Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w składzie: Michał Jacykowski z kl. 5TO, Julian Machowski z kl. 4TP, Filip Wieczorek z kl. 3TC w dniu 18 czerwca zrealizowali zasłużoną nagrodę za uzyskanie drugiego miejsca w II Lubuskim Konkursie Wiedzy o UE dla szkół ponadpodstawowych pt. „Na gwiezdnym szlaku”. Do atrakcyj należała szybka podróż samolotem do Warszawy i zwiedzanie Sejmu i Senatu RP.
Serdeczne podziękowania należą się Panu posłowi Waldemarowi Sługockiemu, który zaprosił nas na spotkanie Komisji Gospodarki i Rozwoju, pokazał jak wygląda udział w posiedzeniach Sejmu RP i głosowaniach. Wiele ciekawostek o świecie polityki dowiedzieliśmy się od Pana Kacpra Dziurawca w czasie wspólnego posiłku w sejmowej restauracji i podczas zwiedzania stolicy.
Na koniec dnia udało się również obejrzeć kampus główny Uniwersytetu Warszawskiego i poznać historię tego miejsca.
Helena Szneidrowska


