1 marca 2024 r. w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie Wlkp. odbyły się eliminacje okręgowe okręgu Lubuskie Północ. 3 miejsce i tytuł laureata okręgowego uzyskał Maciej Błotniak z 3Tk technik robotyk. Pozostali reprezentanci zajęli odpowiednio następujące miejsca: Małgorzata Jastrzębska  z kl. 5Tc technik automatyk 6, a Gracjan Sokołowski  z klasy 3Tk technik robotyk 7. Maciej awansował do finału ogólnopolskiego. 15.03 napisał test on-line z którego uzyskał powyżej 50% możliwych punktów do zdobycia i zakwalifikował się do 2 etapu finału ogólnopolskiego, który odbył się 22-23 marca 2024 r. w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Uczestnicy w ciągu 90 minut musieli rozwiązać pisemnie 4 zadania praktyczne dotyczące sporządzenia opisu projektu wynalazczego, wykazać się  praktycznymi umiejętnościami w stosowaniu przepisów, znajomością ważniejszych wynalazków i ich twórców. Maciek uzyskał powyżej 40% możliwych do zdobycia punktów i otrzymał tytuł „Finalista Olimpiady”. Finaliście gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekun mgr inż. Ryszard Miąsko