progeCAD.pl banner
Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.
ELEKTRYK NA GORZOWSKICH TARGACH EDUKACYJNYCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

We wtorek, 14 marca 2023 roku w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ulicy Warszawskiej odbyły się Targi Edukacyjne Gorzowskich Szkół Średnich i Pracodawców. Podczas targów, szkoły i instytucje promowały swoje placówki, a każda z szkół przygotowała różnorodne atrakcje, takie jak wypieki, napoje, personalizowane długopisy, smycze oraz breloczki wydrukowane przez drukarkę 3D.

Nasza szkoła zaprezentowała umiejętności uczniów z szerokiego wachlarza kierunków. Uczniowie ósmej klasy szczególnie zainteresowali się sterowanymi przez siebie robotami, z których układali najróżniejsze konstrukcje. Duże zainteresowanie wzbudził także robot, który sam budował wieżę z drewnianych klocków. Przedstawiliśmy również możliwości nowoczesnych kamer przemysłowych i systemów alarmowych firmy Jablotron, a pokaz działania krótkofalówek przyciągnął nie małą rzeszę fanów.

Występy artystyczne uczniów reklamujących swoje szkoły były zwieńczeniem targów. Wśród cheerleaderek, nasz szkolny zespół "Pod Napięciem" zaprezentował znane wszystkim utwory śpiewając o naszych kierunkach.

Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie naszym stoiskiem i zapraszamy do odwiedzenia nas podczas naszych Dni Otwartych, które odbędą się 15 kwietnia.

Do zobaczenia!

Gracjan Antonowicz - przewodniczący SU


 
ZMAGANIA NA PROGRAMISTYCZNYM HACATHONIE – MISTRZ HACATHONA JEST WŚRÓD NAS! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

9 marca 2023 r. na Wydziale Technicznym  AJP odbyła się druga edycja konkursu programistycznego  Hackathon, w ramach której uczestnicy tworzyli webowy system rezerwacji sal. Aplikacja ma być wykorzystywana w gorzowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Przez cały dzień zespoły programistów z Gorzowa i okolic dodawały implementacje funkcji zgodnie z specyfikacją klienta, dokonywały testów, poprawek tworząc funkcjonującą aplikację. W ramach projektu były wykorzystywane technologie Python  oraz Django.
Uczniowie gorzowskiego Elektryka uzyskali bardzo dobre wyniki oraz atrakcyjne nagrody.

Pierwsze miejsce należało do Piotra Kuchowicza z klasy 4 TP5, a miejsce trzecie do zespołu z klasy 4 TD5 Radosława Korotkiewicza i Jakuba Fabickiego. Mateusz Matecki oraz Bartosz Lemieszko z klasy 2 TP5 uzyskali wyróżnienie.
Więcej o wydarzeniu:
http://wt.ajp.edu.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=13&Itemid=232
https://gorzow.tvp.pl/68403703/hackathon-na-akademii-studenci-programuja-system-rezerwacji-sal

Grzegorz Remiszewski

Źródło zdjęć AJP


 
Fotorelacja z Targów Edukacyjnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   -=Galeria zdjęć=-


Dodatkowe informacje znajdziecie na naszym FB

 
I MIEJSCE W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W dniach 24.02 i 02.03.2023r. Zespół Szkół Elektrycznych po zaciętych meczach w grupie z II i III LO, i po wyjściu z pierwszego miejsca w grupie, awansował do półfinału Gorzowskiej Licealiady Chłopców w piłce siatkowej. 10.03.2023 r. po wygranej w półfinale z CEZiB-em nasi siatkarze po emocjonującym meczu pokonali na hali Puszkina I LO.

Mistrzowski skład to następujący uczniowie: Daniel Ślipek, Oskar Tillmann, Oskar Kaźmierczak, Sebastian Staats, Sebastian Czarnecki, Maciej Jastrzębski, Zygfryd Piwkowski, Jakub Szumlewicz, Kacper Janiak, Kacper Andrearczyk, Oskar Sawala, Bartosz Tatur, Emil Cichy i Patryk Pokacki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Katarzyna Przysiecka - opiekun

 
KONKURS Z OKAZJI DNIA KOBIET O LAUR „ZNAWCY KOBIET” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Można by pomyśleć, że skoro społeczność Zespołu Szkół Elektrycznych stanowią w większości mężczyźni, to obchody Dnia Kobiet przejdą tu bez echa….nic bardziej mylnego!!!!!

Z tej okazji zorganizowany został konkurs o tytuł  „ ZNAWCY KOBIET”. Do rywalizacji, która była zacięta, zgłosiło się  14 dwuosobowych zespołów.

Panowie mieli przed sobą nie lada wyzwanie, musieli odpowiedzieć na szereg pytań, których tematyka dotyczyła wyłącznie kobiet. Wykazywali się nie tylko znajomością damskiej garderoby, odpowiadali, co to jest toczek, pantalony czy peniuar, ale też musieli popisać się znajomością kobiecej natury i napisać, co należy zrobić, kiedy kobieta jest smutna czy zła?

ZWYCIĘŻCAMI W KONKURSIE ZOSTALI I MIANO ZNAWCÓW KOBIET OTRZYMALI:

uczniowie z klasy 4 pt5 JAKUB PRZYBYSZ  i ALEKSANDER WEGNER

Panowie, my doskonale wiemy, że każdy z Was jest znawcą kobiecej natury, tylko nie zawsze chcecie, czy macie okazję nam to pokazać.

Krótka historia obchodów DNIA KOBIET:

Za początek tego święta uznaje się rok 1857, kiedy to pracujące w fabryce bawełny, kobiety zorganizowały strajk, domagając się krótszego dnia pracy oraz takiego samego wynagrodzenia, jakie otrzymywali mężczyźni. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych.


-=Galeria zdjęć=-

Organizatorki:

Anna Inman

Ewa Fudała

Karolina Waszak- Stasiulewicz


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 198
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.