progeCAD.pl banner
Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.
Olimpiado Wiedzy o Żywieniu i Żywności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 stycznia 2012 13:38


„Zdrowie człowieka tkwi od pokoleń
w tym, co ma w głowie i co na stole”

prof. Jan Gawęcki


W dnu 13 stycznia 2012r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie odbyły się eliminacje okręgowe XVI edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Uczniowie rozwiązywali test złożony z 50 zadań z zakresu zasad żywienia człowieka, technologii gastronomicznej oraz tematyki wiodącej XVI olimpiady – „Od norm żywienia do marketingu żywności”.


W eliminacjach udział wzięło 38 uczniów z okręgu lubuskiego, w tym Kamil Frąckowiak z klasy 3 TE i Michał Jenerowicz z klasy 3 TB z Zespołu Szkół Elektrycznych.


Naszym uczniom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

 

 

Zuzanna Kuźmińska

Poprawiony: środa, 18 stycznia 2012 07:15
 
Olimpiada Wiedzy Ekologicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 17 stycznia 2012 13:33

 

 

9 stycznia 2012 roku odbył się etap podstawowy XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Wzięło w nim udział 32 uczniów z różnych klas. Tematyka Olimpiady obejmowała wiedzę
z zakresu treści programowych biologii oraz wiadomości związane z szeroko pojętą ekologią, a także z ochroną i kształtowaniem środowiska. Uczniowie odpowiadali na 50 pytań testowych. Zgodnie z regulaminem do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Jakub Głuchowski z klasy 1 TA i Marcin Banach z klasy 4 TB.


Zwycięzcom gratulujemy i życzmy powodzenia w kolejny etapie, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za podjętą rywalizację.


Etap wojewódzki odbędzie się 21 kwietnia 2012r w Zielonej Górze.

 

 

 

 

 

Zuzanna Kuźmińska, Monika Piechowiak

Poprawiony: piątek, 20 stycznia 2012 07:30
 
Konferencja informatyczna w Elektryku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 stycznia 2012 09:06


13 stycznia 2012 r. odbyła się szósta konferencja naukowa w ramach obchodów 50-lecia Technikum Zespołu Szkół Elektrycznych. Tym razem tematyka konferencji obejmowała dziedziny Informatyki na którą składały się dwa wykłady pracowników Instytutu Technicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gorzowie Wlkp.


Pierwszym prelegentem był dr Robert Dylewski, który w wykładzie „Matematyka uczy, że należy liczyć się z zerem” zaprezentował szerokie zastosowanie Matematyki w Informatyce. Dr Dylewski swoje wystąpienie rozpoczął od przedstawienia krótkiej historii zera, a następnie opowiedział o wykorzystaniu działań matematycznych w takich dziedzinach informatyki jak metody numeryczne, rachunek prawdopodobieństwa, inżynieria finansowa, badania operacyjne czy programowanie matematy

czne. Bardzo ciekawym elementem wystąpienia było omówienie przykładu geometrii fraktalnej, które poparte zostało przykładem praktycznym w postaci programu rysującego trójkąt Sierpińskiego.

 

 

Następnie wystąpił dr inż. Janusz Jabłoński, który zaprezentował wykład „Od !0 do komputera”, w którym omówił podstawy Informatyki i działania komputera. W swoim wystąpieniu dr Jabłoński poprzez wskazanie związku pomiędzy informacją, a automatyką, wyjaśnił pojęcie Informatyki oraz omówił znaczenie algebry Bool’a. Poruszał również zagadnienia związane z przyszłością Informatyki oraz jej zastosowaniem w różnych dziedzinach życia.   Równie ciekawa okazała się drugą część wykładu, w której poruszone zostały zagadnienia związane z architekturą komputerów oraz przetwarzaniem sygnałów.


W konferencji wzięli udział nauczyciele i uczniowie naszej szkoły  oraz Zespołu Szkół Budowlanych. Kolejny raz konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy aktywnie uczestniczyli w wykładach.

 

 

 

 

Tekst : Aleksandra Radomska-Zalas

Galeria Zdjęć : Konrad Szczypiór

 

Poprawiony: wtorek, 17 stycznia 2012 13:33
 
„Elektryk” po raz kolejny w Ogólnopolskim Rankingu Szkół PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 stycznia 2012 08:28


Od kilku lat nieustannie nasza szkoła zajmuje wysokie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół, który przygotowywany jest przez „Perspektywy” i „Rzeczpospolitą”. Ranking tworzony jest osobno dla szkół ogólnokształcących i techników. Kryterium oceny szkół w rankingu jest wskaźnik rankingowy, na który składają się sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki egzaminów  zawodowych, jak również   opinia akademicka.

W tym roku Technikum Nr 7 Zespołu Szkół Elektrycznych uplasowało się na 191 miejscu w kraju (na 2240 szkół ), na 5 miejscu w województwie lubuskim (na 73 szkoły) a na 2 w Gorzowie. W ogólnopolskim rankingu szkół tworzony jest również ranking maturalny, w którym brany jest pod uwagę wynik egzaminów maturalnych zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak i  dodatkowych, zdawanych na poziomie rozszerzonym. Tu zdecydowanie wypadliśmy lepiej, bo w kraju jesteśmy na 88 miejscu, na 2 w województwie, a na 1 w Gorzowie.

Wysokie miejsce w rankingu zawdzięczamy wytężonej nauce naszych uczniów oraz ciężkiej pracy wszystkich nauczycieli. Ranking ma pomóc gimnazjalistom w wyborze najlepszej szkoły, która umożliwi im dostanie się na dobre studia i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Wysoki poziom nauczania i sukcesy naszej szkoły potwierdza wskaźnik EWD (Edukacyjna Wartość Dodana), który pozwala oszacować efektywność nauczania, czyli wkład danej szkoły w końcowy poziom wiedzy uczniów na danym etapie kształcenia, a który mamy również wysoki.

Gratulujemy wszystkim uczniom i ich nauczycielom oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Krystyna Leśko

Poprawiony: piątek, 20 stycznia 2012 10:28
 
Euroelektra XIV Edycja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 stycznia 2012 08:45

11 stycznia 2012 roku 3 uczniów naszej szkoły wzięło udział w II etapie (okręgowym) XIV edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”, który od-był się w Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie.

 

Przedstawicielami grupy elektronicznej naszej szkoły byli uczniowie z klasy 4Tc: Łukasz Dziczkaniec oraz Daniel Pęczkowski, natomiast grupę teleinformatyczną reprezento-wał uczeń klasy 4Te: Damian Kamiński.
W każdej grupie uczniowie rozwiązywali 6 zadań obliczeniowych w ciągu 120minut

Wyniki II etapu poznamy 11 lutego. Trzymajmy kciuki za naszych olimpijczyków.

 

 

Tekst i zdjęcia: mgr inż. Mikołaj Gierłowski

 
«pierwszapoprzednia171172173174następnaostatnia»

Strona 172 z 174
Copyright © 2021 Zespół Szkół Elektrycznych Gorzów Wlkp.. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.