widokowej na szczycie Wieżycy podziwialiśmy niesamowitą panoramę.

Następnie zwiedzaliśmy stadion Energa Gdańsk – kompleks wybudowany na Euro 2012. Na szczęście nikt z nas nie nadepnął na murawę… Kolejny punkt wycieczki  był dla nas szczególny, udaliśmy się na Westerplatte. To tam na cmentarzu żołnierzy polskich poległych w 1939 roku pochowany jest major piechoty Wojska Polskiego Henryk Sucharski – dowódca obrony Westerplatte, którego imieniem została nazwana nasza szkoła. Pamięć poległych obrońców Wybrzeża uczciliśmy równie przy ich pomniku.

W wakacyjny klimat wprowadził nas Sopot – słynny kurort nadmorski. To właśnie tam odpoczywaliśmy na deptaku i na najdłuższym drewnianym molo w Europie. W Gdańsku odwiedziliśmy Europejskie Centrum Solidarności, w którym poznaliśmy bliżej historię wydarzeń sierpniowych z 1980 roku. Mieliśmy okazję zobaczyć legendarną drewnianą tablicę z postulatami strajkujących oraz długopis z wizerunkiem Jana Pawła II, którym Wałęsa podpisał porozumienia sierpniowe. Widzieliśmy także Pomnik Poległych Stoczniowców. Następnie przeszliśmy przez gdańską starówkę, której nieodłącznym elementem jest fontanna Neptuna, Kościół Mariacki czy Dwór Artusa.

Nasza majowa wycieczka była bardzo udana, mieliśmy okazję do integracji klasowej, wspólnej zabawy a także poznania jakże pięknych regionów Polski.

Opiekunowie

Monika Araszczuk

Marcin Stankowski

Karolina Szpiganowicz


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 133
Copyright © 2018 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.