Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.
SYMBOLE NARODOWE NIEPODLEGŁEJ POLSKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 13 września 2018 08:31

SYMBOLE NARODOWE NIEPODLEGŁEJ POLSKI

( W SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI)


Na początku każdego roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkól Elektrycznych piszą sprawdzian ze znajomości polskich symboli i ich pochodzenia. Jednak w tym szczególnym roku w którym przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości zrobimy to nieco bardziej dokladnie, zwracając uwagę na idee i tradycje wpisane w nasze symbole narodowe. Być może rezygnacja z układu chronologicznego na rzecz wskazania problemów jakie narosły zwłaszcza wokół naszego herbu sprawi że temat stanie się ciekawszy .   Zwłaszcza, że różnice zdań dotyczą bardzo wielu kwestii, poczynając od sporu ornitologów na temat czy orzeł bielik jest w ogóle orłem czy tylko orłanem a kończąc na  tym czy otwarta korona w naszym herbie oznacza, że Polska nie jest państwem w pełni suwerennym. Wielu ekspertów, heraldyków wskazuje też na nieścisłości i błędy a także przedstawia ciekawe praktyczne postulaty dotyczące zwłaszcza kształtu naszego herbu.

Materiał ten, który jedynie ma być pomocny w znalezieniu odpowiedzi na pytania dotyczące znajomości polskich symboli ich znaczenia i genezy w oczywisty sposób nie zawiera pełnej informacji na ten temat


Dalsza część artykułu w pliku PDF: POBIERZ

 
Wizja szklanych domów dotarła do Gorzowskiego Elektryka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 września 2018 05:43

Kolejny rok Zespół Szkół Elektrycznych włącza się w popularyzację czytelnictwa polskiej literatury. Prezydent Rzeczypospolitej Polski Andrzej Duda w 2018 roku do wspólnego czytania wskazał „Przedwiośnie”. Akcja czytelnicza w całej Polsce odbędzie się w pierwszym miesiącu nauki szkolnej, czyli we wrześniu.

Do naszej szkoły już dotarła z Kancelarii Prezydenta pieczęć pamiątkowa oraz zdjęcie pary prezydenckiej.


 
Kiermasz podręczników PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 06 września 2018 05:36

6 września 2018 roku w czasie długiej przerwy w holu Zespołu Szkół Elektrycznych odbędzie się doroczny KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW. Zainteresowani uczniowie mogą sprzedać książki z poprzedniego roku szkolnego młodszym kolegom i koleżankom. Kiermasz jest świetną okazją do zakupu potrzebnych podręczników. Biblioteka szkolne udostępnia w tym dniu tablicę ogłoszeń, na której można zamieścić informacje dotyczące kupna bądź sprzedaży podręczników szkolnych. Zachęcamy do udziału.


 
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 03 września 2018 07:37

3 września 2018 roku rozpoczął się nowy roku szkolny 2018/2019. Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych Stanisław Jodko przywitał wypoczętych po wakacjach uczniów i nauczycieli, a szczególnie pierwszoklasistów i nowych pracowników szkoły.

Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Uroczystość poprowadziła pani Ewa Pańczyk. Z ramienia Samorządu Uczniowskiego głos zabrał Paweł Wysoczański. Oddelegowani uczniowie z klasy 1TG wzięli udział wraz ze sztandarem Zespołu Szkół Elektrycznych w miejskiej inauguracji roku szkolnego w Filharmonii Gorzowskiej, gdzie prezydent Jacek Wójcicki złożył życzenia cierpliwości, wytrwałości i nowych doświadczeń, niosących gotowość do zmieniania świata.


 
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 czerwca 2018 08:15

Dziesięć pracowitych szkolnych miesięcy zostało uroczyście zakończonych. Przyszedł czas podsumowań, refleksji i niecierpliwie wyczekiwanego wypoczynku. Uczniowie wyróżniający się najwyższą średnią oraz najbardziej aktywni zostali nagrodzeni.


Imię i Nazwisko
Średnia
Klasa
Zawód
Stanisław Klat
5,56
3Tb
mechatronik
Dominik Piechaczek
5,31
3Tb
mechatronik
Eryk Stróżewski
5,19
2Tc
elektryk
Mateusz Kopytek
4,94
3Tb
mechatronik
Kacper Wieraszko
4,94
2Tc
elektryk
Marcel Antkowiak
4,87
3Tb
mechatronik
Kamil Pienio
4,82
2Tb
mechatronik
Dominik Szczepaniak
4,81
3Tb
mechatronik
Dawid Knieja
4,80
3Zem
mechatronik
Jakub Kurek
4,76
1Ta
elektryk


Dyrekcji, gronu pedagogicznemu oraz uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 137
Copyright © 2019 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.