progeCAD.pl banner
Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.
Olimpiada Wiedzy o Ubezieczeniach Społecznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

7 marca był pełnym emocji dniem zmagań uczniów klasy 3 TD w okręgowym etapie Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. Wraz z uczniami innych gorzowskich szkół wyruszyliśmy rano do Zielonej Góry. Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddział w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze zadbał o uczestników etapu okręgowego, nie tylko pod względem merytorycznym. Uczniowie i opiekunowie mieli zapewniony bufet kawowy oraz kanapki i desery. Szczególne zainteresowanie wzbudziła kanapka „kura szarpana” – ale co zawierała to pozostawiam w domyśle czytających, my wiemy.

Etap okręgowy to rywalizacja zespołowa, w której oprócz uzyskanych punktów liczył się czas zakończenia pracy. Na 25 pytań wielokrotnego wyboru zespół Elektryka w składzie: Gracjan Antonowicz, Jakub Cisowski i Dominik Danicki, odpowiedział poprawnie na 22 pytania w czasie 13 minut. To rewelacyjny wynik, ale zwycięski zespół osiągnął wynik 25/25. Cieszyliśmy się gdyż po raz pierwszy od wielu lat to szkoła z Gorzowa Wielkopolskiego (Ekonomik) będzie reprezentować województwo Lubuskie w ostatnim etapie olimpiady.

Bardzo dziękuję uczniom Zespołu Szkół Elektrycznych, których wysoki wynik został zauważony  przez Panią Kurator Województwa Lubuskiego Ewę Rawę oraz władze oddziału ZUS w Gorzowie Wlkp., za ten emocjonujący dzień. Gratuluję wysokiego wyniku i życzę wytrwałości w dążeniu do celu. Na pewno go osiągniecie.

Anna Raczewska


 
DZIEŃ Z AJP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

2 marca 2023 r. nasi maturzyści z klas 4 TC4, 4 TD4 i 4 TF4 pod opieką swoich wychowawczyń: Pani Magdaleny Ludwiczak, Pani Dominiki Jastrząb i Pani Anny Wasiak, zapoznali się z ofertą i warunkami rekrutacji Wydziału Technicznego Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Zwiedzając uczelniane wydziały, między innymi automatyki, robotyki, energetyki i informatyki, czwartoklasiści wzięli udział w ciekawych wykładach, obejrzeli nowocześnie wyposażone pracownie i laboratoria oraz uczestniczyli w wielu interesujących warsztatach i ćwiczeniach.


 
Elektryk w gronie najlepszych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

03.02 2023 grupa 13 uczniów reprezentowała szkołę na XLVI Ogólnopolskiej
Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. Zawody II stopnia części A odbyły się na kampusie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Rywalizacja odbywała się w siedmiu grupach tematycznych:

  • AUTOMATYKA
    • Jastrzębska Małgorzata (4cT5 Tech. 7 sp)
    • Nowogram Bartłomiej (4bT4 Tech. 7)
  • ELKTRONIKA  
    • Owczarek Marcel (4bT5 Tech. 7 sp)
  • ELEKRONIKA MEDYCZNA  
    • Picho Jakub (4bT5 Tech. 7 sp)
    • Miś Bartosz (4cT4 Tech. 7)
  • ELEKTRYKA
    • Klimas Michał (2Th Tech. 7 sp)
    • Kowalski Bartosz (2Th Tech. 7 sp)
  • INFORMATYKA
    • Sarris Youssef (4dT5 Tech. 7 sp)
    • Kuchowicz Piotr (4pT5 Tech. 7 sp)
  • MECHATRONIKA  
    • Błotniak Michał (4bT4 Tech. 7)
    • Wielgus Bartosz (4bT4 Tech. 7)
  • TELEFINFORMATYKA  
    • Sergiejczuk Jakub (3Te Tech. 7 sp)
    • Wolniewicz Tymon (4cT4 Tech. 7)

W każdej grupie uczniowie rozwiązywali zestaw 50 pytań oraz zadań tekstowych w czasie 120 minut. Ministerstwo Edukacji i Nauki objęło patronatem honorowym Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej.

Do  II etapu części B w której realizowane są zadania praktyczne dostało się pięciu uczniów:

  • AUTOMATYKA
    • Jastrzębska Małgorzata (4cT5 Tech. 7 sp)
  • INFORMATYKA
    • Sarris Youssef (4dT5 Tech. 7 sp)
    • Kuchowicz Piotr (4pT5 Tech. 7 sp)
  • MECHATRONIKA 
    • Błotniak Michał (4bT4 Tech. 7)
  • TELEFINFORMATYKA 
    • Wolniewicz Tymon (4cT4 Tech. 7)

Zawody miały miejsce w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu  w czwartek 23 lutego 2023 r. W ramach tego etapu olimpijczycy realizowali dwa zadania praktyczne z swojego obszaru tematycznego. W ramach finałów odbywających się  24 lutego uczniowie odpowiadali na pytania opracowane przez Akademie Górniczo-Hutniczą


W grupie tematycznej teleinformatyka Tymon Wolniewicz uzyskał VI miejsce i status laureata.
W grupie informatycznej Youssef Sarris uzyskał IX miejsce a Piotr Kuchowicz miejsce X.
Pozostali uczniowie również uzyskali wysokie miejsca – Michał Błotniak XIV miejsce i Małgorzata Jastrzębska  XVII.

Luareaci Olimpiady, oprócz nagród rzeczowych otrzymali indeks do wielu wyższych uczelni technicznych w Polsce w tym na AGH w Krakowie. Dodatkowo laureaci oraz finaliści tej Olimpiady zostają zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego. Gratulujemy!!!

Wszystkim uczniom biorącym udział w Olimpiadzie dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie siebie i szkoły. Dziękujemy nauczycielom przygotowujących uczniów do tej Olimpiady.


 
Olimpiada wiedzy o prawie pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”

Paulo Coelho

Takie działanie podjęli w grudniu 2022r. uczniowie naszej szkoły, biorąc udział w szkolnym etapie olimpiady „Wiedzy o prawie pracy”. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się uczniowie klasy 3 TD: Gracjan Antonowicz i Jakub Cisowski. 23.02.2023r. reprezentowali naszą szkołę w Zielonej Górze w II etapie Olimpiady, gdzie zmierzyli się z pytaniami z zakresu prawa pracy i osiągnęli bardzo dobre wyniki potwierdzające zdobytą wiedzę o prawach pracowników i pracodawców, bezpieczeństwie w pracy, ochronie pracy młodocianych, uprawnieniach pracowników związanych z rodzicielstwem. Pierwszy raz wystartowaliśmy w Olimpiadzie organizowanej przez Państwową Inspekcję Pracy ale mimo, że uczniowie nie zajęli pierwszych miejsc to zdobyli doświadczenie i motywację do udziału w kolejnej edycji Olimpiady w roku szkolnym 2023-2024.

Uczestnikom serdecznie gratuluję udziału i życzę wytrwałości w przygotowaniach do kolejnej edycji.

Anna Raczewska


 
Poszukiwany, poszukiwana PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W czwartek 23 lutego w auli Zespołu Szkół Elektrycznych odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych z przedstawicielką Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Panią Joanną Wiese – st. chor. szt., która zachęcała do wstępowania w szeregi służb mundurowych.

Zebrani mogli dowiedzieć się o specyfice pracy na granicach państwa, wyznaczonych zadaniach oraz wymaganiach, jakie kandydaci powinni spełnić, myśląc o zatrudnieniu w szeregach straży. Sprawność fizyczna, wiedza ogólna oraz znajomość języków obcych, to klucze do sukcesu i zdobycia pracy, która jest wymagająca, odpowiedzialna, ale pasjonująca. Obrona granicy zachodniej, a obecnie zwłaszcza wschodniej, jest priorytetem.

Służba w Straży Granicznej daje możliwości rozwoju zawodowego i cechuje ją szeroka specyfika zadań realizowanych w pionie: granicznym, operacyjno- śledczym, cudzoziemskim, informatycznym itp. W związku z tym funkcjonariusze realizują się w wielu dziedzinach i do ich obowiązków należą np.: patrole, kontrola legalności pobytu i zatrudnienia cudzoziemców, interwencje pirotechniczne, badania autentyczności dokumentów. Atrakcyjne może być również wynagrodzenie i liczne dodatki oraz stabilność zatrudnienia. Ciekawostką jest badanie kandydatów do służby wariografem, czyli wykrywaczem kłamstw, więc prawdomówność w cenie. Komu do twarzy w zielonym mundurze, temu będzie też po drodze wstąpić do SG.

mgr Marzanna Cendrowska


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 198
Copyright © 2023 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.