Akademia CISCO przy ZSE Gorzów Wielkopolski

Akademia Sieci Komputerowych (Cisco Networking Academy) jest cyklem szkoleń dotyczących technologii sieciowych, organizowanym pod patronatem i przy współpracy z firmą Cisco.
Cisco Systems, Inc. – największa firma w branży sieciowej na świecie – produkuje, sprzedaje i wspiera rozwiązania z zakresu sprzętu sieciowego, telekomunikacyjnego, wideo, współpracy grupowej, centr przetwarzania danych i bezpieczeństwa sieciowego

Zespól Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp jest lokalną akademią programu Cisco Networking Academy dzięki której możemy szkolić i wydawać międzynarodowe certyfikaty uczniom naszej szkoły (są powszechnie respektowane na całym świecie w branży IT).

W naszej szkole, można przystąpić do kursu i uzyskać certyfikat w zakresie następujących kursów

 • IT Essentials – Nauczysz się podstawowych pojęć i umiejętności sieciowych, które możesz wykorzystać od razu, bez wcześniejszej znajomości sieci
 • Introduction to Cybersecurity – Odkryj świat cyberbezpieczeństwa i jego wpływ, odkrywając najczęstsze zagrożenia, ataki i luki w zabezpieczeniach.
 • Wprowadzenie do IoT – Dowiesz się, w jaki sposób Internet rzeczy umożliwia transformacje cyfrowe w różnych branżach i może zwiększyć możliwości kariery w przyszłości.
 • CCNA Security – szkolenie dotyczące bezpieczeństwa sieci komputerowych, pozwala zdobyć umiejętności identyfikowania i eliminowania zagrożeń oraz podatności w sieciach komputerowych.
 • Certyfikat CCNA (ang. Cisco Certified Network Associate)
 • Certyfikat ten potwierdza specjalistyczną wiedzę techniczną oraz umiejętności praktyczne w zakresie instalacji, okablowania strukturalnego, konfiguracji i zarządzania średniej wielkości sieciami teleinformatycznymi, składa się z 3 części
  • CCNA Introduction to Networks ; Pierwszy kurs, który ma przygotować do pracy w sieci na poziomie podstawowym.
  • CCNA Switching,Routing and Wireless Essentials; Drugi kurs, który ma przygotować do pracy technika sieciowego.
  • CCNA Enterprise Networking, Security, and Automation; Trzeci kurs przygotowuje do analityki i inżynierii sieci.

Wszystkie szkolenia w ramach Szkolnej Akademii CISCO są dostępne bezpłatnie dla wszystkich  uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. Ukończenie kursu (zaliczenie egzaminów)  jest potwierdzane Certyfikatem wydawanym w imieniu firmy CISCO w języku angielskim.

Dostępne są również inne kursy CISCO – w zakresie cyberbezpieczeństw, administracja systemem Linux, programowanie w Python  itp.
Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z instruktorami Akademii CISCO przy ZSE Gorzów

Instruktorzy Szkolnej Akademii CISCO:

mgr inż. Artur Karasiński
mgr inż. Grzegorz Remiszewski
mgr inż. Waldemar Wieczorek